Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Ja jesam sa "majom" novi tip, ona što ima diskove za otvaranje zemlje a pozadi gumeni nagazni točak.
Vrlo sam zadovoljan :D :D :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ovako izgleda iza nje, bilo kakva kiša da je iliti pljusak da zapljeska zemlju, kora popuca po sredini i biljke lako "izađu" napolje...
dn13kk.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Montoya@ To je od prilike cena za korektnu generalnu-ni po babu ni po stricevima.Sa elektronskom kontr. setve izaci ce oko 2500.Nema mesta strahu kad je sve utegnuto i podmazano.Ne mogu da povadim na pr. konusno tanjiraste prenosnike i ostavim jednog ili dva a ostale izmenjam.Detalji kostaju...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

dicki je napisao(la):
4 reda. Kostace oko 35000 sa jos 4 ploce za soju.A kad sam je kupovao bivsi vlasnik iz Basaida kaze: samo teraj.Ja je oteram ko sto covek rece kuci...
Od koga si je kupio?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Jbg. kako se zove...Iz Beceja sa glavnog puta levo i tu je-blizu raskrsnice.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

biosam u petak u majevici sa drugom koji ima majinu sejalicu od 96 god. i kako on kaze nijednom dosad mu se zvono nije aktiviralo i iz mojih zapazanja to je dobra sejalica svidja mi se sto je baterija teza nego npr. kod nodet-olt, rade hidro markire i hidraulicki stelujucu nosecu gredu tako da i ona varijanta sa 6-redi kukuruza lako i brzo se hid. rasklopi za setvu a u transportu je 3 metra. :D :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

mica967 je napisao(la):
biosam u petak u majevici sa drugom koji ima majinu sejalicu od 96 god. i kako on kaze nijednom dosad mu se zvono nije aktiviralo i iz mojih zapazanja to je dobra sejalica svidja mi se sto je baterija teza nego npr. kod nodet-olt, rade hidro markire i hidraulicki stelujucu nosecu gredu tako da i ona varijanta sa 6-redi kukuruza lako i brzo se hid. rasklopi za setvu a u transportu je 3 metra. :D :ppozdrav:
Da neznas koliko kosta ta 6-redna hidrosklopiva za kukuruz ?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

kukuruzna sestoredna hidrosklopiva kod njih kosta negde oko 8600 evra sa hidro markerima. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Dobar dan svima! Prvi put sam na forumu,zanima me sta se preporucuje NODET ili MAJEVICA
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Sto se mog licnog iskustva tice ja bi ti preporucio majevicu,imam i jednu i drugu.Majevica je prekopirani Kuhn Planter i prenos joj je preko lanaca.
Kuhn Planter
06052008300.jpg

05052008299.jpg

DSCN4717.jpg


Majevica

13042008256.jpg

DSCN4547.jpg

DSCN4542.jpg

DSCN4548.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

@glavaš
Kako si zadovoljan sa "majom", kako te služi, pitam jer i ja imam istu takvu, kakva su tvoja iskustva?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Imam je vec tri godine i za sada nije bilo nikakvih problema,dosta je teza od Nodetke.Prosle godine sam uzeo jos jednu seastorednu sa sklapajucom gredom.
 
Nazad
Vrh