Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Kod mene je ovakva situacija:
Kada sejem na medjuredni razmak od 50cm točkove sejalice stavljam spolja jer je vrlo malo mesta između dve baterije a markire na sredibu traktora
Kada sejem na razmak od 70cm, točkovi su između 1.i 2. tj. 5.i 6. baterije a markiri na trag traktora.
Markiri su prilično dugački i zbog toga je nezgodno kod setve na 50cm.
Dešavalo se da kada pređem sa 50 na 70 da se zaj.... umesto točak na markir ja na sred haube i ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ali kritičan je samo prvi dan
Post je spojen: [time]1263411483[/time]
_________________________________________________
Da sejalica "maja" novi tip
 
Odg: Sejalica za kukuruz

massey ferguson 3050 sa nodetkom
k4i2d2.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Zato sam ja napravio za moju Agriu dva para markira! Dugački markir stavim za 70 cm a kratki za 50cm i nema problema, markir je uvek u tragu točka!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Molim za pomoc,dali neko zna gde mogu kupiti depozitore za djubrivo za oltovu masinu i koja im je cena?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

trba mi pomoc imam oltovu pneumacku sejacicu sa 4 reda a hocu da predjem na 6 zanima me zna li ko gde ima nodetovih za prodaju ili zamenu ali samo extra stanje krsevi me ne zanimaju pozdrav.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Imam stari mehanicki olt sa kojim nesejem godinama a cuo sam da ima negde kod Kraljeva rade nesto na setvenoj ploci da seje ravnomerno . Dali neko zna za to ili je radio tako nesto?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ja sam uradio mogu ti da ti telefon na pp ide jos jedan deo kao skidac semena koji je metalni i on ima funkciju da skine seme sa strane cena se krece 15 evra po bateriji plus kurirska sluzba.Da napomenem da obe donje ploce obradjuje na strug tako da setvena ploca nema lufta mogu da slikam da okacim slike ako si majstor moze da se napravi ali mislim da ti treba i glodalica i strug. :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja imam drugačiju tabelu za stare OLT mehaničke sejalice.


17 15 13 10

8 21 23 27 35
10 26 29 33 44
14 36 41 47 61


Edit: Radi se o metalnim pločama sa 16 rupa. Hvala @rile na sugestijama!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

u pravu ste obojica Dukej za oltovu sa metalnim plocama sa 16 rupa aTopalovic za oltovu sa plasticnim plocama i 20 rupa. Ja imam noviju majevicinu i identicna je kao oltova sa plasticnim plocama.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Alo top@lovicu ajd molim te kad imas vreme okaci slike tok izuma jer ja jos uvek radim one stvari mehanicki ...........bas bih hteo da vidim u cemu je stvar.Za sada radim cetvororedom mehanickom sejalicom ne ide lose , mada ja jos uvek imam monosem dvoredu sejalicu koja je jos u perfektnom stanju sa metalnim plocama sa kojom sam radio i jos uvek je cuvam ali njen mehanizam se neda naprosto kopirati.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

mica967 je napisao(la):
Kakva su vam iskustva sa pnematskom sejalicom Maja B.palanka. :cao:
Imam 4 -rednu od 2001 god i za sada sam samo ulagace promenuo.Godisnje u proseku posejem oko 80 kj.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Da li je neko sa sestorednom majom sejao repu i kakva su zapazanja. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

4 reda. Kostace oko 35000 sa jos 4 ploce za soju.A kad sam je kupovao bivsi vlasnik iz Basaida kaze: samo teraj.Ja je oteram ko sto covek rece kuci...
 
Nazad
Vrh