Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

dicki je napisao(la):
Postavi traktor sa sejalicom na beton,razmeri,zabelezi kredom i eto seme.
Ali ako se ne pomera piramida baterija koja dolazi iza turbine mora da se preradi
P.S.Ako nekom treba imam turbinu od nodeta viška​
 
Odg: Sejalica za kukuruz

šta treba da se prerađuje? Nemože da se podigne baterija u transportni položaj ili šta?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

@deni mora da spartač bude 5,7,9 redi i li na pola,2,5 3,5 4,5 , masovno ludi uzimaju špartače 5,7,9 redi, samo ovi veci se prave na preklop, a dosta njih ne šparta, Ja sam prosle godine sejao na 70 mehaničkom sejalicon,i obziron kakva je susa bila proslo leto ja sam zadovoljan
 
Odg: Sejalica za kukuruz

mityoo je napisao(la):
šta treba da se prerađuje? Nemože da se podigne baterija u transportni položaj ili šta?
Gornji dužni držač smeta da se uopšte namontira a nisam ni pokušao da li može u transportni,nedavno sam i kupio sejalicu
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Mora i turbina da se pomeri u stranu a nosaci dve baterije da se produze zato sto smetaju tockovima. Inace kod mene svi seju soju na 45cm sa 6 redova pa mora da se seje okolo. Uglavnom sa fergusonom sejem ali mora da se stave tegovi napred. Ako stignem sutra kacim slike, verovatno cu za prolece da ubacim jos jednu bateriju.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

techa je napisao(la):
Mora i turbina da se pomeri u stranu a nosaci dve baterije da se produze zato sto smetaju tockovima. Inace kod mene svi seju soju na 45cm sa 6 redova pa mora da se seje okolo. Uglavnom sa fergusonom sejem ali mora da se stave tegovi napred. Ako stignem sutra kacim slike, verovatno cu za prolece da ubacim jos jednu bateriju.
ajd pojasni ovo sejanje okolo :sta:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ne seješ jedno pored druge brazde , nego po izlasku iz brazde ideš na drugu stranu njive (kao oranje , košenje ... ) u krug . Na kraju se redovi spajaju u sredini . :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ako sijes na razmak od 45 uopste nemoras da sijes okolo.moze jedno pored drugog.
To i ja planiram ove godine
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Spajki je napisao(la):
techa je napisao(la):
Mora i turbina da se pomeri u stranu a nosaci dve baterije da se produze zato sto smetaju tockovima. Inace kod mene svi seju soju na 45cm sa 6 redova pa mora da se seje okolo. Uglavnom sa fergusonom sejem ali mora da se stave tegovi napred. Ako stignem sutra kacim slike, verovatno cu za prolece da ubacim jos jednu bateriju.
ajd pojasni ovo sejanje okolo :sta:
Nemojte mi reci da nisi nikad sejao okolo?Postizes skoro sigurno jedan red vise.(bilo koja kultura)...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Jugos je napisao(la):
Spajki je napisao(la):
techa je napisao(la):
Mora i turbina da se pomeri u stranu a nosaci dve baterije da se produze zato sto smetaju tockovima. Inace kod mene svi seju soju na 45cm sa 6 redova pa mora da se seje okolo. Uglavnom sa fergusonom sejem ali mora da se stave tegovi napred. Ako stignem sutra kacim slike, verovatno cu za prolece da ubacim jos jednu bateriju.
ajd pojasni ovo sejanje okolo :sta:
Nemojte mi reci da nisi nikad sejao okolo?Postizes skoro sigurno jedan red vise.(bilo koja kultura)...
Ajd molim te pojasni jos jednom zasto "okolo" i na koji fazon red vise :sta: :sta: :sta:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja sam probao, u soji je svejedno a u repi je to često veći problem nego kad seješ klasično...Pogotovo ako vadiš jednorednim kombajnom...(više ugazi jer neštimaju redovi kad otvaraš parcelu)
 
Odg: Sejalica za kukuruz

1zlraxg.jpg
6q9lyb.jpg
2ailhyf.jpg

malo smo se igrali danas
 
Odg: Sejalica za kukuruz

msjbzo.jpg

35lw66v.jpg

1zw0kxv.jpg

Ako sejete sa 6 redova a ne sirite traktor znaci sa desne strane se stave dve baterije, tri idu izmedju tockova a jedna sa leve strane. Kad pocinjem da sejem ,,uvek,, sa desne strane (navika) do komsije pa onda do drugog komsije i zavrsim na sredinu. To znaci okolo i nezgodno je za siroke njive, a razmak je ok kad se podesi fino marker lepo se sparta.
Na slici se lepo vidi kako nosac prolazi tik pored turbine, a pored produzavanja nosaca produzuje se i kardan baterije (zenski deo). Tockovi moraju da budu sa leve strane nosaca tocka inace smetaju bateriji (ja sam kupio naknadno) na nekim sejalicama su levi a negde desni (fabricki). Verovatno cu da stavim jos jednu bateriju pa mogu da sejem u jednu stranu, onda je raspored baterija 2 3 2.
Inace poenta cele price je da se izbegne sirenje traktora a spartac se uvek podesi prema sejalici.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Kad imam vremena sejem 3 sporom a kad nemam onda i 1 brzom, treba dobro naspanovati remen i pregledati sva creva zbog tezine soje (da ploce dobro drze i uvek budu pune) ploce od jednog reda rupa su 70 otvora a sa dva reda 102 ili 120 nesecam se.
Moras dve baterije da produzis one se produzuju zbog tocka a ne zbog turbine.
Lancanici na debljoj osovini (dobijaju pogon od tocka) treba da imaju 16 zuba a za kukuruz 24
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Techa, zasto ne probas da sejes jedno pored drugog? Ja mislim da bi se to moglo ako bi se ustelovali markiri.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Nisam probao ali mislim da nemoze toliko da se skupi marker (levi) zato sto je zadnja vrsta odma pored gume, a marker bi trebao da ide jako blizu grede.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Jeli neko ovih dana kupovao ili poručivao nešto od uređaja za kontrolu setve?
Šta preporučujete i kod koga pogledati?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

techa je napisao(la):
Nisam probao ali mislim da nemoze toliko da se skupi marker (levi) zato sto je zadnja vrsta odma pored gume, a marker bi trebao da ide jako blizu grede.


s kojim traktorom sijete...zar nije los napraviti markira pa po sredini trakora obilježava...
 
Nazad
Vrh