Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

izgleda da je to kod nas po principu ko trefi trefio je,kod mene u selu 10-tak ljudi ima IMT sejalicu,neke su starije od 15-20 god.mi smo je kupili po njihovoj preporuci.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Mislim da na onoj olt nije bio veliki kvar, mislim da ima vece mogucnosti olt elektronska kontrola setve automatski markeri dodaci za sitno seme , nikad nisam video u radu olt al imam upustvo za upotrebu zanju dao mi lik od koga sam kupio sejalicu ( iskopiranu al za neznalicu ko ja dobro dodje) :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

@ Rale 83

Vidi, molim te, da promeniš nekako tu tastaturu. Razmaknica ti ne reaguje svaki put i jako je nezgodno čitati tvoje postove. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Narode, treba mi jedna setvena jedinica-baterija za nodet sejalicu. Hocu da sejem soju na uže redove.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Soyacorn je napisao(la):
Narode, treba mi jedna setvena jedinica-baterija za nodet sejalicu. Hocu da sejem soju na uže redove.
Idi na temu oglasi :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

dešavalo mi se na olt pneumatskoj da mi više puta okrnje oni plastični zupčanici u bateriji
iz početka retko ali posle jednom dnevno kako stavim drugi radi lepo lagano ide rukom pa opet pukne kad krenem malo
šta bi to moglo biti nisam dokučio?
dali se tu šteluje nekako zazor između zupčanika?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

milan_spay je napisao(la):
jednu imas pa ti fali jos jedna ili :sta:

Imam četvororednu i hteo bih ubaciti još jednu bateriju, da imam tri reda u sredini izmedju točkova i po jedan sa strane.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

@Kloki Sigurno postoji ne dozvoljen luft.Steluje se naravno kao i svaki diferencijal podmetanjem celicnih platni da se eliminise aksialni zazor.Radijalni zazor zavisi i od istrosenosti kucista. Zakljucak: pucanje zbog lufta ili ne uparenosti zupcanika. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Soyacorn je napisao(la):
milan_spay je napisao(la):
jednu imas pa ti fali jos jedna ili :sta:

Imam četvororednu i hteo bih ubaciti još jednu bateriju, da imam tri reda u sredini izmedju točkova i po jedan sa strane.
Sješ 5 redi? Soja se seje sa 6-rednom....
 
Odg: Sejalica za kukuruz

@kloki
Po katalogu imas tu 3 caure
1. 6406-532 (16 x20x16)
2. 6406-533
3. 6406-592 (16x24x16) ove oznake u zagradama neznam sta znace , tako je napisano
Nadamse dace ti pomoci :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ma sve je to ok
nema tu puno mudrolije
ali puca a nema lufta i čudi me da nepukne onaj štift
 
Odg: Sejalica za kukuruz

sejane soje sa 5 ili 7 ili 9 redi se počelo kod nas praktikovati jer nemoraju da se šire predni i zadnji trap traktora kada se sije neparan broj redi
 
Odg: Sejalica za kukuruz

kloki je napisao(la):
ma sve je to ok
nema tu puno mudrolije
ali puca a nema lufta i čudi me da nepukne onaj štift

Ili je premali zazor pa steže , plastika je čudo . Kad se ugreje malo se i deformiše pa ti je premali zazor .
 
Odg: Sejalica za kukuruz

milos bota je napisao(la):
sejane soje sa 5 ili 7 ili 9 redi se počelo kod nas praktikovati jer nemoraju da se šire predni i zadnji trap traktora kada se sije neparan broj redi
Pa ono jes, što kažeš...za soju je svejedno... da nije repe možda bi i ja razmišljao u tom pravcu, ali zbog nje inače izvrćem točkove, tako da....
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Postavi traktor sa sejalicom na beton,razmeri,zabelezi kredom i eto seme.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Neznam meni je neko pričao da se pomera piramida i tačke vešanja na hidraulik, tj da se cela sejalica pomeri u jednu stranu, ali neznam nije me interesovalo pa nikad nisam bolje pregledao šta i kako može....
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Spartanje :nono:

@kloki
jelse to samo na jednoj bateriji desava. Imasli sliku tog zupcanika.

Post je spojen: [time]Wed Jan 6 22:50:29 2010[/time]
_________________________________________________
More ako je sejalica 7 reda a spartac 4 samo preklopis 1vrstu i eto resenja
ako je sejalixa 9 a spartac 4 izbacis polocine i nema ni preklopa
 
Odg: Sejalica za kukuruz

milos bota je napisao(la):
sejane soje sa 5 ili 7 ili 9 redi se počelo kod nas praktikovati jer nemoraju da se šire predni i zadnji trap traktora kada se sije neparan broj redi


ako dobro kapiram, onda treba i špartače(međuredne kultivatore) da se podese po ovome ili grešim?
 
Nazad
Vrh