Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Kukuruz sa 539 i nodetkom sejem 2 na 1300 obrtaja.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Rale 83 je napisao(la):
Koliko brzo se krecete sa nodetkama kada sejete kukuruz-suncokret I koje ploce koristite, ja teram ferdju 2 na 1400/1600 obrtaja motora sa plocama 18x3.5 i 16x5.5 . i zanimame koliko vam
precizna tabela . Ponekad mi seje redje a ponekad cesce narocito kad sejem kukuruz na 38 i 41 dal zavisi od tla-pripreme zemljista :ppozdrav:.
Zetora u 4-tu i ožeži po gasu! A sejem pionire na 18-22cm zavisi od hibrida, tako da to što ti kažeš oko 40 cm je jako retko! Kakva god bila godina nemože na 40cm da ti rodi duplo veći klip nego meni na 20cm... Jedino ako seješ neke hibride koji su skloni da ou suši ostanu jalovi... ::lose:: ::lose::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja sejem u opsegu 24-33 zavisno od parcele, al usluzno kad radim traze ljudi svasta cak i *ako moze dva u metar* 50cm
@ mityoo
u sustini kodnas kukuruz retko kad moze da rodi preko 5(pet) tona po hektaru stoje ove godine bilo ::novac:: pozitivna nula . Jasam od 50h posejao 1.7 kukuruza a ove cu od 70h posejati oko
2h da imam za sebe ,repromaterijal od zadruge a kes u djep i malo plodoreda, zato toliko i kombinuje a sojia nisam siguran ni kako izgleda. :cao: odoh u :off_topic: skroz
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ne misliosam na brojac kao sto imaju balirke samo idu na zupcanik, slikacuga sutra pa postaviti slike. Neznam dali ima u upustvu za upotrebu sejalice olt padaga skeniram.
Ovaj unirvezalni brojac sa linka koji je postavio clan meshter je veoma zanimljiv, treba to prouciti
 
Odg: Sejalica za kukuruz

imam ja original hektometar od nodeta sa svim zupcanicima pa cu ga sutra slikati ako nekome bude od pomoci
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Pozdrav svim gazdama.Evo mojih iskustava sa sejalicama:pra 4 godine kupio sam remontovanu OLT sejalicu,ljudi vise mi je polomila štiftova nego sto je semena bacila,3 puta na njivu,sipaj seme,kreni 2 metra i evo je zvoni.Znam da su one najzastupljenije i to sigurno nije bez razloga,ali ja sam imao tu nesreću da naletim na jednu koja nije radila,sreća što je majstor davao garanciju tako da sam izvukao pare nazad.Posle toga kupim IMT 2 godine staru,neke modifikacije su bile već izvršene:urezane mazalice na kućištima i preradjeni markeri.Ako se pravilno ušeluju skidači seme baca 1/1 ,nema štiftova niti bilo kakvih plastičnih delova.moram kažem da sam za sada zadovoljan.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

radovanp je napisao(la):
Pozdrav svim gazdama.Evo mojih iskustava sa sejalicama:pra 4 godine kupio sam remontovanu OLT sejalicu,ljudi vise mi je polomila štiftova nego sto je semena bacila,3 puta na njivu,sipaj seme,kreni 2 metra i evo je zvoni.Znam da su one najzastupljenije i to sigurno nije bez razloga,ali ja sam imao tu nesreću da naletim na jednu koja nije radila,sreća što je majstor davao garanciju tako da sam izvukao pare nazad.Posle toga kupim IMT 2 godine staru,neke modifikacije su bile već izvršene:urezane mazalice na kućištima i preradjeni markeri.Ako se pravilno ušeluju skidači seme baca 1/1 ,nema štiftova niti bilo kakvih plastičnih delova.moram kažem da sam za sada zadovoljan.
A ja moram da kažem da nisam zadovoljan jer se nisi predstavio! Lepo pročitaj pravila foruma i predstavi nam se pa da onda divanimo!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

PRERAĐUJEM oltove mehaničke sejalice, velika ušteda semena i tačno sejanje.
064/148-xxxx
sta ovde moze da se preradi pa da tacno seje
 
Odg: Sejalica za kukuruz

mityoo je napisao(la):
radovanp je napisao(la):
Pozdrav svim gazdama.Evo mojih iskustava sa sejalicama:pra 4 godine kupio sam remontovanu OLT sejalicu,ljudi vise mi je polomila štiftova nego sto je semena bacila,3 puta na njivu,sipaj seme,kreni 2 metra i evo je zvoni.Znam da su one najzastupljenije i to sigurno nije bez razloga,ali ja sam imao tu nesreću da naletim na jednu koja nije radila,sreća što je majstor davao garanciju tako da sam izvukao pare nazad.Posle toga kupim IMT 2 godine staru,neke modifikacije su bile već izvršene:urezane mazalice na kućištima i preradjeni markeri.Ako se pravilno ušeluju skidači seme baca 1/1 ,nema štiftova niti bilo kakvih plastičnih delova.moram kažem da sam za sada zadovoljan.
A ja moram da kažem da nisam zadovoljan jer se nisi predstavio! Lepo pročitaj pravila foruma i predstavi nam se pa da onda divanimo!
nadam se da si sada zadovoljan,ako treba jos nesto slobodno reci.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

radovanp je napisao(la):
Pozdrav svim gazdama.Evo mojih iskustava sa sejalicama:pra 4 godine kupio sam remontovanu OLT sejalicu,ljudi vise mi je polomila štiftova nego sto je semena bacila,3 puta na njivu,sipaj seme,kreni 2 metra i evo je zvoni.Znam da su one najzastupljenije i to sigurno nije bez razloga,ali ja sam imao tu nesreću da naletim na jednu koja nije radila,sreća što je majstor davao garanciju tako da sam izvukao pare nazad.Posle toga kupim IMT 2 godine staru,neke modifikacije su bile već izvršene:urezane mazalice na kućištima i preradjeni markeri.Ako se pravilno ušeluju skidači seme baca 1/1 ,nema štiftova niti bilo kakvih plastičnih delova.moram kažem da sam za sada zadovoljan.
jesili merio koliki vakum pravi, na imt jel ti padaju lanci kardanski prenosnici jesuliti pravili problema
Post je spojen: [time]1262693072[/time]
_________________________________________________
fm16ig.jpg
brojac
aawugx.jpg
dihtunzi ploca
f03tad.jpg
i nodetka puna prasine
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ne znam za Gospodina Mityoo, moderatora ... Ali ja sam tek sada zadovoljan.. I U PRAVU je sto te je podsetio da se predstavis.. Pa osnovni je to red... :D
Sve pohvale za moderatora mityoo ::svaka cast::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ja imam nodetku original francuska neznam tačno godište ali ni sam neznam koliko je posejala 2009god sam samo komplet lance promenio a o ostalim delovima mogu samo da maštam da ću ih ikad menjati
 
Odg: Sejalica za kukuruz

@gazda rale 83,nisam merio pritisak ali znam da seme drzi na ler gas,nosi je IMT 539,u setvi 1200-1300 o/min.kada smo je kupovali odokativno smo pregledali kardane i bili su ok.do sada se nista nije promenilo.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Nisam odma skonto . Lik i naseg mesta kupi novu IMT pre 10-20god sipa seme krene na 10m il pokida osigurac il spadne lanac i tako par puta i pozove IMT servis. Dodju oni gledaje dotezu i aj da probaju kad opet, posto nisu utvrdili uzrok posle pardana dosao inzenjer pogledo cuo zvuk turbine ,trazio od gazde tovatnu mast namazao diktunge na plocama( goresam stavio sliku) i sejalica radi. Od jakog vakuma loce nisu se okretale lako paje stvaralo probleme, i cika je isad tera
kaze sljaka samo tako. Al ti kardancici sumu stvarali velike probleme ove godine kaze izlazili jedni iz drugih :sta: :sta: :sta: nisam video ne razumem kakosu mogli da ispadnu
 
Nazad
Vrh