Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

bewisa je napisao(la):
Zanima me sejalica Agria?Da li je neko pre radio sa OLT-om
a sad sa Agriom i da li je bolja ko sto se prica?
Od nasih proizvodjaca maja je na prvom mestu. Ja sam kupio cetvorednu maju, do sada je posejala 1000 jutara a nije nikad rastavljena.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

I moj drugar se dvoumi između Agria i Olt.Našao je oltove na nekom popustu pa su cene skoro iste sa agriom.Rekao mi je da mu se kod oltove ne sviđa što u nagaznim točkovima nema ležajeve poput agrije već čaure.I do sada je imao oltovu pa mu je ta mana poznata iz iskustva.Ali opet tvrdi da je olt kvalitetnija nego agrija.Pošto sam ja kupio novu agriju pitao sam ga što je oltova kvalitetnija i da mi navede konkretan razlog.Naravno,nešto oko čega bi se trebalo zapitati ,nije rekao.To što je proizvedena u Srbiji ne mora odmah da znači da je loše.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja imam Agriju 3 sezone i prezadovoljan sam sejalicom. Jedina razlika izmedju OLT-a i Agrie je u polozaju menjaca i u cetvorougaonim osovinama. Polozaj menjaca je kod Agrie bolje resen, a osovine su kod Olta cinkovane a kod Agrie farbane. E i jedna bitna razlika! Kod Agrie ne postoji opasnost od loma da ako je slucajno poteras u rikverc jer ima prenosnik ko na biciklu, ide fraj. :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

I ja imam agriju i fino radi! Ja sam zadovoljan njom!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

I olt isto mozes da vratis u rikverc a da se ne polomi, posto ima sklopke na porenosu koje se redovno mazu, i tockovi mogu da se vrte u nazad do mile volje. Jedino mogu da se zapuse (zemljom) raonici kroz koje prolazi seme.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

cicimoric je napisao(la):
...hmmmmmm

Ovako je to bilo: Prosle godine u Avgustu smo uplatilii kod firme Livac sestorednu sejalicu ( onaj prototip sa diskovima koji je bio izlozen pre par godina na sajmu u NS). Dogovor je bio da se sejalica isporuci do nove godine. Sredinom decembra smo ih zvali da pitamo kako napreduje pravljenje sejalice i saznali od njih da nisu josh poceli da je rade posto su u nekoj guzvi i da ce uraditi odmah posle nove godine. Posle nove godine kada smo pokusali da ih dobijemo na telefon nisu se vishe javljali. Zivkali smo ih nedeljama i kada nam je dosadilo otisli smo kod njih u Backu palanku. Kada smo ih pitali sta se desava sa sejalicom rekli su da je firma propala i da ih je preuzela jedna druga firma i Beograda i da ce je oni napraviti. To se vucaralo tako do sredine marta kada smo vec "popizdeli" i ponovo otisli kod njih. Onda su nam priznali da imaju tehnickih poteskoca i da nisu u mogucnosti da nam za sezonu isporuce "novi tip" (taj prototip) sejalice, ali ce nam dati jednu klasicnu sestorednu da posejemo sa njom koju cemo posle setve vratiti i kad urade novi tip onda ce nam isporuciti. Naravno selidba sejalice ide na njihov trosak i sve je to stavljeno na papir i udareni pecati i nove i stare firme......ali opet nista. 28 mart je bio mi ponovo za Backu Palanku ali nije bilo ni traga od nashe sejalice. Tada smo se gadno posvadjali i rekli smo da setva pocenje za nekoliko dana i ako nisu do tada uradili sejalicu onda nam i ne treba i da nam vrate pare. Naravno da para nisu imali. Mi smo tada uzeli na lizing tu gaspardovu sejalicu a njih smo tuzili i u septembru smo dobili lokalni sud u backoj palanci ali josh od povratka para nista. Advokat nam je rekao da moze proci i 6 meseci dok se to sve zavrsi. U pitanju je 525.000 din. Znaci te pare smo im dali u avgustu 2007. god. za koje i dan danas placamo ratu i kamatu u pro credit banci a sejalicu nismo dobili. Tako da pazite sta i kako kupujete od privatnih firmi da ne prodjete kao sto smo mi prosli. A znam sigurno da sa livcem nisam jedini koji je tako prosao.
Pravi si drug!!!!!Dao si dva velika saveta svima nama ovde.Nema tu pravila.Svi ste u pravu.Posejo ovde covek sa mehanickom sej.kukur.FLORENCIJU dobio na hektar 9.8t.18%vl.Ali,proslo je i njihovo. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Koliko brzo se krecete sa nodetkama kada sejete kukuruz-suncokret I koje ploce koristite, ja teram ferdju 2 na 1400/1600 obrtaja motora sa plocama 18x3.5 i 16x5.5 . i zanimame koliko vam
precizna tabela . Ponekad mi seje redje a ponekad cesce narocito kad sejem kukuruz na 38 i 41 dal zavisi od tla-pripreme zemljista :ppozdrav:.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Pa u mom kraju svi što seju uslužno teraju 1 na oko 1500 obrtaja motora.To mu po satu dođe nekih 6.5km/h.Sasvim lepa brzina za dobru setvu.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Rale 83 je napisao(la):
Koliko brzo se krecete sa nodetkama kada sejete kukuruz-suncokret I koje ploce koristite, ja teram ferdju 2 na 1400/1600 obrtaja motora sa plocama 18x3.5 i 16x5.5 . i zanimame koliko vam
precizna tabela . Ponekad mi seje redje a ponekad cesce narocito kad sejem kukuruz na 38 i 41 dal zavisi od tla-pripreme zemljista :ppozdrav:.
Mislim da to nije velika brzina,nego ti nisu skidaci semena nastelovani pri tim obrtajima.Proveri.Zasto tako retko sejes? :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Rale 83 je napisao(la):
Koliko brzo se krecete sa nodetkama kada sejete kukuruz-suncokret I koje ploce koristite, ja teram ferdju 2 na 1400/1600 obrtaja motora sa plocama 18x3.5 i 16x5.5 . i zanimame koliko vam
precizna tabela . Ponekad mi seje redje a ponekad cesce narocito kad sejem kukuruz na 38 i 41 dal zavisi od tla-pripreme zemljista :ppozdrav:.
Koje ti ploce koristis kad uspevas da ga posejes na 41 cm:haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

@mims
kolega kishrobert objasni retka
@spajki
kukuruz sejem sa 16x5.5
@farmerbob
skidacimi na porane al nebacami po 2 semenke nekad kad nastelujem na 41 ona baca na 46 al svaka na 45-47 znaci nema greske ( tako seju oni sto nedjubre njivu i plasese suse) pami posle dodje neki i trazi daim posejem *Ako moze 2 u metar* i tamo nastelujes a ona baca 41 toje 40-42
kad otkopavas zrna , sumnjam daje do pripreme. U sustini sejemo 30-38 retko da neko seje pionir
na 24 do 30. Ujek kad dizem zrna proverim skidace da dobro rade na prvih desetak metara proverim raspored zrna u redu nastelujem opruge nagaznih tockova i samo kad *retko sejem* hoce da ostupa od tabele, kad sejem ispod 30 stavljam ploce 22x5.5 dabih smanjio brzinu ploca :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja sam do sada sejao prvom brzinom IMT 539 i seju oltove bez greške a ove godine zbog kiše suncokret smo sejali drugom i nije bilo neke razlike samo što se poseje boga oca.
 
Nazad
Vrh