Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

nikola indjija je napisao(la):
pozdrav somborac ja imam cetvoredu maju sa diskovima i jednim nagaznim gumenim tockom,preciznost je sasvim solidna ja samo sejem kukuruz.kada bih kupovao novu zahtevao bi od majevice da mi stave treci nagazni uzani mali tocak koji seme direktno nabija u vlaznu zemlju.Neznam dali si to video taj tocak imaju sve novije strane sejalice.Ako ces da je poredis sa gaspardom normalno je da je gaspardo kvalitetniji ali samo po izgledu ne po preciznoscu.Meni gaspardo seje repu na konacno vec nekih 7-8 godina pa tako znam kakva im je preciznost nista bolja od maje.Maja mislim da kosta nesto oko 4500 a gaspardo je verovatno duplo skuplji.Za 5-6 godina nisam imao nikakvih kvarova jedino sto je malo teza ima oko 800kg natovarena semenom,ako te jos nesto zanima pitaj pozdrav.


ako hoces sijati repu onda je to najbolje sijati sa mehanickom sijacicom koja je predvidena za repu..kao sto kleine,kuhn,amazone ali samo za repu...

a sto se gasparda tice...ja neznam za vase majevice...ali gaspardo mi je puno preciznija nego olt-ova i laksa je za raditi s njom i puno jednostavnija...imas i gaspardo sijacice bas za repu...koliko ja znam da je isto pneumatska ali drukciji sistem rada ima..
 
Odg: Sejalica za kukuruz

a gaspardo kosta?
skoro duplo mozes kupiti majevicu.
govorim za 4 reda i novu.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ja sam svoju platio 6,400 eura.i to novu..samo nakon dva mjeseca osla mu je cijena gore za 30%... ::novac::
majevica je oko 3,500 eura ?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

tesko se nadje nova ispod 4500,kod nas je uvek bilo skuplje nase kod nas nego u inostranstvo!
:zli:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

uhuuu...onda kupi kod nas pa ce ti jeftinije ispasti :cool: onda ja nisam nesta dobro racunao ::lose:: i kod nas izajde oko 4,500 eura manje vise..sve zavisi kod kojeg zastupnika kupujes...Recimo moja gaspardo ima gumeni nagazni tockici,hmmm neznam kako se to zove..ajmo reci blanja(raonik) ispred ulagača sjemena..recimo ako ima buca onda to pustis negdje samo 1-2 cm u zemlju tako sasvim dovoljno da ona ocisti i poravna,ima automatsko prebacivanje markira,dobio sam kardana s njom,onda komplet instalaciju zmigavce,svijetla bla,bla,bla...ali sve je to uracunato...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Alo momci. Vidim da imate puno iskustva sa sejalicama i da vas pitam nesto. Sta je sa bekerom. ili je to namerno zaobilazeca tema ili nista ne valja. I dali moze da se prepravi beker za repu a hteo bih da sadim kukuruz. Pitam jer nemam pojma o pneunatskim igrackama i jos uvek radim one stvari mehanicki.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja sam sa bekericom radio 7-8 godina i posejao sam dosta,najviše soje.Moja je bila 6 redi za repu ali sam s njom sejao i kukuruz ali sa 4 reda,samo sam menjao ploče i brisače i naravno uskladio prenos.Može lepo da poseje kukuruz,seme nije preporučljivo tretirati,jer ma koliko bilo suvo hoće da pravi probleme,soju seje dosa sporo 4 km/h,mašina je jednostavna ali ako hoćeš da seje lepo mora biti prilično utegnuta,prevashodno mislim na biksne i prirubnicu koja nosi ploču.Sve u svemu za lične potrbe može da posluži ali mislim da je to prevaziđena mašina.Ja sam moju prodao pre 3 meseca i kupio 6 redi Nodet.Ako ti trebaju ploče za kukuruz znam čeveka iz Bečeja koji ih pravi od njega sam i ja kupio za moju i fino su radile.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja jednu pazarim za 500 evra jer stoji nekom tamo iza kuce. vec 10 godina pa ineka vise nije njome sejano. Neznam koja bi cena bila ok.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Tast je koristio jednu celo jedno prolece pa je prodao za 700eura i posle 2 godine je tu istu sejalicu kupio ponovo (sa otpada) za 200 i opet je prodao za 800 :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Zanima me sejalica Agria?Da li je neko pre radio sa OLT-om
a sad sa Agriom i da li je bolja ko sto se prica?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

One su osim nekih nevaznih sitnica potpuno identicne. Agria je samo jeftinija jer je domaci proizvod, a OLT se carini.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Becker?? :nono: ::lose:: ::lose:: Nodet-OLT?? :D :D U celom N.Beceju bilo je tri bekerice,a sad ima jos jedna.Ostalo NODET,a sad i MAJE,MATER MAK i dr. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh