Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Zanima me šta mislite o amazone sijacicama za kukuruz.
Imam u planu kupit od 6 redi preklopnu.

Zanimaju me i drugi proizvodači pa mi kažite s kojima ste zadovoljni.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

manijakus je napisao(la):
Zanima me šta mislite o amazone sijacicama za kukuruz.
Imam u planu kupit od 6 redi preklopnu.

Zanimaju me i drugi proizvodači pa mi kažite s kojima ste zadovoljni.
Zdravo manijakus@ Procitaj od pocetka :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

dicki je napisao(la):
manijakus je napisao(la):
Zanima me šta mislite o amazone sijacicama za kukuruz.
Imam u planu kupit od 6 redi preklopnu.

Zanimaju me i drugi proizvodači pa mi kažite s kojima ste zadovoljni.
Zdravo manijakus@ Procitaj od pocetka :cao:


Cito sam, ali nista nepise o Amazonkama.

Jel koristi tko na svojim sijacicama disk za direktnu sijetvu.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Amazone ima tradiciju,samim time kvalitet, samim time cenu.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Amazone sejalice i rasturači su u samom vrhu imao sam i neke snimke ispitivnja sejalice , probaću da nađem . :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Da li neko ima ili je video Kuhn sejalice?
Cuo sam da su vrlo vrlo dobre precizne zato sto seme iz aparata
pada samo 6cm do zemlje tj. ima nisko teziste.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Kun je kupio nodeta.Njihove sejalice su slične nodetovoj ,a znam jednu kunovu koja lici na moju (maja)4,jedina razlika je bila u sistemu puštanja baterija iz transportnog u radni položaj.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Da li to znaci da Nodet vise ne postoji kao robna marka?
Ako postoji ko ih zastupa kod nas?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

sejalice nodet i olt imaju verzije sa raznim vrstama dubinskih točkova(liveni,liveni obrnuti,limeni,gumeni uski,gumeni široki..) ,zna li neko tačnu namenu i razliku
 
Odg: Sejalica za kukuruz

MONTOYA je napisao(la):
sejalice nodet i olt imaju verzije sa raznim vrstama dubinskih točkova(liveni,liveni obrnuti,limeni,gumeni uski,gumeni široki..) ,zna li neko tačnu namenu i razliku
Konkretnije.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Princip rada je isti za sve vrste nagaznih tockova. Od proizvodaca do proizvodjaca od serija do serija moze biti razlike,ali se svodi na isto. Pomocu nagaznih tockova stelujes dubinu setve i Intenzitet pritiska zemlje na vec ubaceno zrno u zemlju.Vlaznost zemlje,kvalitet predsetvene pripreme,vrsta useva uticu na izbor podesavanja nagaznih tockova.Za repu postoji dodatak. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Prodao sam 25 god staru olt 4 reda za 1700 eur. Posejala je svake god oko 350kj pa to izadje preko 8000kj. Dosta se naradila kod mene. Planiram za prolece novu Maju. Kazu da je bolja. Interesuje me preciznost setve. A sad vidim i tu Gaspardo... Sta savetujete do proleca mora nova da se kupi :)
 
Odg: Sejalica za kukuruz

pozdrav somborac ja imam cetvoredu maju sa diskovima i jednim nagaznim gumenim tockom,preciznost je sasvim solidna ja samo sejem kukuruz.kada bih kupovao novu zahtevao bi od majevice da mi stave treci nagazni uzani mali tocak koji seme direktno nabija u vlaznu zemlju.Neznam dali si to video taj tocak imaju sve novije strane sejalice.Ako ces da je poredis sa gaspardom normalno je da je gaspardo kvalitetniji ali samo po izgledu ne po preciznoscu.Meni gaspardo seje repu na konacno vec nekih 7-8 godina pa tako znam kakva im je preciznost nista bolja od maje.Maja mislim da kosta nesto oko 4500 a gaspardo je verovatno duplo skuplji.Za 5-6 godina nisam imao nikakvih kvarova jedino sto je malo teza ima oko 800kg natovarena semenom,ako te jos nesto zanima pitaj pozdrav.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ne mislis da su ti dovoljna dva nagazna tocka :sta: sa 2 mozes ''sahraniti'' seme dosta duboko.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

moja ima jedan siroki gumeni
Post je spojen: [time]1259794073[/time]
_________________________________________________
pogledaj na predhodnoj stranici ima slika iste takve sejalice kakvu ja imam
 
Odg: Sejalica za kukuruz

5km7bs.jpg

slika nije bas naj ali se vidi...
2610xgg.jpg

ovako izgleda iza nje, razmisljao sam i ja o tom nagaznom tockuo sto stiska seme, po meni je kod njih problem sto su prilicno daleko od ulagaca i nagazni tocak (zadnji siroki tocak) udalje za skoro 30-35cm, ali i ovo je sasvim dovoljno, ja sam zadovoljan :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

nikola indjija je napisao(la):
moja ima jedan siroki gumeni
Post je spojen: [time]Wed Dec 2 23:47:53 2009[/time]
_________________________________________________
pogledaj na predhodnoj stranici ima slika iste takve sejalice kakvu ja imam
Sad si me zbunio.Reci kolika je sejalica,koliko tih tockova sada ukupno ima...O kojim tockovima je trenutno rec,i sta si ti zamislioda uradis?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

natera mnogo suve zemlje na zrno za kukuruz je ok a za repu bi bilo mnogo bolje sa trecim nagaznim tockom.Bilo je ih sa tim trecim tockom na sajmu.
Post je spojen: [time]1259795294[/time]
_________________________________________________
jel si video sliku odmah iza ulagaca namesti se taj mali tockic koji nabija seme a iz njega ovaj veliki koji je vec na sejalici
Post je spojen: [time]1259795521[/time]
_________________________________________________
Mlane spay vidim da imas hidrauliku na markirima ja je nemam kako sa razorima jel se markiri zabiju puno u zemlju
 
Nazad
Vrh