Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

da samo što ti trebaju tegovi napred za 542 jer ga diže
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ferguson nosi i radi sa OLT PSK 4 sa kutijama za gnojivo i PSK 6 bez kutija za gnojivo i to sve ide bez brige, samo što nekome trebaju tegovi, a nekom ne. ::namigivanje::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Kupio bih novu sejalicu šestorednu malo kvalitetniju,pa mi trebaju preporuke i eventualno neke slike :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

stiv je napisao(la):
Kupio bih novu sejalicu šestorednu malo kvalitetniju,pa mi trebaju preporuke i eventualno neke slike :cao:

gaspardo.....kod mene je za dve godine posejao oko 800 kj bez ijednog najmanjeg kvara. Znaci nijedan sraf na njemu nisam pipnuo.

MONOSEM je isto jako jako dobar ( prvo sam hteo to da kupim ) ali je skuplji od GASPARDA par hiljada eura. Kod nas u zadruzi su monosemove sejalice i bash smo ih uporedjivali nema neke bitne razlike.

Post je spojen: [time]Sun Nov 8 17:09:49 2009[/time]
_________________________________________________
farmil je napisao(la):
kupi nodet ili monosem i nemaj brige proverene su i rade odlicno

NODET i MONOSEM se ne mogu spominjati isti dan
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ako ima neko trgovca delovima nodetke,moze na pp. :bravo:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

stiv je napisao(la):
Cici pošto je bila sejalica :cao:

tada je bila 14.900 +pdv ( ako imas dosta da sejes vredi svaku paru ) ali sam kasnije video u poljoprivredniku da nude tu sejalicu sa hidraulicnim skupljanjem redova za manje novca. Mislim da je bila nekih 12.000 - 13.000 eura

Sadasnje cene neznam. Najbolje bi bilo da nazoves almex i pitas
 
Odg: Sejalica za kukuruz

cicimoric je napisao(la):
stiv je napisao(la):
Cici pošto je bila sejalica :cao:

tada je bila 14.900 +pdv ( ako imas dosta da sejes vredi svaku paru ) ali sam kasnije video u poljoprivredniku da nude tu sejalicu sa hidraulicnim skupljanjem redova za manje novca. Mislim da je bila nekih 12.000 - 13.000 eura

Sadasnje cene neznam. Najbolje bi bilo da nazoves almex i pitas
i ja sam video u polj. da je bila 12000 eura,jer ista kao tvoja i jel samo ALMEX prodaje GESPARDO :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

U potpunosti se slazema sa Cicijem,GASPARDO je neprekosnovena sejalica (naravno za malo vece povrsine da bi bila isplativa)sto se tice preciznosti setve,brzine kretanja,jednake dubine i naravno odrzavanja i kvaliteta.ALMEX jeste generalni zastupnika i serviser za GASPARDO...i jos mnogo toga da sad nenabrajam. :D
Evo par slika GASPARDO-vih sejalica,prve dve slike su setva šećerne repe sa 6-rednom sejalicom a treca slika je 12-redna sejalica sa kukuruz i suncokret sa sajma.I dve slike sa interneta 8 i 12 redova. :ppozdrav:
sxi155.jpg

nvp8va.jpg

2hn6j4i.jpg

2j8nf9.jpg

2e1gf1h.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Pa to mu dođe povoljnije nego pre,meni treba za kukuruz i soju za sada imam 70kj da sejem ali pošto sam rešio da kupim novu ,neću kupovati opet za godinu ili dve :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Kako te moderne skupe sejalice postižu preciznost setve s' obzirom sa koje visine padaju semenke? Da li možda ima vazdušna struja koja ih upucava u zemlju ili gravitacija odrađuje svoje? Kako se ponaša sa semenom domaćih dorađivača gde ladno mogu da se nađu semenke koje se razlikuju i do 100% u veličini?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Sacekaj da vidis da li ce djubrad iz ministarstava davati povracaj kao do sada. Nemoj da trcis, jer 30% od 12000 e nije malo!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

dukej je napisao(la):
Kako te moderne skupe sejalice postižu preciznost setve s' obzirom sa koje visine padaju semenke? Da li možda ima vazdušna struja koja ih upucava u zemlju ili gravitacija odrađuje svoje? Kako se ponaša sa semenom domaćih dorađivača gde ladno mogu da se nađu semenke koje se razlikuju i do 100% u veličini?

U kukuruzu se pridrzavamo idealnoj brzini setve, koja je oko 6-7 km/h jer se trudimo da preciznost bude maksimalna. Recimo da je sejalica podesena da seje na 20 cm. Ako meris od zrna do zrna nece svako zrno da bude na 20 cm jer se desi da se seme otkotrlja koji cm. Ali ako se otvori 2-3 m duzine i izmeri prosek ce sigurno da bude 20 cm na koliko je podeseno. Domace seme nikad nisam sejao sa Gaspardom tako da ne mogu da ti kazem kako se ponasa sa nekalibrisanim semenom, a kod Pioneera toga nema.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Danas dobio rešenje za povraćaj 99850dinara od kupljene nove Agrije 4 reda.Pare ležu do petka,tako su mi rekli.
 
Nazad
Vrh