Legalizacija objekata

cukaneca

Banned
Učlanjen(a)
21 Sep 2008
Poruka
2.088
Lokacija
kambodza
jos nedelju dana traje duliceva akcija za legalizaciju objekata na popust. ovog popodneva sam imao razgovor sa mojim advokatom/tetka/ i ubedila me je da ipak predam zahteve. ipak sada to sa ovim popustima plus seosko podrucje nece mnogo kostati. a ovi mogu svasta da smisle pa cak i to da udare velike namete na nelegalizovane kuce. ima li neko slicne probleme i "nelegalno" podignute objekte? P.S. poljski wc necu da legalizujem pa neka ga sruse
 
Odg: legalizacija objekata

Ova legalizacija svaga i svacega pocinje da lici na harac , dok istovremeno investitore , konkretno mislim na zidanje zstambenih zgrada koje nicu kao pecurke , stite kao bele mecke . Sto ne uvedu legalizacuju politicara i vlasti.To bi bilo razumnije
 
Nažalost sela umiru a oni se okomili i na nas.
Ja sam predao zahtev,tako da ću kroz legalizaciju da dopunim manjak dokumenata koji mi nedostaju kod kuće(upotrebna dozvola) i legalizujem garažu i objekat za čuvanje poljo mehanizacije.
 
Ja sam pre mesec i po dana mislio da sam zavrsio sa tom prijavom legalizacije kod geometra.Platio sam tada neke takse i on mi je rekao da nista ne brinem kao on ce to sve zavrsavati.Danas me umalo slog nije strefio kada sam svratio kod njega u kancelariju da vidim sta se desava novo na tu temu.Kaze on meni mrtav hladan da ja treba da idem u opstinu da podnesem zahtev,ja tamo a red ne vidi mu se kraj.Resim ja da ne cekam vec da dodjem kasnije,posto su produzili radno vreme do 18,00h.Kada sam dosao oko 5,vidim njih nekoliko samo,sacekam 15 ak minuta i uspem konacno da predam zahtev.E sada sam u njihovim rukama :udri: ko zna koliko ce me oderati ::lose::
 
Da li u legalizaciju objekta spada i tehnicki prijem. Npr. ako neko ima gradjevinsku dozvolu, sve placene takse itd., a jos nije uradjen tehnicki prijem objekta? I, da li senjak treba legalizovati?
 
juce sam otisao u opstinu da snimim situaciju i za svaki slucaj poneo nesto od dokumentacije. kad sam uso unutra naletim /sva sreca/ na jednog daljeg rodjaka inace u penziji bivseg radnika sluzbe prihoda /poreza/. u razgovoru koji smo potom zalili rekao mi je da se ne pravim lud i predajem zahtev za leg. jer je to otprilike njihova duznost i poso da popisu objekte, mere m2 itd. na ovaj nacin mi im sami dajemo podatke koje ponavljam oni treba da skupe. i to nije ono najgore usli smo u sistem, pa onda ove god. povecanje 20%, iduce 50% ...poreza. da se razumemo nisam ja protiv placanja poreza treba izdrzavati bolnice, med. radnike,sudstvo, vojsku...ali gde je ovde pravda! i koju drzavu treba da finansiram?
Post je spojen: [time]1268246779[/time]
_________________________________________________
senjak bi bio montazni objekat i ne mora se legalizovati
 
nije isto sigurno, a cena se kod nas nikad ne zna. rece dulic danas za objekat od 100m2 od 400 do 600e na rate valjda.
 
Moja kuca u selu je zapoceta sa gradnjom 1973 kad nije postojao urbanisticki plan niti je postojala nikakva legalizacija, prema tome platicu im k...c, a oni sto izmisljaju da mora sve da se legalizuje od 60 i neke, taj zakon neka ova lopovska vlast sebi nabije u **greška!
Post je spojen: [time]1268222040[/time]
_________________________________________________
KishRobert je napisao(la):
ceo n.beograd se i dalje vodi kao mocvara,kad to rese i ja cu legalizovati svoje.

Vidikovac se vodi kao utrina!
 
apropo ovoga oko mocvare i utrine, imam jedan lokal u centru s.palanke pored pijace koji mi je opstina prodala 97. i znate sta sam video kad sam bio u sudu u zemljisnim knjigama prosle god. centar grada i pijaca ne postoji vodi se kao zelena povrsina i nema nijedan objekat. lokal ne mogu da uknjizim jer prodavac/opstina/ nema vlasnistvo
 
Kakvi su to lopovi. :haha: :haha:

Ja sam skromniji od vas kad poruse Kaludjericu ja cu legalizovati i jebeni wc.

Pa stvarno nisu normalni.
 
Nije to nista cudno. Kod nas je igradeno nekoliko hiljada kuca na poljoprivrednom zemljistu, sad oce to da legalizuju samo kucu. A posle toga sledi prevod poljoprivrednog zemljista u gradevinsko. Mafijaska drzava.
 
Ma to je luda kuća i sve se radi APP
Ja sam zidao lokal na tom Vidikovcu koji pominjete devedesetih i tada sam morao da platim komunalne troškove (što zapravo jeste legalizacija) taj zakon je važio godinu dana posle toga nije trebalo imati ni upotrebnu dozvolu da bi otvorio lokal. U isto vreme neki su platili legalizaciju na prostoru koji nikad neće moći da se legalizuje ali svejedno opština nije imala ništa protiv da uzme pare. Sada se cena za kvadrat menja kako kome dune i kako ko tumači zakon kao na pijaci. A da ne pričam da opština nije prevela zemljište na svoje ime kada ga je uzela, pa je ostalo da ti tražiš naslednike da bi mogao da uradiš prenos u katastru.
I da ne bi psovao !@#%!%&#^&@%^@#$^%
 
Ja sam isto predao zahtev za legalizaciju prošle godine sam podigao tovilište 6x13 a imam komšije koji zjb.. zahtev 1000 din geodet 12.000 din idejni nacrt(plan) 10.000 din urbanisti dozvola 6500 din i da vidimo šta će opština da sreže ,a da sve ovo na njivi ali kažu da će automatski prevesti sa legalizacijom kompl.parcelu u građ.plac mnogo ::novac:: za ništa :udri: :udri: :udri:
 
Ma kakva legalizacija, *ebem im mater lopovsku., treba da legalizujem nesto sto je jos moj pradeda pravio, ne pada mi napamet.Bas smo jutros imali temu u mom selu, znaci moze samo puske da rade i nista drugo.Ti isti majmuni su pozivali "90 da se ne placa struja i komunalije a sada gledaju sto vise da otmu od naroda.
 
Nazad
Vrh