Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Odg: Sejalica za žito

@b_a_t_a Pa lepo se pokazala lepo seje i posle oranja i posle tanjiranja.... A sto se tice transporta mi zivimo na kraju ilice i ovamo dalje su nam skoro sve njive pa ne idemo kroz selo a ako idemo negde dalje napravili smo labudicu za nju i za masinu za kukuruze,spartac i sire te stvari j sutra cu staviti slike i od labudice ... ..A sto se masine tice samo jos malo da sredimo one lance nazad sto kao malo jos zatrpavaju zemlju odgore i ima da bude perfektna :ppozdrav: :D :D :D :D
Post je spojen: [time]1272136059[/time]
_________________________________________________
b_a_t_a je napisao(la):
@Laza. :D :D Eee isto to sam i ja hteo da namestim,samo da moze i pojedinacno da se koriste ako zatreba. Kako se pokazalo u radu,transportu posto je dosta siroko?
A mozes i da skines kardancic sa tockova jer nju njeni tockovi pokrecu skines kardancic sa jedne i onda samo jedna seje..
 
Odg: Sejalica za žito

Svidjaju mi se ovakve sejalice,Sejao sam jesenas sa jednom takvom jer za APACHE nisam svoju mogao da nastelujem.Ja za mojom vucem branu cickaru umesto klasicne brane.
 
Odg: Sejalica za žito

Odrzavanje nije skupo ako ode koji lezaj na onom tanjiru to se lako promeni a cevi za dovod zrna mogu da budu i od plastenika kao sto sam i ja stavio...Prosle godine nismo imalo nikakvih problema niti kvarova sa njom osim sto smo menjali nekoliko lezaja na tim najirima eto to je jedini posao.....a ovo drugo je sve :D
 
Odg: Sejalica za žito

Evo i moje sejalice Amazone D7 Special II sa kojom je setva uzivanje. :D Stelovanje je prosto i precizno, radni zahvat je 3 metra i ima 21 lulu. Jedina zamerka je sto nije sa diskosnim ulagacima ali i to pocinje da mi ne smeta jer sam sejao i po njivi na kojoj je bilo puno biljnih ostataka i nije gusilo previse.



 
Odg: Sejalica za žito

A jel moze neko da mi napise po kom kriterijumu su poredjane te sejalice onako kako jesu. Mislim bez nekog cinizma. U pitanju su vrhunske marke, i voleo bih da cujem prednosti i mane istih.+
 
Odg: Sejalica za žito

u baču zadruga ima dve i jedan privatnik je prosle godine kupio jednu,koliko sam čuo da nicu loše,svi siju uljanu repicu sa njima sto bi trebalo značiti da su precizne
 
Odg: Sejalica za žito

Posto je onda imt-ova ? Od domacih na sajmu sam video sejalicu firme Agria cija je cena bila 3200 e ako je sa jednim diskom a ako je sa dva onda je oko 3500 e i to zahvata samo 2 m.ta sejalica je prosle godine bila 2300 e sa dva diska ::lose::
 
Odg: Sejalica za žito

Hvala Lalo.Sa takvim cenama bolje je naci neku iz uvoza .(prijatelj je uvezao Amazon sejalicu 3m sirine i izasla ga je 4200 e,izgleda perfektno iako je polovna)
 
Odg: Sejalica za žito

Kolega ima plavu masimu(mislim da je saksomija) zahvata 3 m ,ima na sebi menjač za štelovanje količine semena,ima dva diska na baterijama,ta masina sije detelinu i uljanu repicu u gram i radi bez problema preko 30 god,mislim da je bolje uzeti neku očuvanu uvoznu nego ove nase proizvodnje.Bio sam juče u majevici vidim da i oni prave žitne mašine, znali neko nesta o njima?
 
Odg: Sejalica za žito

Ja imam saksoniju 21 lulu , stara je poporilicno ja sam je prepravio da bude nosena i povecao zapreminu sanduka tako da stane 300kg psenice semena. stvarno je precizana sto se tice norme moze da seje ,od 1 kilograma do 400 kg po kj jutru . samo mi se nesvidja to su u na njoj ulagaci a ne diskovi .Kada sejem na lepo spremno bez zetvenih ostataka seje perfektno .ali kada udje tuluzinu pa ako je malo tvrdo ugazeno onda malo hoce da skuplja i preskace ja sm pravio branu od opruga da zatrpava seme i da drlja ali bez kembridj valjaka bogami nevalja .Moguce da cu je prodati i kupiti neku noviju iz uvoza .
 
Odg: Sejalica za žito

lule su dobre al za idealne uslove.međutim tanjirasti ulagači su sigurniji,još kad je priprema lošija i kad se malo više pusti na tanjire,tu omaške nema-iseckaju i usitne zemlju i nema da bude odgore semena,pretanjiraju sve
 
Odg: Sejalica za žito

Naime, kupio sam Imt sijacicu 634,23 23 reda zahvat 3m.. ali mislim da je tata nesta prico da moze bit i 25 redi.. pa sada sam zamjenio.. jedan zupcanik uglavnom gore je sve zamjenjeno i pregledano.. a sadda sam dolje kod tanjura.. mjenjamo lezajeve..!! :)
 
Odg: Sejalica za žito

23 reda je 2.7m nisam do sada cuo da 23reda zahvataju 3 metra. Uzmi metar i idi proveri to. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za žito

Odnos redova i sirine je sasvim OK. To je rzmak od nekih 13 cm sto je super.
 
Odg: Sejalica za žito

zdravo svima.naleteo sam na polovnu sejalicu koja se vec dugo ne koristi,vucna je,otprilike 3,5-4m zahvat a na plocici sam jedino uspeo da procitam alfa-2.mozete li mi reci o kojoj sejalici je rec(proizvodjac) i kolika je otprilike njena cena?u solidnom je stanju,fali joj par sitnica...
 
Nazad
Vrh