Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Odg: Sejalica za žito

kako te sluzi sejalica :sta: ja imam isto takvu samo sto su polomljeni oni cevi , jel kod su menjani cevi ili fabricki :sta:
 
Odg: Sejalica za žito

odlicno me sluzi, prosle godine sam promenio celi i lezajeve na diskosnim ulagacima.
 
Odg: Sejalica za žito

Nordsten 4m
DSCN0383.jpg

DSCN0394.jpg
 
Odg: Sejalica za žito

Al ga tera Svetozar, sve odskace :ppozdrav:

A onaj na prvoj slici sto viri iz kukuruza, taj mora biti da gleda jel za branje :haha:
 
Odg: Sejalica za žito

ja imam reform semo88 3,6m dali neko zna kako se steluje:haha:
 
Odg: Sejalica za žito

Zdravo svima. Evo i ja da se malo ubacim u ovu temu o sejalicama. Ja imam dve sejalice za zito: IMT 23reda 89to god. i imama NODET 17reda 3m. Nodetovu sejalicu sam kupio pre dve god.
 
Odg: Sejalica za žito

Kako te sluzi nodet ja sam pre par godina hteo da je kupim ali nisam smeo zbog rezervni delova inace ovu sto sam ja nasao bile je oko 400e i u ekstra stanju
 
Odg: Sejalica za žito

Kazes da si naso Nodet za 400e koliko te razumem? Pravo da ti kazem ja sam je doneo kuci radi probe (da moj brat proba snjom da seje) i radi prodaje. Prvo jedva sam ga ubedio da je zakaci na Rakovicu,jer klinovi su joj veliki, pa ne pase na 539. A sad kada ju je probao on nece da je proda. Kaze da posle nje ne mora da vlaci njivu. Jer ona ima drljacu na njoj. Sto se tice delova za to nemas da brines jer na nasim pijacama ima sve. A razlika izmedju Nodeta i IMT je kao izmedju Mercedesa i Yuga.
 
Odg: Sejalica za žito

Tacno mi nekada zao sto neslikam pojedine situacije ali eto,ja sam sejao sa ovakvom masinom jesenas zito http://www.youtube.com/watch?v=1CGXalgDH6w pozajmio od kolege da vidim kako to radi itd,prvo smo sejali u spremljene njive potanjirane 2 puta,a posle smo je uterali u kukuruzovinu zapaljenu,inace to je masina za direktnu setvu,3 metra ali treba traktor minimum 150 KS, sutra prekosutra cu ubaciti slike gde je posejano u spremljeno a gde u nespremljeno,posto sam istanjirao 2 puta isterao vlagu tamo mi je malo losije zito,a vamo gde nisam nista tj iza kombajna zito mi je bolje 20%,nemam reci za ovu masinu jer je savrseno nesto,sije u kilu,iza nje idu valjci pritiska 200kg mislim znaci jedan covek radi sve.pogledajte snimak a sutra prekosutra cu da nabacim slike.
Uzimam je ove godine posto kosta ko ga jebe :)
 
Odg: Sejalica za žito

Cekaj polako ima tu i jedan problem. Je ste da je tebi lepo zito sada ali da vidimo od sada na dalje. Ja sam cuo da u neobradjenoj njivi je posle problem korov. Nadam se ta ces nas obavestiti do kraje sta ce biti. Hvala ti unapred.

A ako zelis takvu sejalicu kontaktiraj me preko pp i ja cu ti pomoci da nabavis jednu iz CH. Naravno ako je nadjem jer su one i ovde nesto novo i jako su skupe. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za žito

Koja je bolja sejalica POTTINGER ili GASPARDO naravno nova ........ :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za žito

Po meni posto sam imao prilike da radim sa Gaspardo-vom I Horsch-ovom prvo mesto zauzima Horsch,drugo Gaspardo a trece Potinger po mom iskustvu i misljenju. :ppozdrav:
21k9u92.jpg

fwpob6.jpg

wb6t80.jpg

sp966o.jpg

e8adk8.jpg
 
Odg: Sejalica za žito

Ma...vi preteraste.. :D ja sam mislio na mehaničku sejalicu od 3m
34yw56r.jpg
ili
2ufr80i.jpg
 
Odg: Sejalica za žito

@stiv
Obe sejalice su dobre i isejavaju zadatu normu na zadatu dubinu.Seme ne ostavljaju na povrsini. Jedino bi u izbor mogli dodati Amazone D9 ili starije D8.. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za žito

@Laza. :D :D Eee isto to sam i ja hteo da namestim,samo da moze i pojedinacno da se koriste ako zatreba. Kako se pokazalo u radu,transportu posto je dosta siroko?
 
Nazad
Vrh