Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Odg: Sejalica za žito

Dzoni, gde su tacno ti imbusi:haha:
I ja imam problem s tim vratancima na 2-3 baterije...i ja isto provucem zicu da drzi vratanca...
 
Odg: Sejalica za žito

slavkos je napisao(la):
Žito je posejano, nešto pre kiše a nešto juče u pauzi između kiša, mašina je funkcionisala bez problema, restauracija uspela, još samo kad bi saznao godinu proizvodnje i proizvođača.

ja imam slicnu a mozda i istu masinu.ne znam godinu proizvodnje ali na njoj pise hofherr-schrantz clayton shuttleworth
 
Odg: Sejalica za žito

ivar je napisao(la):
Da li neko ima uputstva za rukovanje sajacice Nordsten Lift-O-Matic 2,5m ili zna kako/gde ih mogu nabaviti?
Hvala
Post je spojen: [time]Tue Nov 3 22:20:43 2009[/time]
_________________________________________________
5oxduv.jpg
312fitf.jpg
rlxkpz.jpg
ako ti je tesko procitati podatke javi se
 
Odg: Sejalica za žito

Jos proletos sam obecao da cu postaviti slike pneumatskog prebacivanja markera,pa kako me je jedan clan pitao za to evo slika.
2libeq8.jpg
,
r046tl.jpg
,ujedno stavljam i sliku od maje gde radi na istom principu,samo prikopcam creva na onaj razvodnik u traktoru .
33bnz8h.jpg
 
Odg: Sejalica za žito

Slavko da li si proširivao kutije za seme? Meni je moj zet komentarisao da joj je mana mali deo za seme(bunker ili koška kako ko kaže) i sada me kopka da to za sledeću godinu preradim.Moja je kod mene već 20 godina, i radi perfektno. Uradio sam joj nošenje, a u planu mi je da završim nova creva za seme (od creva pneumatske) i opruge za svaku lulu, video sam na imt i mislim da tako može i na ovoj sejalici.
 
Odg: Sejalica za žito

Kiraj, moze li to sa zitne malo detaljnije? samo ih malo odigne da nisu u zemlji ili?
 
Odg: Sejalica za žito

Markeri normalno rade ,kad je jedan u zemlji drugi je iznad zemlje.
 
Odg: Sejalica za žito

Prebacivanje markera pomoću kočionog cilindra od zračnog uređaja za kočenje prikolice. Vidi se da postoji opcija više rupa tj. koliko treba da se digne-spusti marker.

 
Odg: Sejalica za žito

Moze i kod mene da se regulise visina ali pomocu krugova od lanca.Primer ako hocu da pustim dublje marker jedan krug vise.
 
Odg: Sejalica za žito

Nisam Aco menjao ništa kod koša za seme, ovako se mora sipati skoro svaki krug na 400m duž i ujedno je svaki krug prekonztrolišeš jel dobro baca, creva sam menjao, kupio sam metalna rebrasta creva,plastificirana, grkljan creva, kako ih neko zove, mislim da su bila 175din/m... Za iduću godinu bi trebalo namontirati neke markere, nisam video da ih je iko namontirao ali sam se nagledao njiva sa preklopljenim redovima a to mi baš i nije lepo.
 
Odg: Sejalica za žito

Ma znam da je ne skoro već svaki krug sipanje semena. Ja kontrolišem seme i u toku kretanja jer se pad semena vidi i iz kabine. A kad bi se moglo sipati 2-3 džaka semena išla bi setva mnogo brže. Ja sam sve radim pa se izgubi tu vremena. Ja imam tegove na lulama, ali opet nekad skaču. Kojom brzinom ideš Slavko i ima li neko rasturenu mašinu treba mi neka cela rezervna lula ja sam moju jednu kraću iskrivio pa bi malo kupio rezervi?
 
Odg: Sejalica za žito

...i meni je Aco jedna kraća sva kriva, ako naletim negde na vašaru kupiću drugu...kod mene se iz kabine ne vidi protok semena,vozao sam pomoćnika svu setvu ali nije to to,bio mi je neodgovoran, inače sejem 2. srednji gas, ne znam ko ima rasturenu mašinu...nemam tegove za svaku lulu ali skaču dobro i ove sa tegovima...imaš li sliku mašine negde na forumu?
 
Odg: Sejalica za žito

Sliku nemam a pošto je farba orginalna nije u nekom reprezentativnom stanju. I ja sejem 2 brzinom, dok je moj ćale bio živ on je sejao a ja bio pratioc. Mi smo tada sejali u 1. brzini, ali manje žita pa nam je ta brzina mogla da prodje. Sada za dan posejem 5-8 lanaca tako da nikako u 1. brzini ne mogu završiti posao. Vidim da si uradi metalne točkove. Naša je stigla sa 1 metalnim točkom i 1 drvenim. Al smo se tata i ja napatili par godina, prvo je crkao drveni točak, a posle smo napravili i drugi metalni. Tek smo onda se mučili svaki dan se iskrivi točak i pauza 2-3 dana, jer nismo imali alat pa juri majstora :udri:. Onda je kolar za mnogo ::novac:: napravio drvene točkove i sad je milina, a od kada se mašina nosi, a ne vuče ona mi je :D
 
Odg: Sejalica za žito

North ARMY je napisao(la):
i cale godinama seje rasturacem i ima dobre prinose,pokusao je 1/2 njive masinom a 2/2 rasturacem i kad je videoda je isto nece samo da ceka sejaca i da ga placa

a ako neko ne ume da podesi rasturac to je druga prica :ppozdrav:
e da sam to cuo ranije nikada ne bih kupovao sejacicu ::namigivanje::
 
Odg: Sejalica za žito

Molio bih da se ponovo postavi uputstvo za sejalicu Nordsten jer nemogu da ga procitam.
:bravo: :bravo: :bravo:
 
Odg: Sejalica za žito

ja i dalje sejem sa oltovom koja je starija od mene seje u gram
2iv05fo.jpg
a ovo je rezultat rada
2ly1uth.jpg
 
Nazad
Vrh