Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Odg: Sejalica za žito

Imam ja i jednu i drugu! Evo ti pa kupi!
 
Odg: Sejalica za žito

evo i mog old tajmera

ovaka je bila kada sam je doneo
15hbbyx.jpg

5d2q2a.jpg

čelična četka+anti rost+čelična četka...
ek54j4.jpg

malo limarskih radova i farbanja
6nt2qd.jpg

i malo bravarskih radova
9hnfpi.jpg

332w387.jpg


ostalo mi je još danas da postavim creva
sledeća slika će biti sa njive,tj sa setve :cao:

p.s. molio bi ako neko zna ko je proizvodio i kojih godina ovakve sejačice da mi napiše, nigde na njoj nisam našao nikakvih slova, samo po negde neku brojnu oznaku :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za žito

neznam tačno koje proizvođač ali znam da su precizne u pm ako ne curi u gram je možeš namestiti ja sa takvom istom sejem žito detelinu bez greške
 
Odg: Sejalica za žito

todor je napisao(la):
neznam tačno koje proizvođač ali znam da su precizne u pm ako ne curi u gram je možeš namestiti ja sa takvom istom sejem žito detelinu bez greške
Sto se tice preciznosti potpisujem , mada ja koristim OLT-ovu Gamu 18 redi i mogu reci da je isto precizna ali i mnogo vise moze sa njom da se uradi , sada cu pokusati sa njom (Gamom ) da sejem uljanu repicu . Da li je neko to radio ako jeste molim komentar
 
Odg: Sejalica za žito

u kom smislu više da se uradi kod ove sejalice je problem mali koš tako da više puta mora da se sipa ako je neko namestio neke markere neka okači sliku
 
Odg: Sejalica za žito

Kod tih sejalica je problem što su ulagači laki (nekad su postojali tegovi na njima) , a ne poseduju opruge (kao IMT) . Ja sam razmišljao da svaki ulagač postavim na S-oprugu sa kopljem pa će i u tragu od točka posejati na zadatu dubinu . Inače preciznost se meri i sa najnovijom mašinama . Ja imam iz 1908 mislim proizvođač je Mađarska , mogu pogledati i ime firme .
 
Odg: Sejalica za žito

interesuje me sejalica amazone D7 tip25 kako se steluje
 
Odg: Sejalica za žito

Farmer II je napisao(la):
Matic je napisao(la):
Farmer II je napisao(la):
Ljudi, jel znate gde bi se mogao naći češalj koji se montira na kraju sejalice. Imaju ga vogelove sejalice,znači on se montira posle ulagača diskova, ja planiram da ga montiram na imt-jevu. pozdrav
To se prosto napravi.Slikacu ja kako je na mojoj sejalici pa cu postaviti.
Ok kad stigneš postavi slike, samo slikaj iz različitih uglova. Hvala kolega
Kolega ako ti nije problem da postaviš neku sliku tog češlja . :cao:
 
Odg: Sejalica za žito

Žito je posejano, nešto pre kiše a nešto juče u pauzi između kiša, mašina je funkcionisala bez problema, restauracija uspela, još samo kad bi saznao godinu proizvodnje i proizvođača.

fnsox5.jpg

25flojc.jpg
 
Odg: Sejalica za žito

Da li neko ima uputstva za rukovanje sajacice Nordsten Lift-O-Matic 2,5m ili zna kako/gde ih mogu nabaviti?
Hvala
 
Odg: Sejalica za žito

kolege kad nema kise dobar je i grad al znajte da je imt od 23 reda obicno s...nje covek nikad ne moze da seje lucerku po tablici a ni zito treba one poklopce otvoriti da bi nesto islo slicnije po tablici a neki put i to ne ide pa kad sejes jecam a ne otvoris poklpce nema veze ne poseje ni trecinu od norme ma bezite sto dalje ja trazim amazonu da kupim pa ja jednom godisnje sejem i tad da upropastim njivu ma sejalica je kljuc svega
 
Odg: Sejalica za žito

uzmi nodetku, nju su (loše) kopirali kad su pravili imt od 23 reda :cao:
 
Odg: Sejalica za žito

Ja imam Saxionia sejalicu.Baždarena baca tačno u gram ne može da se desi da baci manje ili više.Tačno pokaže ko laže na jutrima kada sejem uslužno.
 
Odg: Sejalica za žito

Matić je napisao(la):
Ja imam Saxionia sejalicu.Baždarena baca tačno u gram ne može da se desi da baci manje ili više.Tačno pokaže ko laže na jutrima kada sejem uslužno.

Jel možeš da postaviš sliku te tvoje sejalice. Nikada nisam čuo za tog proizviđača.
 
Odg: Sejalica za žito

Branko mogu postaviti sliku ali tek sutra jer nemam u kompu.Nemačka proizvodnja 35 godina stara.Menjač sa kombinacijom brojeva+šema za baždarenje,automatski markeri,brana za zatrpavanje semena iza nje,prilikom dizanja mašine dižu se i lule pa ne može da se desi da se nabije zemlja i zapuši ih.Zahvat 2.5m 21 lula i veoma sam zadovoljan njome :D
 
Odg: Sejalica za žito

ja imam imt sejalicu 23reda sa diskovima i dobra je i seje precizno,ali kad smo je kupili 2007g (a platili 2500e) prvo sto sam primetio je da se diskovi ne okrecu tj imali su fabricke greske na diskovima i one niti su zapinjale u ulagace i nijedan disk se nije mogao okretati pa smo zvali servis i dosli posle 2 nedelje(i jos im platili gorivo samo da dodju) pa da zamene sve diskove sa ulagacima,i od tad radi super,jedini problem sto nas muci su ona vratanca (a,b,c) za stelovanje velicine zrna i znate da ispod svakih tih vratanca ima 2 srafa(inbus 6)koji ih drze i ti srafovi se nemogu stegnuti do kraja nego proklizavaju(bar 3,4 reda) i tu mi se najcesce popustaju ta vratanca i tad poneki red seje vise semena pa sam to resio tako sto sam stavio jedan dug sraf za drvo tamo gde se vidi da zrno ispada i to drzi da se vratanca nemogu otvoriti vise nego sto je potrebno. i ove godine je posejala 20kj i graska,grahorice i psenice,i radi odlicno :D
ove nove imt sejalice nisu bas tako kvalitetne kao one starije,i to se vidi da je zavrsna obrada materijala na slabom nivou i da farba pocne brzo da propada,kao i neki detalji,ali sve u svemu i imt sejalica je OK :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh