Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Odg: Sejalica za žito

ja nisam rekao da OLT nije dobar,samo sam rekao da OLT ili bilo koja druga stara 20godina nije "posao" i da mu je isti k dal radio nekom matorom ili rasturacem,cale je probao prinos je bukvalno isti a ne mora da ceka i moli sejace a i ne placa ih tako da radimo kad mi hocemo
 
Odg: Sejalica za žito

phoenixfendt je napisao(la):
ovo jos nigde nisam video da neko seje zito sa rasturivacem :haha: pa to mora i tako da rodi jer sejalica lepo napravi redove i precizno poseje zito a rasturivac nejednako i nema redova i to tako i rodi gde manje baci odmah je redje i lakse se probije korov dok na zemlji posejanoj sejacicom to izgleda mnogo lepse i bolje i prinos je veci :ppozdrav:

Ono što nisi probao nemoj komentirati. Znao sam sijati i po 50 hektara žita rasipačem po potanjiranom sojištu i prinos je bio preko 6 t/ha tako da te priče o nemogućnosti sijanja žita rasipačem neprolaze. E sad ako ti imaš loš i neuštiman rasipač jasno da onda nećeš moć sa njim kvalitetno sijati.
 
Odg: Sejalica za žito

I kod mene u selu ima ljudi koji seju rasipacem, ne kazem da je isto ali ko nema sejalicu a ima dobar rasipac, vise mu se isplati nego da placa sejalicu!
 
Odg: Sejalica za žito

Zadnje dve godine sejem rasipačem i nema nikakve razlike u odnosu na sejalicu, čak je gušće i nema korova, pogledaj fenikse teme o žitu 07/08 i 08/09
 
Odg: Sejalica za žito

Vidim cugi kako sejes zito sa rasturivacem...pa dobro ko nema sejalicu neka seje sa rasturivacem...nemam nista protiv naka seje svako kako oce tako ce i da poznjeve!
 
Odg: Sejalica za žito

Ljudi, jel znate gde bi se mogao naći češalj koji se montira na kraju sejalice. Imaju ga vogelove sejalice,znači on se montira posle ulagača diskova, ja planiram da ga montiram na imt-jevu. pozdrav
 
Odg: Sejalica za žito

to bi i ja hteo da napravim samo neznam kako i gde da to nabavim?
 
Odg: Sejalica za žito

nikada nece biti rpinos isti kao i rasturivac NIKAD a vestak jeste veliki faktor ipak treba raditi kako se radi ko nema sejalicu naravno da ce covek sejati scime ima pa makar i rukom idalje znam ko to radi ali ipak sejalica je sejalica!!!ili neko moze reci kontra??
 
Odg: Sejalica za žito

Ma neće k.... biti isti, ja sam u mom ataru jedini tako sejao i nikakve razlike nema u odnosu na druge, svi smo tu u +/-200kg
 
Odg: Sejalica za žito

ma sve je to u redu sejte ljudi kako hocete i imajte dobre prinose bez obzira sa cime sejete dali rucno sa rasturivacem ili sejalicom samo je bitno da se seme dobro polozi u zemlju ili se dobro zatanjira posle setve rasturivacem i prinos ce biti dobar jer ako je seme razbacano po povrsini neci imati dobar koren i bice vise izlozeno izmrzavanju u zimi i zato je najvaznije da se seme polozi u zemlju i i prinos ce biti dobar i naravno NPK obavezno za dobar prinos... :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za žito

Farmer II je napisao(la):
Ljudi, jel znate gde bi se mogao naći češalj koji se montira na kraju sejalice. Imaju ga vogelove sejalice,znači on se montira posle ulagača diskova, ja planiram da ga montiram na imt-jevu. pozdrav
To se prosto napravi.Slikacu ja kako je na mojoj sejalici pa cu postaviti.
 
Odg: Sejalica za žito

Čugi je napisao(la):
Ma neće k.... biti isti, ja sam u mom ataru jedini tako sejao i nikakve razlike nema u odnosu na druge, svi smo tu u +/-200kg

Čugi. :D :ppozdrav: Svaka karika u lancu proizvodnje žita od odabira parcele za sjetvu do žetve je bitan. Ako je tlo fino uređeno, dobro rasipačem raspoređeno i nakon toga fino unešeno bilo drljačom ili tanjiračom onda nema frke sa prinosom. A ako je godina jako loš onda joj ni sjetva neznam sa kakvom sijačicom neće pomoći. Ako imaš dobar sklop onda nema frke. Jasno da to sve prati dobra gnojidba, zaštita od korova, bolesti, štetnika... No ako se može treba sijati sijačicom. Jedne godine smo sijali na sojište potanjirano tanjiračom Kuhn teškom 4,5 t i poslije toga smo išli sa kombinacijom 4 m Lemken rotodrljača skupa sa pneumatskom sijačicom Accord. Nakon toga je pala mala kišica i žito je niklo fantastično. Prinos je bio u prosjeku 8,12 t/ha, a na mjestima i preko 9 t/ha. Jasno to sve je i pratila odgovarajuća agrotehnika.
 
Odg: Sejalica za žito

ako ne bacis djubrivo,ne spremis je dobro pa sve i pincetom da je sejes nece biti dobar rinos
:haha: :haha: :haha:
Smesno ali potpuno tacno! A sejalicu preferiram samo zato sto u istom prolazu i posejes i obradis zemlju(svaki red 2 diska pa kad to prodje zemljom to je kao jedan prolaz drljacom)!
 
Odg: Sejalica za žito

Matic je napisao(la):
Farmer II je napisao(la):
Ljudi, jel znate gde bi se mogao naći češalj koji se montira na kraju sejalice. Imaju ga vogelove sejalice,znači on se montira posle ulagača diskova, ja planiram da ga montiram na imt-jevu. pozdrav
To se prosto napravi.Slikacu ja kako je na mojoj sejalici pa cu postaviti.
Ok kad stigneš postavi slike, samo slikaj iz različitih uglova. Hvala kolega
 
Odg: Sejalica za žito

Sale je napisao(la):
Na Vasaru u Rumi sada u nedelju prodaje covek tanjir 400 dinara precnik 46 cm.Uzeo sam vizit kartu ali sam je negde zaturio ali kada je nadjem saljem ti broj pa poruci postom .Ako ti odgovara.
Hvala, to bi mi VEOMA odgovaralo.
 
Odg: Sejalica za žito

dobio sam od drugara staru konjsku sejalicu za žito,
sada je sređujem i prepravljam za traktor,
sve te stare sejalice su oprilike slične,
na ovoj nema nikakvih podataka a zanima me ko ih je pravio i u kom vremenskom periodu,
čim naučim kako,postaviću i koju sliku :cao:
 
Odg: Sejalica za žito

ja iam akord pneumatsku sejalicu za zito 52 reda ako ima neko uputstvo za upotrebu neka postavi a mozda je i prodam
 
Odg: Sejalica za žito

DAli neko ima mozda oltovu vucenu sejacicu a da je preradjena u nosenu. Ja bih hteo svoju da preradim, pa ako neko ima moze koja slika da vidim... :cao:
 
Nazad
Vrh