Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Odg: Sejalica za žito

Hvala ti mityoo.barem ovako ne moram se mucit sa stelovanjem.Imas :ppozdrav: od mene
 
Odg: Sejalica za žito

Ne zaboravi da maximalno otvoriš onu polugu na sredini sejalice.Može da ti se desi ako je ne otvoriš da sjebeš zube na plastičnoj rolni.
 
Odg: Sejalica za žito

genic je napisao(la):
treba mi informacija pa da se i ja ubacim u temu. Jedan čiča hoće da kupi UAZ-a kod mene i nudi sejalicu Nordsten 24 lule. Do sada nisam radio sa sejalicama, pa ako neko može da mi kaže vredi li išta da je dalje prodam. Evo i slike.

imao je tetak Nordsten 3,0m Lift-o-Matic plava,bila stara ali posijala je u dvije godine preko 5000ha
 
Odg: Sejalica za žito

ZvonaHR je napisao(la):
genic je napisao(la):
treba mi informacija pa da se i ja ubacim u temu. Jedan čiča hoće da kupi UAZ-a kod mene i nudi sejalicu Nordsten 24 lule. Do sada nisam radio sa sejalicama, pa ako neko može da mi kaže vredi li išta da je dalje prodam. Evo i slike.

imao je tetak Nordsten 3,0m Lift-o-Matic plava,bila stara ali posijala je u dvije godine preko 5000ha

Sutra-prekosutra ide uaz za sejalicu. Ubedi me :D
 
Odg: Sejalica za žito

Pozdrav,
Meni je potrebna neka sejalica za zito za IMT-539 ili Torpedo 45 KS!
Molim vas da ponude saljete na yt2aca@yahoo.com
molim i za preporuke koju da trazim.
unapred zahvalan.

Sasa
 
Odg: Sejalica za žito

Za 539 uzmi malu imt-ovku od 17 redića.To je mašina koja se ne kvari a može da seje sve i svašta.Ja u selu posejem i po 20kj lucerke i to u kilu kako mi gazde traže.Tri zadnje godine snjom sejem i po lanac maka bez problema ,a o onoj faceliji ili kako se već zove da ne pričam.Jedino što to pčelari izmešaju sa kukuruznim grizom da ima šta u sejalici.Kupio ju je ćale 94 i od tada sam ja tek prošle godine izmenio koju cev,šelnu i samo okrenuo pogonsku ploču, a da na zaboravim i zamenu jedne gume ali je to moja krivica.
 
Odg: Sejalica za žito

mi smo pre 2 godine kupili novu imt sejalicu za zito sa 23 redi sa diskovima ali kad je stigla :zli: od tih 23 diskova 20 se nije okretalo posto je bilo prenisko zavareno ono mesto gde se spajaju disk i tamo gde izlazi seme pa je disk sa nitima udaro tamo gde izlazi seme i nije se mogao okretati, pa smo zvali servisere jos im i gorivo platili da dodju i jedva dosli i zamenili te delove znaci kompletne diskozne ulagace i jos sam morao zameniti one stege na lulama sve jer su ove plasticne nikakve pa sam stavio one metalne. , i eto kako to IMT danas radi ma gde je tu kontrola i kako to da jos i u prodaju puste takvu masinu ::lose:: !!! sad kad je sve zamenjeno i nastelovano masina radi lepo sejemo na njoj zito grasak jecam i sve ostalo i moram reci da jako tacno seje maltene na kilo.
 
Odg: Sejalica za žito

@Didi: Jel ti to ozbiljno pricas da IMT sijacica moze sijati faceliju?

Molim jos par rjeci o IMT sijacicama, jer u dogledno vrijeme i nju moram nabaviti a brat je pcelar, pa treba i facelije sijat.

Jel u IMT sijacici ostaje sta na dnu sanduka, il moze pokupiti sve? Pogotovo mislim na sitno sjeme kao sot je uljna repica, facelija razne djeteline...
 
Odg: Sejalica za žito

Ja neznam zasto ljudi beze od olta ja imam malu olt sejalicu i posejo sam lucerke ,sirka,mesanih trava,spanaca,rotkvica i mnogo cega jos.Mana je sto treba da se podmeri kad se seje ali posle sejes i nemislis :D
 
Odg: Sejalica za žito

Ja imam isto oltovu veliku od 30 redi preradjenu u nosenu! Nema bolja od nje! Samo treba traktor da je podigne! Meni je potrosnja u setvi izasla neverovatnih 2.8 l/ha u vecim parcelama i 3.4l/ ha kad smo sejali parcele manje od hektar! u redovnoj duzi 3-put okrenes hektar posejan! A staje u nju 350 kg semena
 
Odg: Sejalica za žito

ovo jos nigde nisam video da neko seje zito sa rasturivacem :haha: pa to mora i tako da rodi jer sejalica lepo napravi redove i precizno poseje zito a rasturivac nejednako i nema redova i to tako i rodi gde manje baci odmah je redje i lakse se probije korov dok na zemlji posejanoj sejacicom to izgleda mnogo lepse i bolje i prinos je veci :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za žito

Phoenix varas se grdno!U okolini ima covek koji seje 300ha psenice svake godine i to iskljucivo rasipacem i ima extra prinose.Potanjira 2 puta,baci seme i prodje kembridz valjkom.Ako nisi probao nemoj da pricas napamet
 
Odg: Sejalica za žito

i cale godinama seje rasturacem i ima dobre prinose,pokusao je 1/2 njive masinom a 2/2 rasturacem i kad je videoda je isto nece samo da ceka sejaca i da ga placa

a ako neko ne ume da podesi rasturac to je druga prica :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za žito

pa kad bi to bilo dobro tako bi i zadruge radile i nebi kupovali skupe masine za direktnu setvu, ljudi nebi koristili sejalice i svako bi tako sejao sa rasturuvacem mada sam ja to video kako to izgleda i nije ni blizu kao kad se poseje sa sejacicom jer nema redova i to nije ravnomerno posto rasturivac najmanje baci na krajeve i tamo je zito onda redje a najvise ga ima u sredini i sad sve zavisi kako je podesen rasturivac ali ja tako nikad nebi radio posto imam i novu sejalicu za zito i dobar rasturivac ali sa njime sejem samo vestak a zito sa sejalicom i prinos mi je uvek odlican ...ali ja nemam nista protiv i svako neka seje kako hoce i sa cim hoce i takav ce i prinos da ima, jer pravilo kaze kako posejes tako ces i da ovrsis... :cao:
 
Odg: Sejalica za žito

pa fenikse svako forsira svoje proizvode i hoce lovu da uzme
primera radi moj komsija uzeo spartac za repu kao podesavanja i sve ostalo i pukao 2400e a to isto obavi i onaj po 800e,samo on je bio na prezentaciji pa su ga ubedili da se soja mora spartati 3puta godisnje...
tako i sejacica ne kazem ja da ona ne valja ali isto to obavi i rasturivac :cao:
 
Odg: Sejalica za žito

ma nemoj NA da kazes da je rasturac isto sto i sejalica?? jos nisam cuo da prave rasturace za zito!!ma daj mozes ga ti i rucno sejati ali nije toto nikada nemoze biti kako treba(SA SEJALICOM) a vi mozete da kazete sta hocete :off_topic:
 
Odg: Sejalica za žito

pa kakve sejalice imaju nasi :nono: :udri:
pravi posao je bio kad je gazdi neki iz okoline SM-a sejao fendt-om i sejacicom placenom 43000e koja svako zrno signalizira e to se moze nazvati posao,a ne ove olt i sl stare ~20g
 
Odg: Sejalica za žito

ti kazes da olt nisu dobre?? izvini ali ti onda nemas pojma o sejalicama!!!nemoj da se ljutis ali ako vredjas olt koju ima skoro svako domacinstvo onda brate sej ti sa rasturivacem!!neka svi upisu jel je bolje sejati rasturivacem ili sejalicom koja je za to napravljena!!!
 
Nazad
Vrh