Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Odg: Sejalica za žito

Poštovani paori,

kupio sam staru žitnu sejalicu OLT SIGMA-30 i treba mi još 20-tak (polovnih ili novih) diskova za ulagače.
Da li znate gde bih mogao da ih nabavim i po kojoj ceni?

HVALA
 
Odg: Sejalica za žito

Gde, koliko ::novac:: , koje god, slike :sta: Neka služi sa srećom! :sreca:
 
Odg: Sejalica za žito

Pazario sam je kod nas u selu od nekog coveka koji je sejao po 5 kj godisnje sa njom. Platio sam je 900 e, a za god. nisam siguran mislim da je 1989
Slike ce biti cim stane kisa
 
Odg: Sejalica za žito

Bitno da ona seje, jesi zadovoljan, to je Danske proizvodnje? Ima ljudi koji seju sa sejalicama starim 40+ godina koje su konji vukli pa su prerađene da ih traktor nosi i seju savršeno!
 
Odg: Sejalica za žito

Da,da Danska proizvodlja, zadovoljan sam kako radi,precizna je i lepo ulaze seme nema potrebe da iza nje ide brana ili grabulja.
Jos koju godinu, pa ce na red valjda doci neka pneumatska :cao:
 
Odg: Sejalica za žito

Hocu da kupim zitnu sejalicu,dali neko zna za neku IMT ili Poljostroj?
 
Odg: Sejalica za žito

Zasto?
Ima je prijatelj vec tri cetiri godine,morao je neke sitnije prepravke da uradi na baterijama,ali sve drugo je ok.
radio sam i sa IMT i sa ovom,i vise mi se svidja.
Kakva iskustva imas sa njom?
 
Odg: Sejalica za žito

rodis mecku dok istovaris dzak u poljostrojovu.
imt je mnogo bolja.
 
Odg: Sejalica za žito

To si u pravu,IMT ova moze da pridje skroz prikolici pa je zato lakse.Ali ako je samo to mana,onda to nije nista to se lako resi.Mislio sam da je u pitanju neki funkcionalni problem!
 
Odg: Sejalica za žito

Poljostroj...loše kačenje baterija za kutiju, slaba konstrukcija, ulagač semena-lula je skoro na zemlji i ima samo jedan disk pored sebe, nema dupli kao IMT....pored onog što je već navedeno, za mene dosta da i ne razmišljam o njoj ::lose::
 
Odg: Sejalica za žito

bas tako cugi negde sam pisao o tome moja je bila nova pa sam baterije skupljao po njivi.
lose lose jako lose svileno sva je od savijenog lima.
 
Odg: Sejalica za žito

treba mi informacija pa da se i ja ubacim u temu. Jedan čiča hoće da kupi UAZ-a kod mene i nudi sejalicu Nordsten 24 lule. Do sada nisam radio sa sejalicama, pa ako neko može da mi kaže vredi li išta da je dalje prodam. Evo i slike.
 
Odg: Sejalica za žito

zna neko kako treba podesiti IMT sejacicu za setvu soje?
 
Odg: Sejalica za žito

@genic, lutajući po netu vidim da Nordsten svrstavaju u grupu sa Kongskilde, Howard, Överum...znači da bi terbao biti kvalitet, po imenu vuče da je Skadinavske proizvodnje....
 
Odg: Sejalica za žito

@lemes
Otvoris je skoro na max sa prenosom 5 i zatvoris svaki drugi red! Bar sam ja tako sejao!
 
Nazad
Vrh