PDA

View Full Version : Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9

dragan82
21-12-10, 12:28
Nisam razumeo sta zelis da kazes stim?

jo-jo
21-12-10, 17:01
Cene koje sam napisao su da se sejalica sada preuzme do nove godine i ukoliko imate registrovano domacinstvo (smatram da svi imamo).

Jos se nezna nista za subvencije, a kako stvari stoje pitanje i dali ce ih biti posle NG ":":{

GANGA
21-12-10, 18:05
Za 3000e moze da se kupi skoro nov Nodet ili Amazon , a da ne pricamo za 4100e koliko kosta ta druga Majevica. A kvalitet i funkcionalnost nikada se ne mogu uporedjivati.

http://i56.tinypic.com/sw3gpc.jpghttp://i51.tinypic.com/rrnpdu.jpg
Dragane jedno prvo izvinjeje pa tek tada jednu protivrečnost na ovo tvoje izlaganje kao prvo ni približno toj ceni koju si naveo nemože da se kupi Amazone pogotovu kao na slici a za te pare ima zna se kakve su pošto sam dugo tražio dobru a na kraju kupio novu i košta kao tri Agrijine ali sam ipak dao prioritet kvalitetu i nisam se ni jednog trenutka pokajao zbog toga, što se tiče Nodetke one su dosta jeftinije od Amazonki a i kvalitet sam video tako da to nebih komentarisao, tako da su poređenja o kvalitetu izlišna.

idklecin
21-12-10, 18:38
U pravu si bolje kvalitetnije nego jeftinije pa nakraju izadje skuplje nego ove strane sejalice

dragan82
21-12-10, 23:58
Stvarno ne bi znao da vam kazem kolika je razlika u ceni kad bi se uporedjivale ove dve nove sejalice. Samo znam da imaju astronomske cene. Za polovnu sejalicu od 3m 25reda cesto cujem cene i po 5,6,pa cak i 7000f.
Ove dve cije sam slike zakacio mislim da bi mogle u Srbiju da stignu za 3000e , a mozda i za manje para. >:({

Lala iz Banata
20-01-11, 15:33
Ima li ko iskustva sa Majevicinim sejalicama?

Trnavac
21-01-11, 12:18
@dragan82!!!!
kao prvo pozdrav!
ali, brate ti si trgovac, ako i uopste prodajes te masine, ili ih samo slikas. Sto me natera da ti napisem ovaj post
a znnam da je OFF :){{, i u to ime se izvinjavam svim moderatorima kao i clanovima do i jednog!
Svi mi znamo sta je dobro, ali ti ne pitas imaju li ljudi srestva da to priste sebi. Citao sam skoro sve komentare, pa ti unisti nasu industriju sa tvojim SVAJCARSKIM otpadom, a puno nas koristi jos uvek masine exJuge!
evo ti pitanje jedno:
dali ce ta tvoja sejalica trajati duze ( od 7000€) i 7 sejalica IMT, trba se masina odplatiti, a ne da za nju radi i moj unuk?
mozda je moje glediste pogresno, ali ti svajcarski kvaliteti (poljoprivredni )nisu podigli svajc, vec bankarstvo!
a na BALKANU, jedino jos poljoprivreda radi
radovalo bi me kad bi ti postavio prave cene, koje jesu, i da se ogradis sa 5o-500€, u zavisnosti od artikla koji prodajes, ali brate ti ubijas cenama ko da si AMERIKANC!!!
imao bih jos sta, ali da ne davim ni tebe ni druge clanove, evo jedne poruke, koja je aktuelna kod nas!!!
smanji malo KUME, mloooooogo je mloooogo!!!

Jos jednom izvinite svi na :){{

paorpaor
21-01-11, 13:04
@Trnavac prijatelju moram ti reci da se u debeloj zabludi.
Meriti IMT i Amazone naprosto nema smisla.
O kvalitetu setve i o kvalitetu same sejalice kod jednog i drugog proizvodjaca mogli bi da pricamo ihahaj, ali oni koji su jednom kupili i koristili Amazone nikad se vise nisu vratili IMT-u.
Prosto mi kao narod mozda znamo da "napravimo" kukuruz, soju, psenicu, sljivu, visnju, malinu... , ali sto se tice mehanike to ipak treba da prepustimo drugima,koji to znaju.
Nema ljutis >:D

ivan610988
21-01-11, 13:25
@Trnavac prijatelju moram ti reci da se u debeloj zabludi.
Meriti IMT i Amazone naprosto nema smisla.
O kvalitetu setve i o kvalitetu same sejalice kod jednog i drugog proizvodjaca mogli bi da pricamo ihahaj, ali oni koji su jednom kupili i koristili Amazone nikad se vise nisu vratili IMT-u.
Prosto mi kao narod mozda znamo da "napravimo" kukuruz, soju, psenicu, sljivu, visnju, malinu... , ali sto se tice mehanike to ipak treba da prepustimo drugima,koji to znaju.
Nema ljutis >:D

Slazem se u potpunosti. :D
I mislim da ce nova Amazonka ako se pravilno odrzava i cuva da traje duze i poseje vise od 7 novih IMT-ovih. :lol: :lol: :lol:
Da ne bude da sam pristrasan. Ja koristim, kao i vecina IMT zitnu sejalicu. >:D

Trnavac
21-01-11, 14:08
Mozda ste vi u Pravu, ili jeste u pravu, ali onaj ko ima lovu za novo, on zna sta je dobro i , onaj ko seje puno to je ok.
Ali cene nisu za nas, ni mozda mozemo sa cenama istocnjaka , ali sa zapada tesko da moze neko da se nosi.
Ima masina koje mi sa nasim standardom mozemo poneti, ali za tu AMAZONKU, te pare moze izdvojiti svaki 1000 poljoprivrednik, a IMT-ovu svaki.
Kad je budes kupio od preprodavaca, i cekas da ti donese delove, pitaces se gde je sad IMT!
Sto se tice ljutnje, neljutim se.... samo sam hteo reci da covek prodaje duplo nego sto kosta tamo de ih slika! >:({

MONTOYA
21-01-11, 15:13
koliko ::novac:: je nova amazone od tri metra,zna li neko

Bubu
21-01-11, 15:37
Ajd da se i ja ukljucim u diskusiju. Sto se IMT sejalice tice-nije losa. Seju ljudi sa njome dosta svake godine bez nekih problema tako da nije skart roba.
Kao sto sam napisao posedujem sejalicu Amazone D7 special II sa K ulagacima. Sejalica je jedno 3 puta prostija sto mehanicki sto kontrukcijski od pomenute IMT sejalice. Sejalica je u dosta dobrom stanju, recimo kao ove sa Draganovih slika samo sto je placena daleko manje nego sto Dragan ili neko tamo ceni. Moze se preko naci dobre robe za manje para samo sto je covek ubedjen da kod nas stize skart sto je delimicno u pravu a delimicno i nije.

Izvinjavam se za off, prosto je bilo jace od mene!

@MONTOYA

Nova 'Amazonka' od 3m sa diskosnim ulagacima je dosta preko 10000 evra...

ivan610988
21-01-11, 15:46
To za cene je u redu. I za nase mogucnosti. Ja da imam toliko para sigurno bih kupio novu zapadnu sejalicu. Znaci usaglasili smo svi stavove. Tura na moj racun. >:({ >:({ >:({ >:({

MONTOYA
21-01-11, 15:46
tako sam i mislio
to su stvarno dobre sejalice ali dati toliko para se isplati samo nekom ko seje 100+ hektara
žitna sejalica je priključak koji neće skoro doći u moje dvorište
ali i kad bude....verovatno bi uzeo nodet jer su takođe dobre ali osetno povoljnije

Trnavac
21-01-11, 16:32
Pa o tome se i radi, cene nisu bas OK, prestavljene. Covek treba da zaradi, zato se i bori , ali da se toliko trazi , sto je puno , puno je, a znam koje su prave cene.
Drugo, sto kaze moj prijatelj MONTOYA, znamo mi sta je dobro, ali za te pare nece doci jos izvesno vreme ni kod mene. Pozdrav za sve i hvala za diskusiju, a izvinite za OFF jos jednom!
Kad se sretnemo ja dajem pice!!! >:({ >:({ >:({

paorpaor
21-01-11, 18:41
Amazone D8 ili D7 sredjena kao nova u dvoristu moze biti za manje od 4000 e.
Tako sredjena i naravno potom normalno cuvana trajace 15-20 god. bez krupnijih opravki.
Dakle nije preskupa, mada jeste skuplja od IMT.

diklofen
21-01-11, 19:33
Nova IMT-ova sejalicaod 27 lula sa reduktorm kao na Tivi je oko 290000dinara.U svakom slučaju je bolje rešenje neko neke polovne Amazonke u ko zna kakvom stanju.Pogotovo ako su Amazonke sa lulama ,a ne diskovima što je najčešći slučaj.
Ako ja treba da kupim polovnu samo zbog imena e onda nije to za posao nego za priču i gledanje.

paorpaor
21-01-11, 20:10
Ojasni mi samo gde se pravi nova IMT sejalica ?

diklofen
21-01-11, 20:17
Ja sam prošle nedelje prolazio kroz Temerin i stao sam na plac Jugometala.Sve sam gledao a između svega i te sejalice.Izbacivači zrna su im kao na Tivi kao i reduktor.Pitao sam za cenu i čovek mi je rekao da je to subvencionisana cena koja se kod njih plaća i sejalica se nosi.
Na njoj su IMt-ove nalepnice ,a ko je pravi nisam pitao.‚
Moja greška nije 27 lula nego 25.

Lala iz Banata
21-01-11, 20:18
Prave se u IMT-u, u BG-u.

KishRobert
21-01-11, 20:26
a sta je Tivi?

Bubu
21-01-11, 20:28
Tiva je francuska sejalica ako se ne varam koju je IMT proizvodio po licenci. To su one velike sejalice zahvata preko 3m koje obicno mogu da se kupe na kg...

diklofen
21-01-11, 21:02
Da te velike vučene sejalice.
http://i52.tinypic.com/eg1o3b.jpg

http://i56.tinypic.com/cpx6v.jpg

draganNb
21-01-11, 21:18
koliko treba ks da se vuce ta sejalica i koliko kosta?

Bubu
21-01-11, 21:19
Kod nas su je vukli opusteno sa Belarusom 82.

rekreativac
21-01-11, 21:26
ma sta se tu zezate sa silnim iljadama jevreja :lol: pre par godina sam kupio masinu zaje...a vek bila konjska pa prepravljena da je traktor nosi madjarske proizvodnje sad nisam siguran jel napravljena 1851 ili 1951 izasla me 120e i iako sam joj slomio 1tocak ne bih je dao ni za troduple pare sejao sam i grasak(za ljudsku ishranu) sa njom i to tako sto sam iskljucivao lule koje seju po tragu tocka da mi bude lakse u berbi, sad sam nabavio jos jednu slicnu od mojih rodjaka mislio sam da iskoristim za delove ali mi ne pase veci su tockovi tako da cu je vratiti posto je neki njihov komsija hteo da kupi ili cu je prodati kuci pa im poslati pare.poenta cele price za onoga ko ima manje zemlje je da se za jeftine pare(u oglasima vidjao 120-150e) moze kupiti masina koja se takoreci moze isplatiti za sezonu a vrlo dobro odradi posao

nikola ilic
21-01-11, 21:57
bubu...pa i nije bas tako lako za vuci tu imt sejalicu,ima 6m zahvata,prazna je teska 3,5t a stane oko3t semena,plus kardan nonstop okrece,ja je vucem sa fendom od 90ks sa ukljucenom prednjom vucom,kad naidje na breg nije mu sve jedno,inace seje tacno i moze da ide dosta duboko,tako da nema problema kad je tvrdo >:D

Bubu
21-01-11, 22:08
Kod nas nema bregova i taj sto je ima i vuce je 82-kom ne seje po oranju vec po gruberisanoj ili tanjiranoj zemlji tako da nema puno propadanja.

nikola ilic
21-01-11, 22:39
ok zavisi od tipa zemljista,i ovde je ravno,ima koji breg do nekog dubljeg kanala,takodje i ja sejem po tanjiranom al kazem ti nije svejedno gde je mekse... ta masina trazi parcelu malo vecu zbog okretanja,da nebi iskrivio kardan,malo je nezgodna za okretanje a posto je nova neznam,moja je iz PKB malo je remontovao i sad radi dobro,ko planira da uzme masinu ovog tipa moj mu je savet da trazi OLT etu,bolje je odradjena

diklofen
21-01-11, 22:43
Kod nas svi veći poljoprivrednici kupuju takve sejalice i posle remonta su veoma zadovoljni sa njima.Svi vuku sa rusima 82.

nikola ilic
21-01-11, 23:12
jel ova sa slike tvoja sejalica

diklofen
22-01-11, 09:00
Ma otkud bre.To sam video u oglasima pa reko da postavim slike da se ljudi ne pitaju o čemu pišemo.Na licitacijama po firmama se ispravne ali u lošijem stanju uzimaju od 200000-300000dinara.Ova sa slike je navodno remontovana i u tip-top stanju i traže za nju 10000evra što je u svakom slučaju previše.

nikola ilic
22-01-11, 12:38
ma idi begaj,ja sam za moju dao 1500evra,malo svajs aparat,koji tanjir,kaisevi novi za turbinu i udri :D

Bubu
22-01-11, 15:08
Kod nas su takve sejalice prodavane relativno ispravne za 80000-150000 dinara i uglavnom ih niko nije hteo. Ima 2 komada u Zablju na otpadu u prilicno dobrom stanju ako nekog interesuje..

paorpaor
22-01-11, 19:22
Na koje se misli ^-^

Matic
22-01-11, 19:23
Na ove velike IMT

paorpaor
22-01-11, 19:25
Za tako malo para idu. Onda mi je sve jasno, a jos i kad ih niko nece :<<>

Bubu
22-01-11, 19:34
Najveca fora je sto te velike Tive dobro seju. Kod nas taj sto seje sa njom poseje godisnje 100-150kj obicno na jednom gruberisano sojiste ili posle nekog povrca. Uglavnom ima dobre prinose. Jedne godine sam vozio drugarovu prinovu kombajn bas kod tog coveka u njivi i video sam da nema neke razlike u odnosu na usev koji je sejan npr. Amazone sejalicom.

MONTOYA
22-01-11, 19:37
koliki je zahvat

Matic
22-01-11, 19:39
Nema nikakve veze sa kojom sejalicom je sejano.Neko seje rasipačem pa bude odlično,sve zavisi od godine i agrotehnike.Ja bi ipak najpre Olt Sigmu pohvalio zbog diskova i nagaznih točkova ali im je potrebna lafeta da bi se transportovale od parcele do parcele a to retko ko ima mada mogu da im se dograde točkovi pa da se vuku bez problema.

Bubu
22-01-11, 19:53
koliki je zahvat

Ja mislim da je 5m ali nisam siguran.

@Matic

U pravu si za setvu.

Sto se OLT sejalice tice, jel mislis na onu vucenu od 4m sa 2 velika metalna tocka?

Korisnik1787
22-01-11, 20:20
Ako mogu ja da odgovorim.
Gospodine Bubu da OLT sejačica sa velikim pogonskim točkovima je SA ili alfa, a sigma se radila kao vučena od 4 metra radnog zahvata a radila se i sa 20 ulagača kao nošena.Mislim da se sada proizvodi samo kao nošena.
http://i53.tinypic.com/2m5mj2t.jpg
Ovo je SIGMA nošena.

Bubu
22-01-11, 20:38
Ima kod nas u selu jedna ta vucena sa metalnim tockovima sa diskosnim ulagacima. Video sam da kompet baterije spusta na hidrauliku preko jednog dvosmernog klipa ako se ne varam. Kada se spuste baterije, setveni aparat radi, kada su podignute moze da se vuce na tim tockovima sa iskljucenim setvenim aparatom sto vlasnik i radi sa njome.

Matic
22-01-11, 21:49
Da,mislim na tu vučenu.Aždaja od sejalice

diklofen
22-01-11, 23:22
Ko nije sejao sa Tivom može samo lupati nebuloze.Veoma precizna sejalica sa odličnim ulaganjem u zemlju.Za mene ne može biti dobra sejalica ako već u startu nema dva diska za ulaganje semena.Radio sam sa novim ruskim sejalicama sa jednim diskom i :<<>,a da ne govorim o sejalici sa ulagačima bez diskova( amazone)::lose::.

Srdjan Žorž
22-01-11, 23:58
http://i51.tinypic.com/16m60s5.jpg Ko jednom proba ovu sto neko kaze da sa ulagacima nije dobra taj ne kupuje nikad vise dikosnu imt masinu. Salu na stranu ljudi ima u mom selu 3 masine Amazon i samo ti ljudi seju drugina repicu i detelinu pa cak sam ja sejao ove godine i 6 hektara soje. Neko rece da kostaju mnogo nije tacno od 3 metra od 1800e do 2500e zavisno u kom su stanju. A od 2.5m moze da se nadje i od 1200e. Diskosni ulagaci jesu skuplji ali nemora da budu uvek bolji. Ako se lepo zemlja pripremi i obicni su dobri. Evo jos slika.http://i52.tinypic.com/2whdyzm.jpg

diklofen
23-01-11, 00:11
Sa mojom IMT-ovkom od 15 lula sam posejao najviše lucerišta ukupno gledano u ataru.Posejao sam par lanaca maka i onog sitnog čuda za pčele.
Što se preciznosti setve tiče ne bih sumljao u IMT sejalice.

Bobo
23-01-11, 00:49
Diklofen: zatvoris ju skroz i usporis ju na najmanje i opet baci malo previse lucerne a o faceliji ne bi pricao, pogotovo ako se cista sije... ak ose pomjesa s pjeskom ili necim jos, onda moze, ali cisto sjeme facelije IMT to ne moze posijati u sjetvenoj normi, jedino u svaki drugi red, kao sto neki siju repicu.

Bubu
23-01-11, 01:48
Koliko se baca semena facelije po jedinici povrsine?

diklofen
23-01-11, 10:12
Ja sam sejao tri kilograma facelije po kj.Radila je svaka lula a seme je bilo izmešano sa kukuruznim grizom.Greške tu nije bilo sem što je gazda morao stojati nazad na sejalici i naguravati na rupe u košu.Što se lucerke tiče sejao sam od 5kg/kj do 20 kg/kj.Mak se takođe seje bez problema i veoma tačno.

nikola ilic
23-01-11, 21:39
Za ta sitna semena je dobra IMT sejalica,ona sa okruglim plasticnim sandukom sto ima male tockove iza kao OLT,mislim da je to IMT radio licencu od kvederlanda i izbacio malu seriju,ja imam dve od 2,5 i 3m.

Bubu
24-01-11, 00:21
Ja mislim da Amazone sejalica moze da poseje 3kg/kj bez zatvaranja lula i mesanja semena sa necim drugim.

Bobo
24-01-11, 00:31
Nove s varijatorom su isto dobre, ali ove "srednje serije" mislim da ne mogu sijati icega manje od 5-6kg po kj Kolega je sijao s 15-rednom kao mojom uljanu repicu, zatvorio ju dokle moze i svaki red i opet je bacala 8kg/ha, sto je oko 4.5kg/kj manje od toga nikako nije mogao dobiti

Sjetvena norma facelije je tu negdje koliko sam upoznat, ali ako je pomjesana facelija s necime, kao to kukuruzno brasno, onda vec i mozemo pricati o sjetvi facelije od 3kg/kj IMT sijacicom jer je ostatak "sjetvene norme" popunilo nesto drugo osim sjemena facelije.

Trebam sijati IMT sijacicom ovog proljeca lucernu i to znam da moze, jer se tu moze norma i nastimati, nije strasno. Takodjer bi trebao sijati nesto facelije, ali mislim da moja sijacica to nije u stanju, ali sakako cu probati mjesati sjeme s necim, jer cisto sjeme IMT sijacica nema sanse da posije.

Ili posuditi od susjeda OLT sijacicu sa spiralom za trave i posijati faceliju, kao covjek ;)

Bubu, amazone moze i manje od toga, ako ima sitne jezice na izbacivacima sjemena. Ona bez problema sije uljanu repicu i sve zie i nezive trave i travne smjese.

Petru
25-01-11, 12:32
izvini da te pitam i jam imam imt kao nova malo sejem sa njom i nisam zadovoljan ,pa hocu i ja da uzmem neku stranu slicnu ,kako ova radi kad u jesen ima malo grudve , jam mislio da uzmem lula disk a i ove imau unutara drugacije nego na imt , mislim na rotor de izbacuje zrna

gogi666
25-01-11, 19:53
http://www.youtube.com/watch?v=8a2p46ICpDE
Gde smo mi a gde je evropa :lol:
Pazite patente jos pre 50 godina!
Amazone po meni nema konkurencije!

Srdjan Žorž
25-01-11, 20:31
:lol: :lol:Vidi sta radi mali dao mu ga po brzini pa samo tako. Nama ne valjaju fergusoni mi smo jos za njih. ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::

paorpaor
25-01-11, 22:56
Ovde je svaki komentar suvisan. Mi smo dobri majstori za cvarke, ali masine nam ne idu pa to ti je. Cak i ovo malo masina iz IMT-a je samo puka kopija neke velike i poznate marke. Treba znati gde ti je mesto.

tomybrzic
25-01-11, 23:20
bogme ste u pravu ljudi, treba se drzati onoga sto naj bolje znamo a to su ćvarci kulen i domaca kobasica, heh >:({ >:({ >:({ >:({ :lol: :lol: :lol: :lol:

Matic
26-01-11, 17:00
Isti takav sistem bazdarenja imam na svojoj sejalici Saxonia.Tacnost u gram. :D

nikola94
29-01-11, 19:26
http://www.mojauto.rs/polovni-auto/419754..moze neko nesto vise da mi kaze o ovij sejalici ja znam samo da kosta 15.oooe.... >:D :D

Korisnik1787
30-01-11, 16:11
Gospodine @nikola94
Evo ja ću pokušati da dam odgovor na vaše pitanje.Ovo je kako i piše Gaspardo Gigant 600 uskoredna sejalica koja spada u sejalice za No-till i Minimum tillage setvu.Radna širina 5,94 m ,broj setvenih ulagača 33, razmak izmedju ulagača 180 mm ostali podatci će biti dati u tabeli.Setveni aparat je poznati ACCORD, centralni, a transport semena je pomoću vazdušne struje koje se dobija iz turbine koja se pogoni pomoću hidromotora.Ima setvene ulagače koji su namenjeni ovakvom načinu setve.Može da postigne normu setve od 0,9 kg/ha pa do 421 kg/ha zavisno od semena i željene norme.Evo i par slika, a ako ima još potrebe za objašnjenjem Vi pitajte. >:D
http://i52.tinypic.com/in98pe.jpghttp://i55.tinypic.com/fuz2mg.jpghttp://i55.tinypic.com/dnc2tw.jpg

SasaK
31-01-11, 14:06
Pogledajte ovu sejalicu,zanimljiva.http://www.youtube.com/watch?v=y5inyRICu4E

diklofen
31-01-11, 16:48
A što u pesak seju?Jel tu bolje rađa?

SasaK
31-01-11, 20:35
Pa verovatno,ne seju da dzabe u pesak.

MONTOYA
31-01-11, 23:20
verovatno nemaju bolju zemlju....

belarus 1221
02-02-11, 14:11
i ja sejem u peskovitu zemlju

Srdjan Žorž
04-02-11, 20:18
Koliko ja vidim ovo je tema o sejalicama za zito a ovo je kukuruzna sejalica zato pitaj u nekoj drugoj temi :){{

velja imt 540
05-02-11, 00:38
de ima da se nađe amozone d4 sejalica

gogi666
05-02-11, 08:06
de ima da se nađe amozone d4 sejalica

http://www.landwirt.com/gebrauchte,669099,Amazone-D4.html

Trnavac
05-02-11, 08:50
:lol: :lol: Za ovu bi ti reko Dragan82 kod njega kosta 2500€ +prevoz+carina + pdv=Skupoooo
A ako je ti sam kupis i nadjes prevoz i sve sam odradis, nemoze preci ni 1000€, i tvoja je. >:({ :D

Boki-Vl
05-02-11, 11:35
:lol: :lol: Za ovu bi ti reko Dragan82 kod njega kosta 2500€ +prevoz+carina + pdv=Skupoooo
A ako je ti sam kupis i nadjes prevoz i sve sam odradis, nemoze preci ni 1000€, i tvoja je. >:({ :D

Extra stanje u garazi mi rekli da je deda vozio... :lol: :lol: :lol:

velja imt 540
05-02-11, 14:30
ma svidela mi se mnogo ali je i skupa ja sam za nju skupio samo 600e ali moram izgleda da skupljam jos

gogi666
05-02-11, 17:30

U pravu si!
dragan82 lupa po cenama to je strasno!
:lol: :lol:

Raca
05-02-11, 20:39
Veljo ta masina vise i nevredi od 600 evra, to se proizvodilo dalekih sedamdesetih.

Post je spojen: 1296931466________________________________________ _________
Nemogu a da se neosvrnem na ove opaske sastrane na racun Dragana82, prvo ova sejalica koju veljo trazi je 3 ili 4 generacije amazon sejalica u odnosu na onu sto Dragan nudi, a samim tim nemoze da se poredi sa cenom D8 koja se proizvodila do juce. Mislim da je vrlo neumesno komentarisati na takav nacin.

dragan82
06-02-11, 11:19
Pozdrav svima , a pogotovu onima sto misle da ja lupam cene. Zao mi je sto je situacija takva da cene jesu skupe , a mi u Srbiji nemamo dovoljno sredstva za takvom mehanizacijom. Nije sto nemamo dovoljno para , nego nemamo para da jednom godisnje posetimo novosadski sajam. Jer tamo na sajmu se mozemo koliko toliko informisati o cenama tih skupih masina.

Da je Amazone jeftina u nabavci odavno bi nju vozio moj brat , a ne IMT iz 1990te god. nadam se da vam je sad jasno da ovo nije varka nego to su prave cene. A za amazone od 7000chf sa diskovima i sa 31 otvor. To je cena u grazi bez ikakvog dodatka. Evo vam jos jednom slika , a vi procenite sami da li vredi ili ne.
http://i51.tinypic.com/ulwed.jpg
Samo bi da dodam jos da radni sat radnika u EU i u srbiji nije isti. Od prilike jedan radnik u CH kosta gazdu po radnom satu od 150-220shf/h , a kod nas je 10e/h. Kad sam radio kao metaslostrugar kostao sam mog gazdu 180chf/h, a ja sam dobivao oko20chf/h
>:({ >:({ >:({

toshiba
06-02-11, 12:35
Cena u tim garazama jeste velika, ali ako imate nekog preko da vas povede do farmera, pogotovo onih koji odlaze u penziju... situcija se drasticno menja!

dragan82
06-02-11, 13:01
Zavisi od situacije ponekada je manja , a ponekad je skuplja. Seljak koji stavi oglas u novine , on se vec informise cenu iz istih ili lupi cenu . Garaze ne otkupljuju polovne stvari od seljaka , samo prihvataju zamene uz ogromne doplate. E sad ima i velike razlike medju garazama. Ima garaza koje sam prestao da obilazim jer nenormalno lupaju cene, i ima garaza koje imaju razumevanja.
Jos nesto oceljacim: kad stari ide u penziju on oce da proda svoje masine po velikim cenama , jer on pamti da je on to puno platio , i da je njemu ta masina dobro sluzila , a ne primecuje da je ta masina ostarela isto kao i on. Zato ne pisano je pravilo gde se jeftinije mogu naci masine. a ove sejalice koje sam ja okacio jesu skupe , jer su za Svajcarsko trziste , ovo nisu stare sejalice koje ne mogu da se prodaju ovde i idu iskljucivo za izvoz. Npr sejalica od 3m sa 17 izlaza se ne moze vise prodati ovde u CH. Takve sejalice kupuju samo stranci. >:({

Srdjan Žorž
06-02-11, 14:48
Zasta su joj ovoliki otvori kad ima samo 23 lule?

dragan82
06-02-11, 15:49
Ima jos 1 red sa prednje strane , ali sa ove fotografije se ne vide. Pa tako ima 31 red. A ima mislim oko 40 izlaza.

Srdjan Žorž
06-02-11, 16:49
Koliki je onda zahvat i staje sa njom sejano.

Raca
06-02-11, 16:53
Pa tri metra ali fazon je u češćim lulama, a seje sve što i ostale žitne sejalice. >:({

Srdjan Žorž
06-02-11, 17:14
Ma sigurno ima neka posebne namene.Sto bi tolike izlaze pravili na 3m a tolike lule, ispada da seje red od reda na 9cm.

dragan82
06-02-11, 18:21
Pa najverovatnije ima specijalne namene , jer neki zupcanici , ili kako se vec zovu nisu kao oni za Psenicu. To mozete videti sa ove slike. vidi se od pozadi bele kutijice kroz koje prolazi seme. E ti zupcanici unutra i same kutijice se razlikuju od drugih.

toshiba
06-02-11, 20:02
Ma sigurno ima neka posebne namene.Sto bi tolike izlaze pravili na 3m a tolike lule, ispada da seje red od reda na 9cm.

Gajeno seno (sto se kod nas ne seje) ide na 9cm!

igordulic
10-02-11, 01:33
stric je uzeo amazone d9 ako se ne varam 3 m mislim da ga je u srbiji kostala 5000e sam je nasao na internetu i doneli su mu ovako,ima isto jedan disk,i onaj aparat za stalne redove,hidro markeri.
Bio sam mu jednom seme izvuci i stvarno lepo radi,morat cu slikati kad iso kod nejga pa okaciti koju sliku :)

Post je spojen: среда, 09. фебруар 2011. 17:35:21 CST_______________________________________________ __

Raca
10-02-11, 10:59
Sumnjam da Amazone D9 sa diskovima može da se nadje za pare, verovatno d8 u jako dobrom stanju. >:D

Bavanistanac
10-02-11, 14:42
evo jedne amazonke d9 i na prodaju je e sad kako da vam dostavim tel.? posto je neprodajem ja nego covek iz selahttp://i56.tinypic.com/if0f7k.jpg

igordulic
10-02-11, 15:35
e sad ozda bas cu ici kod njega treba da dotera sa carine jd kombajn 1177 pa cu slikati i ovo :)
p.s. u super stanju je sejalica.

nikola94
17-02-11, 21:57
Na jesen ili u leto imam u planu da kupim ovakvu sejalicu raspitao sam se u inter agraru 14.ooo-14.5ooe + PDV.....dali neko ima ovakvu sejalicu?

http://i54.tinypic.com/208tzle.jpg

Boki-Vl
17-02-11, 22:03
evo jedne amazonke d9 i na prodaju je e sad kako da vam dostavim tel.? posto je neprodajem ja nego covek iz selahttp://i56.tinypic.com/if0f7k.jpg

Ima dve takve bio sam pre 2-3 nedelje kod njega, sejacice su u odlicnom stanju...

Zrenjaninac
17-02-11, 22:06
i koliko ::novac:: traži? Jel ona druga potpuno ista kao i ova ili ima razlike?

Srdjan Žorž
17-02-11, 22:14
Nikola prijateljski savet za te pare kupi polovnu pneumatku i da te bog vidi.

nikola94
17-02-11, 22:15
i koliko ::novac:: traži? Jel ona druga potpuno ista kao i ova ili ima razlike?
,,,ja sam gledo tu sejalicu ali me se nesvidja zato sto ima lule ( ulagace)....

Zrenjaninac
17-02-11, 22:21
I koliko ::novac:: je?

nikola94
17-02-11, 22:23
mislim da mi je rekao 7-7.500e nisam siguran...

nikola ilic
17-02-11, 22:28
Imenjače za te pare uvezi horsh pronto 6m,nema dalje :D

Boki-Vl
17-02-11, 22:33
Nisam pitao za cenu posto me nije zanimalo isao sam da gledam sejacice za kukuruz... Imao je zitnjih sejacica jos oko 6-7 kom Amazone D7, Hassia...itd

nikola94
17-02-11, 23:06
ime nemam ja da sejem 300 ha nego 70-80 kad se bude povecalo onda cu uzeti vecu a mislim da od amazone nema bolje... :D

Mačvanin 82
18-02-11, 00:06
nelupa Dragan 82 cene,to je realnost tamo,previsok im standard pa i takve cene,ja iako sam stalno u CH slabo šta mogu od mašina da kupim,skoro sve u Nemačkoj uzimam,mnogo su povoljniji,jeftiniji...
Pozdrav svima >:D

nikola ilic
18-02-11, 00:39
nikola94
dobre sejalice,al da imaju diskove bile bi prave.

Srdjan Žorž
18-02-11, 01:09
Amazon ji Amazon,sejalica kao Mercedes. :D

igordulic
18-02-11, 12:03
nikola94
dobre sejalice,al da imaju diskove bile bi prave.

imas sa jednim diskom,i extra je ;) nemas zagvlavljivanja zemlje i mozda i malo brze moze da se tera.

nikola ilic
18-02-11, 15:33
Video sam i ok su,al ulagače nevolem

nikola94
18-02-11, 18:22
pa mozes da uzmes sa diskosnim ulagacima to nije nikakav prblem!

nikola ilic
19-02-11, 14:54
Ma sa diskovima da,al mislim na lule,kod mene su sve tri sa diskovima i ako najesen budem uzimao horsh mora biti sa diskovima,mada mislim da samo tako i prave >:D

dragan69
19-02-11, 21:31
proslog vasara u Palanci imala je jedna amazonka sa diskosionim ulagacima cena joj je bila2300e od 2.5m stvarno je bila dobra ali tog vasara nije prodata,ja sam se ipak odlucio za nodet od 2.5m prosta za stelovanje laka za nosenje i lepo zatrpava seme.Ovu od 2.5m sam platio 550e u ekstra stanju.

Zrenjaninac
20-02-11, 12:06
Post je spojen: недеља, 31. октобар 2010. 10:38:29 CDT_______________________________________________ __
http://i51.tinypic.com/15s3c4g.jpg evo i moje agria subotica, zahvat 3m ... dobra sejacica

Post je spojen: 1288514727________________________________________ _________
http://i53.tinypic.com/xauwxj.jpg

Ja sam se odlučio za ovu i juče je uplatio.Samo ne znam da li je ova sa velikim košem ili ne naručio sam koš od 700kg

Srdjan Žorž
20-02-11, 12:14
Koliko oraha moras ti njima da isporucis? :lol:

ivan610988
20-02-11, 12:16
Koliko oraha moras ti njima da isporucis? :lol:

MLogo... :lol: :lol: :lol:

Srdjan Žorž
20-02-11, 12:22
Za to ja kupujem uvek kvalitetnu polovnu mehanizaciju i nikad na gubitku.Kod nove si malo sigurniji za kvarove ali si odmah izgubio pola oraha cim si je isterao iz fabrike. >:({

ivan610988
20-02-11, 12:27
Nije pola, ali priblizno 25-30% istog trenutka kad je dosla u tvoje ruke. To se u strucnoj literaturi naziva "trziste limunova". >:D

miroslav78
20-02-11, 16:40
pa kada bi svako kupovao polovne..sta bi onda posle kupovali ...jer niko nebi kupio nove.. >:({
svaka cast na odabiru..i meni se ta svidja..

Matic
20-02-11, 16:51
Kopija Poljostrojeve.Nadam se da je urađena kvalitetnije.Drugar je kupio novu pre 5-6 godina i dosta smo morali da je preradimo da joj ne bi otpadali delovi.Njemu je otpadao desni točak na kome je pogon sejalice,baterije se drže na običnom limu,lule od prepečene plastike pa pucaju...

Srdjan Žorž
20-02-11, 19:04
@Matic Nemoj vise da je hvalis,coveka ce da zaboli glava :lol: :lol:

Matic
20-02-11, 19:30
Bolje da kažem šta sam iskusio.Doduše ovo je Poljostroj sejalica a možda je Agria bolje odrađena,ne znam.

Lala iz Banata
20-02-11, 19:35
Ja se dvoumim izmedju Agrije i Majevice. Ima li ko kakvih iskustava sa Majevicom?
http://www.majevica.co.rs/index_files/Page5374.htm

dragan69
22-02-11, 23:24
Nasi proizvodaci imaju volju da uzmu pare a kad ih stave u cep prosla je i garancija.

Matic
22-02-11, 23:38
Lalo ti beše imaš Sigmu ako ne grešim?Bi li je prodao?

Zrenjaninac
23-02-11, 14:49
evo sejalica stigla >:({

http://i55.tinypic.com/o9p9qq.jpg

http://i53.tinypic.com/13ye0js.jpg

http://i55.tinypic.com/245kqdc.jpg

stiv
23-02-11, 15:39
Koliko ::novac:: :lol:?

mims
23-02-11, 17:29
Lepo. Od svega na prvi pogled mi se najviše sviđaju stepenice za sipanje. >:({

paorpaor
23-02-11, 17:51
Lepo. Od svega na prvi pogled mi se najviše sviđaju stepenice za sipanje. >:({

Na koje ja ne bih smeo da stanem :lol:
Nek te sluzi. Jedna zamerka, a to je setveni aparat sa dva diska.

Zrenjaninac
23-02-11, 18:08
Setveni aaparat je ok sa dva diska za težu zemlju.Imao sam konsultacije i rečeno mi je da su dva disaka za teže zemljište a jedan za lakša.Gledao sam istu mašinu sa jednim diskom i mnogo su slabiji nosači samih baterija.

ratarhr
23-02-11, 18:13
Svaka čast neka dugo služi i bolju zaradi >:({

igordulic
04-03-11, 12:26
Pisao sam pre 5 stranica o amazone sejacici i nisam znao koja je u pitanju je bila D-8 sa jednim diskom,a slikao nisam jer je bio mrak kad sam bio kod strica.

duki78
23-03-11, 20:44
Sta mislite da li moze imt 539 da nosi sejalicu od 2.5m..??....pozz... >:({

SaleCar
23-03-11, 20:47
Sta mislite da li moze imt 539 da nosi sejalicu od 2.5m..??....pozz... >:({

Moze ladno i od 3m da nosi >:D

duki78
23-03-11, 20:55
hvala... >:({

Post je spojen: среда, 23. март 2011. 14:09:39 CDT_______________________________________________ __
a da kolko kosta oltova sejalica sigma 20 ??

zzivica
23-03-11, 21:42
imao sam novu imt sejalicu i jako sam se razocarao i kupim nodetovu polovnu iz austrije iste sirine a dve lule manje.znaci redovi su siri nego na imt-ovoj.posle sam prodao imt shit da je moje oci vise nevide.nodetova sejalica je vrh vrhova jest da je polovna ali sa njom sejem bez problema.sejalica pozadi ima poteznicu za prikolica i sam vucem seme i to mi se jako dopalo da nemoram stalno ja ili bilo ko drugi da sedi na njivi dok se seje.sa sejalicom vucem prikolica i 2,5 tone semena.da li jos neko ima poteznicu na sejalici pravi izum nema sta.i komsija kupio sejalicu kad i ja ali nije dobio poteznicu sa njom.

dragan82
24-03-11, 00:17
Zivice daj neku sliku. Da i mi napravimo poteznicu na nasim sejalicama. >:({

Rale 83
24-03-11, 01:17
Za mene naj bolja sejalica za zito je IMT i naj bolje se pokazala , Amazone preskacem jer moraju da se stave ulozci da bi sejala uljanu repicu .
Za zito, jecam, ovas, grasak IMT za ostalo OSTALE

zzivica
24-03-11, 22:54
bice slika al sutra,nije mi u ovom dvoristu.sad cu je nacrtati
http://i52.tinypic.com/24e2ir8.jpg

dragan82
24-03-11, 23:01
Evo ja cu da postavim koju sliku. Inace danas sam ih naslikao u kantonu JU (jura) dosta siromasan kanton sad mi je drugi put sto idem tamo. pejzazi su predivni inace se radi o planinskom predelu ima najvise suma i livada i golih stena. I veoma malo obradive povrsine.
http://i56.tinypic.com/iyz91u.jpghttp://i54.tinypic.com/8xj5sz.jpghttp://i56.tinypic.com/24axqvr.jpg

zzivica
24-03-11, 23:31
i ja imam takvu mercedes od masine,bre.cekaj nasta se sejalica oslanja da nepadne nazad?
Jel bi mogao Kejs da nosi te masine sa 95ks?

SaleCar
24-03-11, 23:54
i ja imam takvu mercedes od masine,bre.cekaj nasta se sejalica oslanja da nepadne nazad?
Jel bi mogao Kejs da nosi te masine sa 95ks?

Ne naslanja se ni na sta, zar ne vidis da je zakacena na "poluge i topling" i to je sasvim dovoljno, kao da je nosis sa traktorom >:D

zzivica
24-03-11, 23:57
pa dobro,moja mora da se osloni jer nema napred drljacu,inace padne na lule i opruge uzas.nekom je bio mali samduk za seme na imt-ovoj pa je prosirivao a taj je jos manji pa je bolje jer nenadize 539.

dragan82
25-03-11, 00:09
Da su bile malo jeftinije ja bi ih kupio za mog brata , a on vozi Stayer 9086. trazio mi je seljak za obe u kompletu 4500chf.

zivice na tvoj kejs zakacis RD , a ova sejalica je zakacena na RD. Napunis kuci sejalicu semenom , pa je podignes iznad RD , pa podignes RD i picis na njivu. Moze tvoj Case da podigne dva para ovakve masine i to pine semenom. >:({

Ja sam svojevremeno punio moju IMT semenom(300kg)kuci i tako sam je terao na bilo koju njivu bez ikakvog problema. Jer i kad se 539 podigne , onda sejalica dodirne gumama zemlju i nemas brige. Sa rucice za ukljucenje sisteme cetve iskljucis i to je to.

Rale 83
25-03-11, 00:36
pa dobro,moja mora da se osloni jer nema napred drljacu,inace padne na lule i opruge uzas.nekom je bio mali samduk za seme na imt-ovoj pa je prosirivao a taj je jos manji pa je bolje jer nenadize 539.

Pod hitno da ostavis alkoholna pica i poseti psihologa , treba mi pola sata da nagadjam sta bi otprilike ti hteo da nam kazes ovim tehtom , treba ko djoda da budem desifrant

dragan82
25-03-11, 00:46
zivice kazi nam da li je tebi srpski maternji jezik ili imas problema sa pisanjem? Ja nisam nikada bio mnogo jak iz srpskog , ali nadam se da sam malo bolji od tebe u pisanju. >:({

zzivica
25-03-11, 21:17
evo poteznuce zlata vredi
http://i54.tinypic.com/552jk6.jpg
http://i55.tinypic.com/10dciag.jpg

mladen87
25-03-11, 22:11
al je dobra poteznica,predobra!

zzivica
25-03-11, 22:13
vis sam reko nema bolje sejalice za mene

Post je spojen: петак, 25. март 2011. 09:17:39 CDT_______________________________________________ __
http://i55.tinypic.com/2e1cc29.jpg
prva liga

Post je spojen: петак, 25. март 2011. 15:25:59 CDT_______________________________________________ __
http://i51.tinypic.com/2ltspir.jpg
vidis samo pomerim lule napred i pola masine odjednom ocistis i za deset min si gotov dok imt to nema pa oce oci da ispadnu dok je ocistim.

aca74
30-03-11, 15:48
Poteznica je vrh, samo kad bi se slicno moglo napraviti na IMT odmah bi takvu pazario.

dragan82
30-03-11, 19:11
Poteznica je ekstra . :D :D :D

Darko Dren
09-05-11, 23:24
Koju novu sejalicu domaće proizvodnje kupiti?
Izbor je sledeći: IMT 25 redova, MAJEVICA 25 redova, AGRIA 25 redova.

branko
09-05-11, 23:46
Hitno u ovoj temi uvesti osnovni kurs Srpskog jezika, jer je skoro pa nerazumljiva.

dragan82
09-05-11, 23:51
Sejalicu koju bi ti ja preporucio je sejalica NODET. A te nase ostavi tamo gde su.

Matic
09-05-11, 23:52
Kolega u pravu ste.Koliko znam u osnovnoj školi kod učenja gramatike u početnoj fazi stoji da se rečenica uvek počinje Velikim slovom a završava Tačkom.

Darko Dren
09-05-11, 23:53
Hitno u ovoj temi uvesti osnovni kurs Srpskog jezika, jer je skoro pa nerazumljiva.
Ne vidim da je u mojoj poruci nešto nerazumljivo.

branko
09-05-11, 23:56
Nisam ni mislio na tebe...

Darko Dren
10-05-11, 00:23
Pomislio sam da se odnosi na mene, a zaboravio sam na prethodne poruke članova. Mislim da svako svoju poruku treba pre slanja pažljivo da pročita i uočene greške da ispravi, da ne bi bilo posle: "Sta je ono pisac hteo da kaže...?".
Dragan82;
Već godinama sejem sa IMT-ovim sejalicama. Ranije sam plaćao usluge, sejao mi je čovek sa onom malom od 15 redova, a od pre par godina uzimam od drugara onu veću od 23 reda. Izuzetno sam zadovoljan njihovim radom, seju precizno, da ne kažem u kilogram... U mom kraju je zemlja takva da u obzir dolaze samo sejalice sa diskosnim ulagačima, nikako sa lulama. Ove godine sam rešio da odmah posle žetve kupim sejalicu. Ono što me plaši kod nove IMT-ove je kvalitet izrade i materijala, jer sam prošle godine kupio nov plug IMT 756.20 VK, i pokajao sam se. Kvalitet materijala je ravan nuli. Majevica i Agria sejalice su nešto skuplje, pa me zanima kakvog su kvaliteta i kako seju. Sejalice strane proizvodnje su mi jako skupe, svestan sam da su mnogo kvalitetnije, ali s obzirom na višegodišnji prosek cene žita, mislim da su neisplative, bar za moju proizvodnju (15 ha maksimalno).

velja imt 540
10-05-11, 00:35
ma kupi polovnu amazone i da te vidi bog seje bolje od bilo koje nove imt a jeftinija duplo

dragan82
10-05-11, 00:42
Od nove jeste da je duplo jeftinija.

Maxa
10-05-11, 00:46
jel ima neko Gaspardovu zitnu sejalicu od 5-6m?

LACKOIGI
10-05-11, 20:40
Ja bi voleo da imam ali... :lol: :lol: :lol:

Srdjan Žorž
10-05-11, 20:44
Amazon je vrh svih vrhova za zitne sejalice,samo icena je takva.

Korisnik1787
10-05-11, 20:50
Ima i kvalitetniji!!!

Srdjan Žorž
10-05-11, 21:02
moguce ali ja nisam jos cuo koja.

srdjan7
10-05-11, 22:02
Za nas kraj odlicna sejacica.
http://i52.tinypic.com/9gcwgh.jpg

danijella
10-05-11, 22:12
Uuuu ova dobra!A gle joj tockova,jel ta ide sama ? :lol:

batad
10-05-11, 22:21
Konačno nešto od stare garde i za staru gardu. (Tako se kaže)Lkl{{
Imam takvu sijačicu dugi niz godina i uglavnom sam zadovoljan kvalitetom sijačice i kvalitetom sjetve. Sijem žito i soju i zatvaram svaki drugi red tako da unutra stavim limiće izrezane na mjeru. Mala je nezgodacija seljenje do njive zbog širine i orginal Fe točkova a malo veća nezgodacija je uključivanje i isključivanje na okretanjima prilikom sjetve. Zato kad imam priliku vodim pomoćnika a kad sam sam imam špagu pa vuci. Tu nastaju problemi pa bih te molio da uslikaš sistem hidrauličnog uključivanja/isključivanja jer mi se čini da si to kvalitetno napravio. A može i još koja slika sa svih starana jer možda ima još nostalgičara.

SasaK
10-05-11, 22:32
Kod mene u selu takve dve sejalice i dan danas seju,bolje seju nego nove imt...

srdjan7
10-05-11, 23:37
Cak ima i poteznicu...hehehe...slike za koji dan,trenutno frka sa prskanjem useva.

Srdjan Žorž
11-05-11, 11:50
Kod mene u selu takve dve sejalice i dan danas seju,bolje seju nego nove imt...

Pa koja nije bolja od Imt-ove?

mladen87
11-05-11, 21:36
gledao sam na vasaru takvu skracenu,remontovanu,mislim da je oko 2m,za fergusona se ubila!kaze covek da seje ekstra!cena 1000e!

Matic
11-05-11, 21:52
Taj je prodaje već više od godinu dana.

mladen87
11-05-11, 22:10
jesi i ti video?znam dvojicu koji su kupili od njega(iz v.radinaca i besenovackog prnjavora)

Matic
11-05-11, 22:13
Video sam.Šta znam,ofarbano jeste,kompletno sve samo je cena po meni previsoka.Za 1000 eura mogu dve Olt Sigme da se kupe.

mladen87
11-05-11, 22:15
to si u pravu,skupa je!

milos bota
11-05-11, 22:19
Jel ima negde sigma za 500eura ?

Matic
11-05-11, 22:20
Ima na jednom mestu.

MONTOYA
11-05-11, 22:26
ovaka sigma?
http://www.olt.hr/Slike/sigma.jpg

Matic
11-05-11, 22:30
Ne takva.Stara velika koja se nosi na lafeti.

MONTOYA
11-05-11, 22:32
ta je baš za velike parcele

Darko Dren
11-05-11, 22:43
Nije ona toliko velika, ima 20 redova sa razmakom od 12.5 cm. Problem je što je teška puno. U katalogu piše da ima 820 kg. Još kad sipaš seme...

Srdjan Žorž
11-05-11, 22:49
Kad je teska sigurno je i kvalitena, jer se tada nije stedelo na gvozdju.

Darko Dren
11-05-11, 22:52
Kad je teska sigurno je i kvalitena, jer se tada nije stedelo na gvozdju.
Nisam mislio na staru. Podaci su iz kataloga nove sigme.

Matic
11-05-11, 22:58
Ja sam mislio na ovakvu Sigmu
http://i409.photobucket.com/albums/pp176/johniematfithers/sigma-30-2.jpg

Darko Dren
11-05-11, 23:02
Ta mi deluje veća od nove sigme 20.

Matic
11-05-11, 23:04
I jeste veća,ima 30 redova a postoje i veće od nje.To su mašine starog kova.

zrine892
16-05-11, 01:14
A da nije možda gama ?

http://www.oglasnik.hr/photos/5c/c7/j1MzU1SwBu0A-795744.jpg

Lala iz Banata
21-05-11, 22:13
Konacno je stigla...
http://i55.tinypic.com/zjb8u1.jpg
http://i51.tinypic.com/33bjnsk.jpg

Zrenjaninac
21-05-11, 22:17
AAA lepa i dobra ti je mašina

Lala iz Banata
21-05-11, 22:19
A jel? Lepa jeste, a koliko je dobra videcemo najesen i ti i ja.

KishRobert
21-05-11, 22:23
Verujem da ce te roditi mecku dok budete sipali seme u nju,samo necete hteti to da priznate!

Lala iz Banata
21-05-11, 22:24
A ko nas tera da dizemo pune dzakove?

KishRobert
21-05-11, 22:26
Ahhh zaboravio sam da ste vi gazde!

Zrenjaninac
21-05-11, 22:27
Uteramo ispod kamionke i radnik samo roka džakove u nju.

SasaK
21-05-11, 22:28
Svaka cast za sejalicu,prva liga...

Lala iz Banata
21-05-11, 22:31
Ahhh zaboravio sam da ste vi gazde!
Ala kakite senjor Kish, nismo mi bas tolike gazde, dizacemo po pola dzaka.:lol:::namigivanje::

talianu
21-05-11, 22:36
Je li Subotička?
Ima li subvencija na nju od 20%?
Koliko novaca? Nek te dugo služi >:D

Lala iz Banata
21-05-11, 22:38
Jeste suboticka, ima popust 20% i kostala je 445000 sa svom opremom.

talianu
21-05-11, 23:55
Da ne znaš možda cenu i one od 2,5 m (sa subvenc. od 20%). Mi smo uzeli šestorednu pneum. pa mi palo na pamet ako dobijemo ove god 30-tak % da bi mogao da obnovim i žitnu.

Slavko91
22-05-11, 03:50
Lala iz Banata
pozz ... svaka cast na sejacici, pravi izbor, videces da je odlicna :). Da li imas na markirima tegove? posto smo rekli gazdi da mora nesto staviti da budu tezi, ovi na mojoj su jako lagani pa sve skacu, jos kad sejes po suvljem ne vidi se trag, to je jedina mana :D

Lala iz Banata
22-05-11, 06:57
Ima i tegove. Sejalica od 2.5 metra nije u subvenciji, ne znam posto je jer me nije interesovala.

dragan82
22-05-11, 10:09
Cestitam na velikom trudu, a sdruge strane mi je zao sto ste napravili jedan veliki promasaj. Uradjena je kao da su je neiskusni autolimari pravili. Garantujem da nemas na nju sistem za zatvaranje redova iza tockova. A sto je najbitnije je kad je budes izbacio na pijac za jedno 5god neces za nju da uzmes ni 1000e. A dok jedna svetski poznata marka Nodet , Amazone... Polovna kosta recimo 2500e , a ne kao ova sto si je ti preplatio. Posle 5 god isto toliko ce da kosta , zato sto je ona vec polovna.

Kad je meni Profesir Mile Vasic iz Svilajnac reko da kupim polovnu Nodet za kukuruz , a ne novog IMT a tada je IMT kostao 2200e a polovan Nodet 2500e. Bio je potpuno u pravu , jer nije sto smo tu sejalicu za 6 god 3x isplatili , nego smo je na kraju prodali za iste pare. A da je bila IMT ne verujem da bi smo mogli da je prodamo.

Lala iz Banata
22-05-11, 13:59
Bez uvrede gosn dragan82, al nemas ti pojma. Dodji prvo da vidis sejalicu pa je onda kudi. Sistem stalnih tragova je bio u ponudi, ali ja jednostavno nemam potrebu za tim, sta ce mi? Kod mene ce ona sejati najvise prenicu, jecam, ovas, grasak i lucerku, a tumi stalni tragovi nisu potrebni. Ova sejalica nema ni najmanje veze sa IMT-ovom, ni po cemu. Izuzetno je lepo, kvalitetno i precizno napravljena, dosta je jaka, mnooogo je bolja od tih tvojih 20+ godina starih Amazonki, Nodetki (pogotovo Nodetki) i sta ti ja znam jos kojih. U moje dvoriste nikad nije usla polovna masina pa nece ni sad. Ni po cemu ne zaostaje za sejalicama renomiranih svetskih proizvodjaca, sta vise od nekih je cak i bolja. Zato ubuduce za ono sto nisi strucan, nemoj ni komentarisati. A sto se preciznosti tice, moze da seje vec od 0.5 kg po hektaru. Svi mi koji smo kupili Agrijinu sejalicu smo kao tute, ne znamo dalje od nosa, pa moras ti da nas prosvetlis. Daj, molim te...

Zrenjaninac
22-05-11, 14:10
Ja neznam šta bih dodao još na tvoj komentar Lalo.Sve što si kazo :) sve je 100% tačno.Mogao bih da dodam da ima sistem stavljen za stalne tragove samo da se prikopča ostatak mehanizma.Kad bih on video sejalicu usro bi se tj te njegove sejalice kao biciklovi od 20+ god i sa lulama.Amazonka u ovom rangu sa dskovima košta tri puta skuplje a ništa nije preterano bolja čak šta više neznam da li ima torzionu osovinu kao ova da može maltane u direktnu setvu da ide.Pozzz od mene

Lala iz Banata
22-05-11, 15:25
I sta je pametnije - kupiti 20+ godina star bicikli za 4500 pa cak do 7000 eura od dragana82, ili lepu novu Agriju sa opremom da se useres za 450000 din? I ko je tu lud? Gosn dragan82, preispitaj malko svoje stavove.

Peter
22-05-11, 16:34
Lalo jel se moze odvojiti lula od onih "tockica" sto izbacuju seme da misevi preko zime nebi izgrizli plastiku?

Lala iz Banata
22-05-11, 16:39
Naravno da moze, ali zasto bi misevi grizli ako se masina detaljno ocisti?^-^

Zrenjaninac
22-05-11, 16:47
Neće srpski miševi na italijansku plastiku. :)))

Korisnik1787
22-05-11, 16:51
Auuu gospodo ovde su počele da sevaju varnice.Ajde malo da se smirimo i objasnimo neke stvari.Ovo nije IMT mašina.Firma Agria proizvodi kvalitetne sejalice po ugledu na svetske proizvodjače i ne vidim zašto ne bi moglo da se ponovo proda za izvesnu sumu novaca posle odredjenog broja godina.Za naše uslove je pogodnija sejalica sa diskovima za razliku od zapadnih zamenlja koje uglavnom koriste raoničaste.Setveni aparat nije pravila Agria nego je ugradila kao i ostali poznati svetski proizvodjači.Prema tome čestitam gospodinu @Lali iz Banata na kupovini ove sejalice.Jenu sam proletos na terenu snimio ali me sramota bilo da postavim na Forum zbog lošeg održavanja, odnosno ostavljene sa semenom pod vedrim nebom pa je iznikla pšenica iz nje.http://i53.tinypic.com/2duz0pf.jpg
http://i56.tinypic.com/33z4hz4.jpg
Pošto sam se nagledao mnogo mašina u životu verujte mi da se ova mašina ne stidi da stane pored bolo kojeg svetskog proizvodjača i to ne samo da stane nego da se i pokaže u radu!!!!

zorancile
22-05-11, 16:58
Kad je počela da se proizvodi ta sejalica?

idklecin
22-05-11, 17:01
Cestitke Lali na kupovini gledao sam je na sajmu nije lose odradjena cak mislim da je to za nase uslove mislim na finansije,, best buy,, kupovina

zrine892
22-05-11, 17:04
Vidim puno vas ljudi ne vole imt-e sijačicu. Ja ju imam i zadovoljan sam. Sad sam ju proširio na 3 metra i stavio za zagrtanje sjemena. ( drljacu )
Dobro sije, dosta je precizna ( spram osječke game 18 koju smo prije imali ) .
Po čemu niste zadovoljni s njome ?

Korisnik1787
22-05-11, 17:09
Mnogo da bi se pisalo o tome!

dragan82
22-05-11, 17:35
Ja imam Nodetovu sejalicu pod supu vec 3god , a moj brat radi sa IMT. Ali konacno ce morati da prodje na Nodeta , jer je skoro prodao IMT. Ja josuvek nisam imao prilike da radim sa Nodeta i neznam puno o tome. Ali Vidi se razlika u izradi masine iz daleka.

Lalo prolazi su obavezni u Psenici , jecmu , grasku i u svemu ostalom. Ako kazes da nisu , onda nam objasni kako prskas te useve , a da budes 100% precizan (da ne prskas 2x na isto mesto)?

KishRobert
22-05-11, 17:42
A sta ti mislis koliko on puta prska?

dragan82
22-05-11, 17:46
Pa dovoljno je da jednom prska i da jednom baci mineralno djubrivo. To znaci da najmanje 2x treba da koristi te neposejane tragove.

Peter
22-05-11, 17:49
Uskladi se sirina prskalice i rasipaca, i puno je jednostavnije raditi tako.
Pocece se koristiti taj sistem ka tad i kod nas...

Korisnik1787
22-05-11, 17:49
Dovoljno je da ima GPS pa neće duplirati redove!

dragan82
22-05-11, 17:57
Ja sam prodao 2 nodet jedna 2.5m i druga 3m. Obe imaju taj sistem i to elektricni. Sejalice su bile u neverovatno dobrom stanju bilo mi je zao sto ne mogu da ih zadrzim za sebe. Obe ce biti dostupne svima u Rumu na vasar. A evo i nase IMT

http://i55.tinypic.com/2q81vvc.jpg

North ARMY
22-05-11, 20:54
A sta sa delovima za Nodet i ostale sveCke marke,ko ce to da sponzorise ?

dragan82
22-05-11, 21:57
Pa opet bi ja radio tu nabavku , ako nema ko drugi. To je najnezahvalniji poso. Naravno snabdevao bi sa polovnim delovima , jer su novi preskupi.

North ARMY
22-05-11, 22:03
Naravno sto da kupe nove sa garancijom i da neko drugi zaradi kad mozes ti.

dragan82
22-05-11, 22:09
Neje tu pitanje moja zarada. To sto kazem ja verujem da jeste tako. A za ove rezervne delove nasi metalostrugari su u stanju sve da iskopiraju, a sto ne bi te sitne delice za Nodet sejalice.

topalovic
22-05-11, 22:30
Deda lalo koliko vidim na slikama ova sejalica ima samo jedan disk ulagac,koliko me secanje sluzi takav sistem ima poljostroj iz Odzaka

zrine892
23-05-11, 02:04
Mnogo da bi se pisalo o tome!

Pa stvarno me zanima šta. Evo kod mene je već 10 godina. Nikakvih problema s njom, niti je popucana, a niti puca negdje.
Diskovi su odlićni, lijepo režu zemlju. Dosta precizno sije. Nikada nismo imali problema da je nama puno sjemena ostalo ili da je previše bacila. Godišnje sije oko 60-70 jutara. Ne samo moje.
U ono vrijeme je bila plaćena oko 2 000-2 500 eura. Naravno nova kupljena. Za te novce nismo mogli nikakvu kupit, a da je novo.

Jedino sam čuo da ove nove što prave, da nisu nikakve.... Ako mislite na te novije da su loše...

kloki
23-05-11, 02:48
lalo čestitam na novoj mašini da te dugo služi
s obzirom da sam imao novu poljostroj koja je bila koliko vidim ista kao ova samo crvena izneo bih svoje iskustvo ukoliko je tvoja kao ova sa slike

http://img11.imageshack.us/img11/2094/33z4hz4.jpg
što se setve tiče bila je precizna ali
ove uške za kačenje lula su od nekih tankih limova koji su slabo zavareni u slovo U posle 30 lanaca smo baterije skupljali po njivi pa smo sve baterije prepravili tj ojačali kačenje za tu kutiju.
a cevi koje idu u produžetku su bile debljine 1mm zida i često su se krivile.
prodali smo je posle par godina jer je sve na njoj bilo jako tanano
nadam se da agrija nije štedela na materijalu kao poljostroj te godine mada mi deluju potpuno isto

Lala iz Banata
23-05-11, 07:42
Deda lalo koliko vidim na slikama ova sejalica ima samo jedan disk ulagac,koliko me secanje sluzi takav sistem ima poljostroj iz Odzaka
Topalovicu, daleko sam ja od dede, a sejalica ima ulagace sa dva diska, i verujte mi , sejalica samo vizuelno podseca na Poljostrojevu, a sve je daleko bolje uradjeno. A kacenje lula, hm, mislim da ni jedna konvencionalna sejalica na svetu nema jace kacenje. Slikacu je danas u detalje pa cete svi promeniti misljenje.

Korisnik1787
23-05-11, 08:45
Gotovo je gospodine @Lala iz Banata
morate se sada javiti adminima da vam izmenu ime u Deda Lala mladji.

Lala iz Banata
23-05-11, 09:00
Evo, pa procenite sami jel to jako ili nije:
http://i55.tinypic.com/25grq5v.jpg
http://i55.tinypic.com/24wbmlg.jpg
http://i56.tinypic.com/11t8w3r.jpg
http://i51.tinypic.com/x59vnl.jpg
http://i51.tinypic.com/2dhd2ed.jpg
http://i51.tinypic.com/1hy26r.jpg

kiraj
23-05-11, 09:04
Pa stvarno me zanima šta. Evo kod mene je već 10 godina. Nikakvih problema s njom, niti je popucana, a niti puca negdje.
Diskovi su odlićni, lijepo režu zemlju. Dosta precizno sije. Nikada nismo imali problema da je nama puno sjemena ostalo ili da je previše bacila. Godišnje sije oko 60-70 jutara. Ne samo moje.
U ono vrijeme je bila plaćena oko 2 000-2 500 eura. Naravno nova kupljena. Za te novce nismo mogli nikakvu kupit, a da je novo.

Jedino sam čuo da ove nove što prave, da nisu nikakve.... Ako mislite na te novije da su loše...
Priključujem se odbrani IMT sejalice sa 23 diskosna ulagača.Moja je kupljena "polovna " 2000 godine.Polovna znači da je za predhodnih 5-6 godina posejala nekoliko jutara.Godišnje sa njom posejem 30-50 kj i do sada je zamenjeno nekoliko ležaja na diskosnim ulagačima ,i nekoliko osovinica koje nose ulagače.
Pre toga sam imao kvernelandovu sejalicu sa raonim ulagačima (istu ima član Paorpaor).Promenu sam morao da uradim zbog setve pšenice na tanjiranom suncukretištu,pošto raoni ulagači posle tanjiranja guše.O preciznosti setve imam samo pohvale ,pošto sam imao priliku da uslužno sejem, Čubar - Saturea hortensis ,čije je seme sitno kao mak.

kiraj
23-05-11, 09:18
Ne ulazim u kvalitet sejalice ,pošto je nisam ni video ali ovo mi je zasmetalo
http://img847.imageshack.us/img847/8614/sejalica.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/847/sejalica.jpg/)

bukur
23-05-11, 09:42
Netreba feder platna kada je guma izmedju delova koje drzi sraf.
Lalo koliko je zahvat sejalice i koliko je novaca bila?

Lala iz Banata
23-05-11, 09:48
Zahvat je 3 m, ~450000 dinara.

kloki
23-05-11, 15:39
to je već nesto drugo
koliko vidim to je neka vrsta torzije i stvarno nema veze sa poljostrojem
odrađeno je muški kačenje i kutije koje nose diskove su debelozidne
a ona sa slike koju je stavio panonstib je ista poljostroj pa me je to pobunilo

samo mi je to bila zamerka ali vidim da je to kako treba tako da su ostale samo reči hvale i da te dugo služi;D}

Goran G.
25-05-11, 22:49
Ja imam Nodetovu sejalicu pod supu vec 3god , a moj brat radi sa IMT. Ali konacno ce morati da prodje na Nodeta , jer je skoro prodao IMT. Ja josuvek nisam imao prilike da radim sa Nodeta i neznam puno o tome. Ali Vidi se razlika u izradi masine iz daleka.

Lalo prolazi su obavezni u Psenici , jecmu , grasku i u svemu ostalom. Ako kazes da nisu , onda nam objasni kako prskas te useve , a da budes 100% precizan (da ne prskas 2x na isto mesto)?
Iz tvojih postova zakljucujem da se razumes u obradu zemlje pa mi nije jasno zasto je sam neradis kod kuce nego si otisao u Svajsarku da tamo cistis dvorista i svinjceLkl{{

GANGA
25-05-11, 23:46
to je već nesto drugo
koliko vidim to je neka vrsta torzije i stvarno nema veze sa poljostrojem
odrađeno je muški kačenje i kutije koje nose diskove su debelozidne
a ona sa slike koju je stavio panonstib je ista poljostroj pa me je to pobunilo

samo mi je to bila zamerka ali vidim da je to kako treba tako da su ostale samo reči hvale i da te dugo služi;D}
Pridružujem se čestitkama ali bih imao par pitanja tj u vezi torzije koliko vidim sve baterije su povezane na jednoj osovini kojom se reguliše pritisak a samim tim i dubina setve šta se dešava na njivi koja je orana na slog pa se desi da baš preko tog sloga koji je malo višlji moraš terati sredinu selalice po meni ili će u sredini seme sahraniti na 15 cm. dubine ili će pošto ima točak iza svakog reda koji nedozvoljavaprekomernu dubinu biti kriv da na njega deluje tolika sila da se digne na slog i onda u tom slučaju pošto je torzija u pitanju redove van sloga držati uvis tj. neće ići u zemlju i seme ostaje na površini možda i grešim ali samo u slučaju da ta torzija po redu može da izdrži +- 10 cm. ispravite me ako nije tako, a ako je tako onda i kada točak naiđe na uzvišenje ponoviće se isto, još jednom ovaj zaključak donosim na osnovu slika koje ste postavili i čini mi se da je dosta jaka sejalica ali za uslove koji su dobri za setvu, ravna njiva kao tepsija, sitna priprema itd.

dragan82
26-05-11, 00:10
U nasem srpskom narodu se kaze ja te krstim , a ti prdis.

Sta ja imam da se cimam sa pametnijima od mene . Vidim da pojedincima ovaj forum sluzi za pametovanje , a ne znaju ni zasta su na forumu. To sta sam ja radio i sta ja radim tebe uopste ne zanima. Nego ako u mojim tekstovima ima neceg poucnog za tebe ti uzmi , a ako ne ti ostavi. U moje selo dobra vecina ne nisu kupili sejalicu , jer je jeftinije sejati rasturacem , a oni ostali josuvek seju rucno , jer je rasturac skup , a o sejalici ni da cuju.

Korisnik1787
26-05-11, 11:44
Gospodo evo sejalice koja je posejala celu Srbiju i još radi. Izvršene su male izmene odnosno način kačenja i nedostaju kolečke.
http://i55.tinypic.com/20sdnwj.jpg
Pouzdan setveni aparat:
http://i51.tinypic.com/20uwlyt.jpg
Pošto se vodi diskusija koji je setveni aparat bolji diskosni ili raoničasti evo slike koji je ovde setveni aparat:
http://i54.tinypic.com/2u8ktux.jpg
Sejalica je slikana u Srpskom Krsturu na severu Banata.

mims
26-05-11, 12:12
Imao takvu ili vrlo sličnu, prerađenu da se nosi, pomalo neprecizna i stalno se gušila.

saleso
26-05-11, 19:43
ja imam takvu samo se nosi doduse izgleda bolje i seje odlicno nemam ja nikakvih problema

Attila M.
26-05-11, 22:51
I ja sam je imao u dvorištu davnih dana.

aca74
27-05-11, 00:47
Ja je imam, dobro sluzi, ali cu ipak kupiti polovnu IMT. Ne bih rekao da je neprecizna,a moje zamerke su:
1. Mali magacin za seme pa se mora stati i puniti na svaki krug setve
2. Lule za setvu skacu iako je moj tata stavljao orginalne tegove, ali to nije to. Razmisljao sam da napravim opruge koje drze lule u zemlji.
Prepravljena je za nosenje na hidraulik, a najveca prednost je kuka za vucu prikolice. Nadam se da se kuka moze nabudziti kod IMT na nacin kako je clan iz Kumana kupio sejalicu.

sremac88
12-07-11, 17:00
http://i55.tinypic.com/2mexsed.jpg
http://i53.tinypic.com/2e1ww40.jpg
http://i53.tinypic.com/2din5nb.jpg
http://i51.tinypic.com/33yhowx.jpg

bukur
16-07-11, 20:36
Kakva je sejalica AMAZONE D8-30 SUPER jel neko radio sa njom dali su dobre?

pankin
16-07-11, 22:04
Kakva je sejalica AMAZONE D8-30 SUPER jel neko radio sa njom dali su dobre?

amazonke su sve dobre a toj amazonki je jedina mana mjenjač u kojem odu s vremenom jednosmjerni ležajevi a ima ih tri i komad ne možeš naći ispod 100e a što se tiče sjetve vrlo precizna i zahvalna sijačica

Trnavac
19-07-11, 18:41
Pozdrav drugari!!!
Imam jedno pitanje za sve poznavaoce sejalica za psenicu!
Naso sam jednu iz 68-god, ali kao da nije koriscena, nije bas da nije, ali je ocuvana, i covek koji ju je dovezo iz CH, mi je prodaje za 650€. Radi se o sejalici NODET, e sad koliko lula, neznam, znam da moze da je vuce i nosi ferga.
Moje pitanje glasi, dali to vredi tih para, jer dosad nisam imao sejalicu za psenicu, i jos nesto ima neki brojcanik na njoj, kao kod prese za baliranje deteline, zasta mu sluzi on, dali za kilograme semena, ili u nekom proracunu AR-i?
Sejalica je zelene boje!
Unapred hvala svima koji bi mi pomogli !!!!>:({

KishRobert
19-07-11, 19:08
Puno je to love i za takvo godiste.Sa tim brojcanikom moze da se izarcuna koliko je posejano zemljista.

Trnavac
19-07-11, 19:15
jel znas mozda kako se vrsi proracun??, a sto se tice nje same, vara me na oko, jer izgleda stvarno dobro !?

Korisnik1787
19-07-11, 19:38
Evo ako mogu ja da pomognem.Naj verovatnije da meri predjeni put i kada pomnožite sa radnom širinom sejalice dobijete posejanu površinu.Predjeni put Vam je potreban i za "baždarenje" sejalice.Kod nekih sejalica u uputstvu se daje broj koliko treba da okrenete pogonski točak da bi dobili odredjenu površinu i izmerite "izbačenu" količinu semena i uz odredjene korekcije imate isejanu normu.

North ARMY
19-07-11, 20:05
@Panonstib a sta ako njiva ide u spic ?

peto1
19-07-11, 20:09
Naostris brojcanik naspram spica.

Trnavac
19-07-11, 20:25
@Petao 1, dobar sistem hahahah, ipak je NA u pravu, pito sam i prodavca, ali on kaze da nezna zasta sluzi, taj brojcanik!

dragan82
19-07-11, 20:30
Nije bitno kakva je njiva. sejalica meri priblizno tacno. Samo ne treba preklapati sejalice .

Korisnik1787
19-07-11, 20:31
Nije bitno kakvog je oblika njiva nego koliko se puta okrenuo točak koji prenosi broj obrtaja na brojčanik.Na kraju parcele se podigne mašina i projčanik ne radi nego samo kada je točak u kontaktu sa zemljom.Problem nastaje kada se dupliraju redovi i kada se seju uvratine jer se duplira površina:

Trnavac
19-07-11, 20:57
Hvala jos jednom >:({ , a dali vredi tih para, kao sto rekoh 650€ ??

LACKOIGI
19-07-11, 21:02
Pridružujem se čestitkama ali bih imao par pitanja tj u vezi torzije koliko vidim sve baterije su povezane na jednoj osovini kojom se reguliše pritisak a samim tim i dubina setve šta se dešava na njivi koja je orana na slog pa se desi da baš preko tog sloga koji je malo višlji moraš terati sredinu selalice po meni ili će u sredini seme sahraniti na 15 cm. dubine ili će pošto ima točak iza svakog reda koji nedozvoljavaprekomernu dubinu biti kriv da na njega deluje tolika sila da se digne na slog i onda u tom slučaju pošto je torzija u pitanju redove van sloga držati uvis tj. neće ići u zemlju i seme ostaje na površini možda i grešim ali samo u slučaju da ta torzija po redu može da izdrži +- 10 cm. ispravite me ako nije tako, a ako je tako onda i kada točak naiđe na uzvišenje ponoviće se isto, još jednom ovaj zaključak donosim na osnovu slika koje ste postavili i čini mi se da je dosta jaka sejalica ali za uslove koji su dobri za setvu, ravna njiva kao tepsija, sitna priprema itd.

Tacno tako ! Bravo ! >:({

German hunting terrier | Jagdterrier