Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Odg: Sejalica za žito

Nova IMT-ova sejalicaod 27 lula sa reduktorm kao na Tivi je oko 290000dinara.U svakom slučaju je bolje rešenje neko neke polovne Amazonke u ko zna kakvom stanju.Pogotovo ako su Amazonke sa lulama ,a ne diskovima što je najčešći slučaj.
Ako ja treba da kupim polovnu samo zbog imena e onda nije to za posao nego za priču i gledanje.
 
Odg: Sejalica za žito

Ja sam prošle nedelje prolazio kroz Temerin i stao sam na plac Jugometala.Sve sam gledao a između svega i te sejalice.Izbacivači zrna su im kao na Tivi kao i reduktor.Pitao sam za cenu i čovek mi je rekao da je to subvencionisana cena koja se kod njih plaća i sejalica se nosi.
Na njoj su IMt-ove nalepnice ,a ko je pravi nisam pitao.‚
Moja greška nije 27 lula nego 25.
 
Odg: Sejalica za žito

Tiva je francuska sejalica ako se ne varam koju je IMT proizvodio po licenci. To su one velike sejalice zahvata preko 3m koje obicno mogu da se kupe na kg...
 
Odg: Sejalica za žito

Da te velike vučene sejalice.
eg1o3b.jpg


cpx6v.jpg
 
Odg: Sejalica za žito

ma sta se tu zezate sa silnim iljadama jevreja :haha: pre par godina sam kupio masinu zaje...a vek bila konjska pa prepravljena da je traktor nosi madjarske proizvodnje sad nisam siguran jel napravljena 1851 ili 1951 izasla me 120e i iako sam joj slomio 1tocak ne bih je dao ni za troduple pare sejao sam i grasak(za ljudsku ishranu) sa njom i to tako sto sam iskljucivao lule koje seju po tragu tocka da mi bude lakse u berbi, sad sam nabavio jos jednu slicnu od mojih rodjaka mislio sam da iskoristim za delove ali mi ne pase veci su tockovi tako da cu je vratiti posto je neki njihov komsija hteo da kupi ili cu je prodati kuci pa im poslati pare.poenta cele price za onoga ko ima manje zemlje je da se za jeftine pare(u oglasima vidjao 120-150e) moze kupiti masina koja se takoreci moze isplatiti za sezonu a vrlo dobro odradi posao
 
Odg: Sejalica za žito

bubu...pa i nije bas tako lako za vuci tu imt sejalicu,ima 6m zahvata,prazna je teska 3,5t a stane oko3t semena,plus kardan nonstop okrece,ja je vucem sa fendom od 90ks sa ukljucenom prednjom vucom,kad naidje na breg nije mu sve jedno,inace seje tacno i moze da ide dosta duboko,tako da nema problema kad je tvrdo :cao:
 
Odg: Sejalica za žito

Kod nas nema bregova i taj sto je ima i vuce je 82-kom ne seje po oranju vec po gruberisanoj ili tanjiranoj zemlji tako da nema puno propadanja.
 
Odg: Sejalica za žito

ok zavisi od tipa zemljista,i ovde je ravno,ima koji breg do nekog dubljeg kanala,takodje i ja sejem po tanjiranom al kazem ti nije svejedno gde je mekse... ta masina trazi parcelu malo vecu zbog okretanja,da nebi iskrivio kardan,malo je nezgodna za okretanje a posto je nova neznam,moja je iz PKB malo je remontovao i sad radi dobro,ko planira da uzme masinu ovog tipa moj mu je savet da trazi OLT etu,bolje je odradjena
 
Odg: Sejalica za žito

Kod nas svi veći poljoprivrednici kupuju takve sejalice i posle remonta su veoma zadovoljni sa njima.Svi vuku sa rusima 82.
 
Odg: Sejalica za žito

Ma otkud bre.To sam video u oglasima pa reko da postavim slike da se ljudi ne pitaju o čemu pišemo.Na licitacijama po firmama se ispravne ali u lošijem stanju uzimaju od 200000-300000dinara.Ova sa slike je navodno remontovana i u tip-top stanju i traže za nju 10000evra što je u svakom slučaju previše.
 
Odg: Sejalica za žito

ma idi begaj,ja sam za moju dao 1500evra,malo svajs aparat,koji tanjir,kaisevi novi za turbinu i udri :D
 
Odg: Sejalica za žito

Kod nas su takve sejalice prodavane relativno ispravne za 80000-150000 dinara i uglavnom ih niko nije hteo. Ima 2 komada u Zablju na otpadu u prilicno dobrom stanju ako nekog interesuje..
 
Nazad
Vrh