Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Odg: Sejalica za žito

28493d.jpg

2pzig6d.jpg

105yyop.jpg

evo malo slicica :cao:
 
Odg: Sejalica za žito

jo-jo je napisao(la):
A evo i zvanicne ponude,
sta misliti o ceni - kvalitet

20zs1ed.jpg
mi smo prezadovoljni sa njom! :cool: ... bolju novu sejacicu za te pare neces naci, kvalitet je na nivou :cool: imali smo problema samo sa markerima, jer su lagani, pa ce nam poslati tegove za njih ostalo sve je oke ::svaka cast::
 
Odg: Sejalica za žito

Danas zvao Poljostroj cena do NG 324.545,00 dinara, a Majevica 434.051,20 dinara
 
Odg: Sejalica za žito

Za 3000e moze da se kupi skoro nov Nodet ili Amazon , a da ne pricamo za 4100e koliko kosta ta druga Majevica. A kvalitet i funkcionalnost nikada se ne mogu uporedjivati.



sw3gpc.jpg
rrnpdu.jpg
 
Odg: Sejalica za žito

dragan82 je napisao(la):
Za 3000e moze da se kupi skoro nov Nodet ili Amazon , a da ne pricamo za 4100e koliko kosta ta druga Majevica. A kvalitet i funkcionalnost nikada se ne mogu uporedjivati.










Nisi računo na 40% povraćaja od ministarstva poljoprivrede,sad se još pojavilo i 20% povraćaja o ministarsva ekonomije za robu proizvedenu u Srbiji,pa još podigneš subvencijonisan kredit sa kamatom od5% na pet godina.Kako su počeli da dele još malo samoćemo ići da podignemo robu bez dinara u džepu
 
Odg: Sejalica za žito

dragan82 je napisao(la):
Za 3000e moze da se kupi skoro nov Nodet ili Amazon , a da ne pricamo za 4100e koliko kosta ta druga Majevica. A kvalitet i funkcionalnost nikada se ne mogu uporedjivati.



sw3gpc.jpg
rrnpdu.jpg

Od koliko su metara ta nodetka i amazone?
 
Odg: Sejalica za žito

Nek oni vrate i 80%. Nase masine su loseg kvaliteta , kad uporedjujemo kvalitet i cenu , onda dolazimo do saznanja da su nase masine skuplje od najskupljih. Polovna masina je vec izgubila svoju cenu , pa sad kad je kupimo i radimo snjom 2,3 ...10god mi nista ne gubimo , jer i posle tog vremena je prodajemo skoro za iste pare za koje smo je kupili. A kad kupimo novu nasu masinu , posle kratkog vremena izgubi svoju vrednost i skoro nemoguce je prodati.

Obe su po 3m.
 
Odg: Sejalica za žito

Koliko vidim, od ove dve strane ni jedna nema diskosne ulagace, vec obicne lule, ove nase imaju u standardu.
 
Odg: Sejalica za žito

Cene koje sam napisao su da se sejalica sada preuzme do nove godine i ukoliko imate registrovano domacinstvo (smatram da svi imamo).

Jos se nezna nista za subvencije, a kako stvari stoje pitanje i dali ce ih biti posle NG :zli:
 
Odg: Sejalica za žito

dragan82 je napisao(la):
Za 3000e moze da se kupi skoro nov Nodet ili Amazon , a da ne pricamo za 4100e koliko kosta ta druga Majevica. A kvalitet i funkcionalnost nikada se ne mogu uporedjivati.



sw3gpc.jpg
rrnpdu.jpg

Dragane jedno prvo izvinjeje pa tek tada jednu protivrečnost na ovo tvoje izlaganje kao prvo ni približno toj ceni koju si naveo nemože da se kupi Amazone pogotovu kao na slici a za te pare ima zna se kakve su pošto sam dugo tražio dobru a na kraju kupio novu i košta kao tri Agrijine ali sam ipak dao prioritet kvalitetu i nisam se ni jednog trenutka pokajao zbog toga, što se tiče Nodetke one su dosta jeftinije od Amazonki a i kvalitet sam video tako da to nebih komentarisao, tako da su poređenja o kvalitetu izlišna.
 
Odg: Sejalica za žito

U pravu si bolje kvalitetnije nego jeftinije pa nakraju izadje skuplje nego ove strane sejalice
 
Odg: Sejalica za žito

Stvarno ne bi znao da vam kazem kolika je razlika u ceni kad bi se uporedjivale ove dve nove sejalice. Samo znam da imaju astronomske cene. Za polovnu sejalicu od 3m 25reda cesto cujem cene i po 5,6,pa cak i 7000f.
Ove dve cije sam slike zakacio mislim da bi mogle u Srbiju da stignu za 3000e , a mozda i za manje para. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za žito

Ajd da se i ja ukljucim u diskusiju. Sto se IMT sejalice tice-nije losa. Seju ljudi sa njome dosta svake godine bez nekih problema tako da nije skart roba.
Kao sto sam napisao posedujem sejalicu Amazone D7 special II sa K ulagacima. Sejalica je jedno 3 puta prostija sto mehanicki sto kontrukcijski od pomenute IMT sejalice. Sejalica je u dosta dobrom stanju, recimo kao ove sa Draganovih slika samo sto je placena daleko manje nego sto Dragan ili neko tamo ceni. Moze se preko naci dobre robe za manje para samo sto je covek ubedjen da kod nas stize skart sto je delimicno u pravu a delimicno i nije.

Izvinjavam se za off, prosto je bilo jace od mene!

@MONTOYA

Nova 'Amazonka' od 3m sa diskosnim ulagacima je dosta preko 10000 evra...
 
Odg: Sejalica za žito

To za cene je u redu. I za nase mogucnosti. Ja da imam toliko para sigurno bih kupio novu zapadnu sejalicu. Znaci usaglasili smo svi stavove. Tura na moj racun. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za žito

tako sam i mislio
to su stvarno dobre sejalice ali dati toliko para se isplati samo nekom ko seje 100+ hektara
žitna sejalica je priključak koji neće skoro doći u moje dvorište
ali i kad bude....verovatno bi uzeo nodet jer su takođe dobre ali osetno povoljnije
 
Odg: Sejalica za žito

Pa o tome se i radi, cene nisu bas OK, prestavljene. Covek treba da zaradi, zato se i bori , ali da se toliko trazi , sto je puno , puno je, a znam koje su prave cene.
Drugo, sto kaze moj prijatelj MONTOYA, znamo mi sta je dobro, ali za te pare nece doci jos izvesno vreme ni kod mene. Pozdrav za sve i hvala za diskusiju, a izvinite za OFF jos jednom!
Kad se sretnemo ja dajem pice!!! :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za žito

Amazone D8 ili D7 sredjena kao nova u dvoristu moze biti za manje od 4000 e.
Tako sredjena i naravno potom normalno cuvana trajace 15-20 god. bez krupnijih opravki.
Dakle nije preskupa, mada jeste skuplja od IMT.
 
Nazad
Vrh