Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Odg: Sejalica za žito

Tabela za odredjivanje norme setve na zitnoj sejalici IMT

2j3n0hw.jpg


evo i malo blize iz dva dela

fw14iu.jpg


9ql9gw.jpg


pogonski sa strane
o0x7cm.jpg
 
Odg: Sejalica za žito

Post je spojen: [time]недеља, 31. октобар 2010. 10:38:29 CDT[/time]
_________________________________________________
15s3c4g.jpg
evo i moje agria subotica, zahvat 3m ... dobra sejacica

Post je spojen: [time]1288539927[/time]
_________________________________________________
xauwxj.jpg
 
Odg: Sejalica za žito

Ma dobra je. I lepo izgleda, jos samo da tako i radi... :D A sta je ovo iza diskova. Lici mi na male valjke kao?
 
Odg: Sejalica za žito

ivan610988 je napisao(la):
Ma dobra je. I lepo izgleda, jos samo da tako i radi... :D A sta je ovo iza diskova. Lici mi na male valjke kao?
e pa mogu ti reci da seje dobro , kvalitetno je uradjena ::svaka cast:: , to iza su nagazni tockovi, ipak znaci i to malo ::namigivanje::
 
Odg: Sejalica za žito

@miroslav78 ::svaka cast:: Jedno pitanje : da li za sejalicu zakačiš neku drljaču na ovim sivim šipkama? Što nisi i to slikao, verujem da bi mnogima bilo interesantno da vide. Inače koliko sada stane u prošireni sanduk ? :cao:
 
Odg: Sejalica za žito

slavkos je napisao(la):
Žito je posejano, nešto pre kiše a nešto juče u pauzi između kiša, mašina je funkcionisala bez problema, restauracija uspela, još samo kad bi saznao godinu proizvodnje i proizvođača.

fnsox5.jpg

25flojc.jpg
Slavko,svaka čast čestitam ti,jer si takoreći od ničega napravio dobru i lepu sejalicu ::svaka cast::
 
Odg: Sejalica za žito

Farmer II je napisao(la):
@miroslav78 ::svaka cast:: Jedno pitanje : da li za sejalicu zakačiš neku drljaču na ovim sivim šipkama? Što nisi i to slikao, verujem da bi mnogima bilo interesantno da vide. Inače koliko sada stane u prošireni sanduk ? :cao:
da za sejalicom ide drljaca obicna, a u sanduk sada stane 450 kg..
 
Odg: Sejalica za žito

e pa mogu ti reci da seje dobro , kvalitetno je uradjena ::svaka cast:: , to iza su nagazni tockovi, ipak znaci i to malo ::namigivanje::
[/quote]

A i lepo izgleda. Mogao bih da je parkiram ispred kuce u dvoriste... :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Sejalica za žito

Kupili smo ove jeseni iz uvoza poluvnu sejalicu REFORM SEMO 77,seje odlicno,malo smo samo inali problema oko stelovanja kolicine koju baca ,zato sto nismo imali nikakve tablice ,ali smo uspeli da je ustelujemo da nam baca tacno 200kg po jutru.Ako neko ima neke tablice ili zna tacno kako se steluje neka mi napisa.Sejalica ima neke 4 brzine i jos 18 podeoka .Nastelovali smo je na 4 brzinu i deseti podeok.Svaki komentar ili preporuka mi je dobrodosla.Pozdrav svima posto me nije bilo duze vreme na forumu :ppozdrav:
11abqef.jpg

2nqf91g.jpg

Sejalica ovako izgleda samo ima 21 lulu a ove sa slika imaju 19 i duple iglice za zatrpavanje semena
 
Odg: Sejalica za žito

Lepo izgleda ::svaka cast:: Mada, ako si mogao, bolje da si izabrao neku sa diskosnim ulagačima, jer ove sa lulama hoće da guše, pogotovo ako se seje u kukuruzovište. Koliko je bila novaca ::novac::
:cao:
 
Odg: Sejalica za žito

Vidi se da nisi bio dugo na forumu,inače nebi sejao 200 kg semena po kj. :cao:
 
Odg: Sejalica za žito

pozdrav za komsiju iz basaida :ppozdrav: i druge,znam malo smo preterali ali stigla nam je kasno pa smo zurili da posejemo sto pre u optimalnom roku ali za dogodine cemo je bolje nastelati .kostala nas je sa cenkanjem 850e, i uzeli smo od vencela iz nove crnje, a sto se tice lula , nismo imali problema ni sa kukuruzistem ni sa suncokretom kao prekulturom i nije uopste gusila , inace je dosta jake i jednostavne konstrukcije i u dosta je dobrom stanju,pozadi ima dva reda iglica i odmah lepo zatrpava seme tako da grabljenje nije neophodno.u odnosu na staru koju smo imali ova je vise nego odlicna.pre neki dan sam obisao da vidim kako je niklo i vrlo sam zadovoljan redovi su pravi a zito izgleda kao da je svaka biljka nikla , inace sejali smo ns 40 s i sa tavana i bacili predhodno 200kg fertilovog 20,20,0 djubreta po jutru
 
Nazad
Vrh