Upala zglobova kod prasadi

galic

Član
Učlanjen(a)
14 Dec 2009
Poruka
469
Lokacija
Stapar,Vojvodina
Upala zglobova kod prasadi

Mislim da bi ova tema mogla pomoci nekome,

Kako leciti,koji lek dati,i da li se moze spreciti ovo obolenje.

Ja u objektu imam iskljucivo beton i mislim da mi je to najveci uzrocnik,
Kako je kod vas? ::svaka cast::
 
Odg: Upala zglobova kod prasadi

odlična tema,kod mene je isto beton i znam imati tih problema,zato je super ko prostire slamu to je najbolji ljek za njih.
 
Odg: Upala zglobova kod prasadi

meni je takodje beton u stali...i imaju problema sa zadnjim nogama...malo hramlju ali im nista ne fali...sve je normalno...tako da nemam neke probleme.. :ppozdrav:
 
Odg: Upala zglobova kod prasadi

Primetio sam da se vise desava zimi,kad je taj beton hladan,kod mene barem.

Zbog guranja za sisom,odguraju i tu slamu koja je na betonu,ma koliko ja bacio, Bas im jako nateknu, i opet ostane golisavo,izderu kozu na zglobovima i eto sranja.

Obicno lecim sa Pestrepom,a kad je da kazem opasnije,ubacim i Nepmetazon.
 
Odg: Upala zglobova kod prasadi

Beton ima ulogu mehanickog ostecenja koze a sve ostalo uade par vrsta bakterija. Takodje se treba praviti razlika izmedju infektivnih i ne inficiranih otoka u drugom slucaju ne zglobova vec takozvanih bursitisa odnosno zuljeva po kozom. Infekciju zglobova izazivaju streptokoke, neke vrste Mykoplasmi i Glesserova bolest.Lecenje je uvek prema bakteriji razlicito a jedna od bitnih stvari je i redovna dezinfekcija prasilista, tj. posle svakod turnusa, zato se i proizvodi na ozbiljnim farmama "sve unutra sve napolje" Beton kao podloga obicno nema uticaja na zglobove, eventualno na papke. Na zalost ovo je jako kompeksna tema "a i moje kolege veterinari bi nesto trebali da rade"
 
Odg: Upala zglobova kod prasadi

Imao sam mnogo problema dok nisam ugradio HLEVIT.To je pod se dobrim termoizolacionim osobinama slovenačke proizvodnje.U prasilištu je drvena podloga tako da se više sa time ne patim.
 
Odg: Upala zglobova kod prasadi

To je termoizolacioni materijal koji je proizvodila neka firma iz Slovenije,zaboravio sam ime jer smo to radili pre 25-6 godina.Dobili smo u džakovima od po 50kg.Dodavao se cement i voda a onda se oblagala već pripremljena betonska podloga.Mislim da je debljina oko 5cm.Još uvek je postojan i u funkciji.
 
Odg: Upala zglobova kod prasadi

Moze li se taj Hlevit nabaviti negde u Srbiji ( u okolini Beograda ) ?
 
Odg: Upala zglobova kod prasadi

Mislim da je resenje staviti stirodur-onaj tvrdi stiropor za podove sto se koristi, i preko toga izliti kosuljicu i kraj.. E sad da beton ne bude grub moze se koristiti frakcija i to jbi sigurno bilo bolje od obicnog betona.
 
Odg: Upala zglobova kod prasadi

galic je napisao(la):
Mislim da je resenje staviti stirodur-onaj tvrdi stiropor za podove sto se koristi, i preko toga izliti kosuljicu i kraj.. E sad da beton ne bude grub moze se koristiti frakcija i to jbi sigurno bilo bolje od obicnog betona.
cime grejes prasad, imas li kvocke ili grejne ploce?
 
Sto se tice lecanja svih bolesti, svaka cast pojedinim veterinarima, svodi se na sledece kada se iskaze sumnja da je uzrocnik gram negativan to su neke koke onda se daje streptomicin samo se mora voditi racuna da se ta terapija ne otegne zbog rezistentnosti koja se stvara i to se radi napamet, kada je izrazena sumnja da je gram pozitivan onda su to preparati na bazi penicilina e kada nije ni jedan ni drugi onda roknes neki sirokog spektra delovnja. Antibiogram ti niko nece raditi pa da utvrdi koji lek ti je najbolje koristiti, sve sto se radi kod nas ti je samo da te neko odere strucnost je na drugom mestu. Nazalost tako je.....!
 
Nazad
Vrh