Odg: Sečenje repova prasićima

miljko

Član
Učlanjen(a)
23 Nov 2008
Poruka
864
Lokacija
Pozarevac
Odg: Sečenje repova prasićima

tibore,
ipak ti nisi dobro citao ono sto sam ja pisao, ja sam za brusenje zuba ali protiv secenja klestima. Jagnjadima se repovi ne kesu vec se drugog treceg dana stavi gumica koju jagnje u tom uzrastu ne primeti (kasnije bi verovatno bio problem) Postoji vise razloga zasto se to radi kao sto je bolja higijena kod proliva, posle jagnjenja, bolja kontrola vimena kod ovaca pre jagnjenja i posle toga,higijena vimena, lakse parenje ovaca, pogotovu ako idu u pasu pa se vuna napuni cickom.....
nadam se da je doboljno argumenata i posto mi verovatno ne verujes da jagnjad sa takvom metodom nemaju problema, mozes isprobati na svojima (prvi dan ne ali drugi treci postavi gumicu) :cao:
 
Odg: Sečenje repova prasićima

Za jagnjad ne znam i odakle oni ispadose u prici, ali ok. :haha:

Ne razumem te sta si time hteo reci za zube ali ok. Da li smo sve povadili.... :ideja:
 
Odg: Sečenje repova prasićima

@miljko
gde si nabavio klešta za postavljanje gumica i pošto su jer me interesuje i ja bih kupio jedan jer ne volim seći repove
 
Odg: Sečenje repova prasićima

D.R.E.D je napisao(la):
@miljko
gde si nabavio klešta za postavljanje gumica i pošto su jer me interesuje i ja bih kupio jedan jer ne volim seći repove
E bre D.R.E.D!!!
stavis gumicu na parce creva od pola cola, ubacis rep u crevo i na zeljenu duzinu repa samo "smuljis" gumicu.
:ppozdrav:
:cao:
 
Odg: Sečenje repova prasićima

D.R.E.D ova metoda sa cevcicom je takodje moguca i efikasna
a kolega galic treba da pricita nekoliko stranica ranije iz ove teme pa ce razumeti sta sam hteo da kazem :cao:
 
Isto kleštima ali dok su dolazili rusi od njih sam kupio to su neka zubaraska klešta mnogo dobra spravica a ovo sa gumicom sa čuo da se radi i kažu da je bolje.
 
Odg: Sečenje repova prasićima

Moze li da se,bez posledica naravno,isece rep prasicima starim 3 meseca?
 
Kod mene ima drveni sanduk sa sijalicom gde su prasad,i kad im dajem gvozdje prvo ih zatvorim sve unutra i onda vadim jedno po jedno i bodem.repove odmah na prasenju skidam,prvo pupak pa repove.
 
Nazad
Vrh