Rotori na setvospremacu?

zozon

Član
Učlanjen(a)
17 Dec 2009
Poruka
180
Lokacija
Banatsko Novo Selo
Doslo vreme da zamenim rotore na spremacu pa me interesuje Vasa preporuka - sta uzeti tj. od koga?
 
Ja ti preporučujem ovu kombinaciju:

dmw4jq.jpg


Lomi i cigle a kamoli grudve.Ostavlja lep rastresit sloj zemlje.
 
Pa kod tebe ako je noviji tip rotor od zice uzmi iste takve imas ih svuda na vasaru i sam ih mozes zamenuti. :ppozdrav:
 
ma oni jezevi su naj nema bolji i jedan lik na jezice stavio neki hidro motor i okrecu se jedan nasuprot drudom a iza ima i onaj klasican rotor ali nije pvezan sa motorom
 
to sam i ja razmisljao da uradim, al kad malo bolje sagledas nece biti dobro. obruci gde se zica kaci su jako mali a zica je izvisena od obruca naj manje 5cm. kad skines zicu i navaris flah dobijas jako mali rotor. kad bi se uradili prstenovi pa da se nabace na postojece da bi se dobilo veci precnik, al to je vec zajebancija i skupo bi izaslo na kraju...

gorane ja sam u rumi na vasaru uzeo 1 od 7 polja sto mi falio, za 30e, a bilo je tamo dosta rotora i flahovanih i zicanih, po otpadima moze da se nadje isto, ofarbas i nabacis nove lezaje, ostaje ti samo nosace da napravis od kutijastih cevi, cak sam video jednog prodavao je one trouglove sa oprugom, polovni 30e a imo je i nove 40e. broj sam zapisao pa ako ti zatreba.
 
Ja imam konskilde 4,1m srednje polje 3m bez rotora fabrički ima neke grabulje.Sad mu ugrađujem rotore i prilično sam se se interesovao.Na kraju sam kupio AGROMERKUR prvi red nazubljeni flah vaći drugi red žice manji ,ležajevi livena kućišta fi25 .Cena 2Xpo 3polja za krila 550E+ srednje polje 3m(14polja) 550E sa PDV .Solidno izgleda videćemo kako će da šljaka.
 
Nazad
Vrh