Molim kolege za pomoc

somika

Član
Učlanjen(a)
17 Feb 2010
Poruka
51
kakva je sadasnja situacija oko cena za nazimice za priplod u cistoj rasi i f1(hemsira,joksira,landrasa,pientera,duroka) znaci od 60kg-140kg krmacice koje su sad pred parenje ili tek trebaju da se pare.tako isto i za nerast od 50-100kg.voleo bih za misljenja posto mi se nudi veca kolicina do 30 kom.(krmacica od 60-140kg)dali je neko tako uzimao skoro interesuje me oko cene.unapred zahvalan
 
To od 140 kila koja tek treba da se pari bolje ne uzimati,samo manje.
Ja naprimer dajem nazimnice suprasne, i vrate mi prase 8-10 kom ,ostalo je njegovo sa krmačicom.
 
ok.u svakom slucaju hvala .ali meni taj covek je blizu ali neznam kakve su cene jer imam kombinaciju sa njim,ali neznam sta da uzmem i koliko da mu platim.
 
Danas sam isao kod coveka da uzmem 2-3 jorksirke trazio je 10-20din vise od cene tovljenika a to ti je 110-120din za kg.Ne znam kako se krecu nerastovi ali mislim da je cena ista.
 
Meni to nije puno para,

Tibore,koja je rasa u pitanju? kako to dajes ljudima? Samo koje poznajes ili i nesto vise radis?
 
galic je napisao(la):
Meni to nije puno para,

Tibore,koja je rasa u pitanju? kako to dajes ljudima? Samo koje poznajes ili i nesto vise radis?
Rasa je Jorkšir Landras,dajem/prodajem ja svakome.Unapred su rezervisani,nikad dovoljno.
 
tibor je napisao(la):
To od 140 kila koja tek treba da se pari bolje ne uzimati,samo manje.
Ja naprimer dajem nazimnice suprasne, i vrate mi prase 8-10 kom ,ostalo je njegovo sa krmačicom.
Tibore koji odnos ide? dajes suprasnu nazimicu pa ti se vracaju prasad u kilazi nazimice ili u vrednosti din/eur? npr. nazimica 120kg a prasad 180kg zive vage. nije mi jasan odnos molim za odgovor.
 
Tibore sta ako krmaca oprasi 4-5kom? a treba da ti se vrati 8-9kom. jel se razlika daje parama ili od drugog prasenja? jer mene je ovo bas zainterisovalo. posto imam 3 nazimice koje su se oprasile pre 4 nedelje, a imam i nov objekat od 60m2 koji je trenutno prazan. pozdrav :cao:
 
Sve je stvar dogovora.Dosad mi samo jedna prasila 9 kom,ostale od 11-15kom.
 
svaka cast :bravo: meni prva nazimica oprasila 8, druga 6 i treca 7. kazu da za prvopraskinje nije lose.
 
nisam mogao da nadjem temu o bolestima pa ajd u ovoj da pitam
Nazimica mi je na pola suprasnosti i pre nekoliko dana je legla i nemoze na prednje noge(na zadnje se drzi dobro) prvo na levu pa onda na desnu, od juce je pocela da se oporavlja i davao sam joj i kostan i kompletan obrok. Jel se jos nekom desavalo i kakva je prognoza, veterinar dolazio i kaze da nije polomila nista a ona jede i pije malo slabije nego inace?
Zna li neko nesto i hvala unapred
 
Pozdrav, može par pitanja?
1. Koliko je teška nazimica?
2. Na kakvoj podlozi se nalazi( beton,zemlja..)?
3. Kakvom hranom je hranite?
 
Nazad
Vrh