Soja 2016

Soja moze da podbaci samo tako. Kad bude 300-500kg/kj onda je jako diskutabilno sta i kako. Ja sam smanjio soju, jer mislim da sam lane imao srece sa kisom, pa necu da iskusavam opet.

Sorta Galeb je odluka.
 
Vidim da su na forumu podeljena misljenja oko toga da li soju treba djubriti. Citao sam da neki tvrde da ce djubrenjem povecati prinos samo za cenu djubriva koja je bacena. Ako se ne varam, mislim da je to napisao clan Mindjusar.
Ima li clanova koji je uopste nece djubriti?
 
2013 bila soja na jednoj parceli od 1ha.Spremali smo je za kukuruz ,bacen ujesen map 150 kg ,uprolece 200 kg ureje.Promenim plan i posejem soju 2014 . I pored kisne godine,rod se nije razlikovao od ostalih parcela posejanih sojom ,bez djubriva. inace su i jako blizu sve .Bas sam pratio,broj mahuna,krupnoca zrna,broj spratova. Gorstak je bio na svim parcelama...aj zdravo
 
Nije istina da ne oseti,itekako se oseti svaka parcela,probano godinama za 100-200 kg uvek beži ta đubrena u jesen ,nažalost ne rentabilno tako da izbegavam jesenje đubrivo.
Ove jeseni 40 kj za soju je dobilo 100-150 kg 3x15 po kj,od toga je 15 bilo namenjeno za pšenicu,15 za kukuruz i 10 za soju ,ostala što je bilo planirano za soju nisam đubrio
 
Drugari treba mi pomoc nosio sam soju na naklijavanje u pss. i javili su mi energija 55% a klijavost 75%. Neznam sta da radim oni kazu da je na samoj granici.Rec je o maximusu.
Hvala unapred.
 
Ja sam se odlucio da uzmem savu od prosle godine sto je bila za seme,bolja je sigurno klijavost od proslogodisnjeg roda.
 
Vidim da su na forumu podeljena misljenja oko toga da li soju treba djubriti. Citao sam da neki tvrde da ce djubrenjem povecati prinos samo za cenu djubriva koja je bacena. Ako se ne varam, mislim da je to napisao clan Mindjusar.
Ima li clanova koji je uopste nece djubriti?
Mi ne djubrimo zadnjih 25 god. Bilo je godina kada je na parcelama blizih selu, koje su redovno djubrene stajnjakom bio znatno nizi prinos u odnosu na parcele koje nisu videle stajnjak 30 tak. godina.
 
Zato sam vas i pito jer i ja mislim da ni semenska od 100 din. nije nista bolja.Moram ugovoriti selektriranje.
 
Nazad
Vrh