Cisterne za gorivo, vodu...

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.415
Lokacija
Ada-Mol
Čime prevozite gorivo od pumpe do kuće?

Evo moje cisterne za gorivo koju sam danas završio!

2gul0de.jpg


2weknl3.jpg


2nby7ah.jpg


261dwuf.jpg
 
@ mityoo

Samo pripazi da ne bude suplje jer ti od hidrofora oce da protrunu. Pa ode mast u propast.
 
peto1 je napisao(la):
@ mityoo

Samo pripazi da ne bude suplje jer ti od hidrofora oce da protrunu. Pa ode mast u propast.
Nafta se vozi u tome već par godina, samo je dosad uvek bilo Stavljaj na prikolicu-skidaj sa prikolice!
 
burad a pretacem pumpom od fapa 13 od vola na i motor od ves masine
 
:bravo: Mityo moj respekt za kreativnost uvek novih stvari, spojeno ideja i akcija sto je retkost, skidam kapu :ppozdrav:
 
Sutjescanin je napisao(la):
Mityoo Pravi si majstorr svaka ti cast ,pa ti svaki dan nesto varis farbas pa kad omaras? ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
Odmaram kad sednem u Ursusa pa odem na njivu da orem, spremam i slično! A onda kad dođe kraj sezone pa se umorim od traktora, onda se odmaram u radionici!
 
svaka cast mitjo , sa se stisnem k'o neka pic.ica kada trebam otici na benzinsku , a nedaj boze da odem sa cisternom srcka bi me opalila :zli:
jebat ga ja kupujem maksimalno po bure loze posto je ne sipaju direkt u rezervoar ::lose::
da imam kakav popust na kolicinu onda bi razmislio malo , ovako dan i komad , mjesec i opanci , godina i dijete :D

odlicno si sastavio tebi nepotrebne stvari i pretvorio ih u nesto korisno , ja se uvijek odusevim kada vidim da je neko nesto prepravljao i sastavljao od komponenti koje nemaju veze sa tim gotovim patentom
elevator za repu + hidroforska boca = nema veze sa vezom za naftu , ali kada sastavis to dvoje dobijes odlicnu stvar

nego mene interesuje nekoliko stvari
sistem istakanja ?
sistem oduska ?
sistem zastite od prosipanja zaboravom zavrtanja slavine ?

kako sam nacuo u temi ''sta ste radili danas'' zamisljas da istaces dodavanjem pritiska u bocu
hmm moze nije lose samo ja bi OBAVEZNO dodao neki rislag ventil koji bi otvorio se na nekom odredjenom pritisku
recimo imas jeftine stvari vezane za centralno grijanje , sigurnosni ventil koji radi na 2,5bara i kosta neku mizeriju u odnosu na ne daj boze havariju
ja bih taj ventil OBAVEZNO stavio , vjerovatno ces reci ''pazit cu ja na pritisak'' al' okaci ti to macku o rep pazit ces ti ali hoce li paziti radnik , komsija , stari otac .........

cijev koja ce napajati izlazno crijevo bi mogla biti metalna koja bi se stavila na vrh cisterne a crpila bi sa dna , u slucaju pucanja crijeva nece ti iscuriti nafta
crijevo nemora da pukne moze i da se otkine , nagazis ga tockom i ode sve u tri majcine
naravno jedan ventil izmedju cisterne i gumenog crijeva a drugi na kraju crijeva da mozes zaustaviti kada je pun rezervoar

i tak , nemoj misliti da ti ja nesto serem ali pokusavam da stavim akcenat na sigurnost :cao:
 
Sigurnosni ventil je u izradi, a na šasiju ima zavareno parče cevi, kroz koju je provučeno plastično crevo, i osigurano da nemože u njemu da mrda, tako da možeš da ga cimaš koliko hoćeš, nemože da ošteti slavinu, može samo crevo da se pokida! A prvenstvena namena cisterne je da prevezem gorivo do kuće i da ga kući pretočim u veliki rezervoar, iz kojeg pomoću uljne pumpe crpim gorivo u traktore! Ventil između cisterne i gumenog creva ima(vidi treću sliku)čak je zaštićen i od udarca, da se ne ošteti(slavina 3/4") a na kraj creva bih voleo da nabavim pištolj za gorivo ako na benzinskoj pumpi!
 
dali mozda znate gde bih mogao da nadjem polovno bure za cisternu od 2300l meni se CREINA usisala nema mista od nje samo pumpa i osovina :haha:javascript:void(0)
 
kod mene gorivo stoji u 3 cisterne od 3000 lit, i izvlaci se odozgo sa mini pumpom, sutra slike!!!

pumpa u metrou kupljena kosta oko 16000 din, ali vredi.
gorivo nam dovozi uglavnom cisterna na kucnu adresu, jer uzimamo po 4-5 hiljada litara

a vodu vucem u istoj jednoj takvoj cisterni, samo ju dignemo na kikindu 3t, i malo pricvrstimo, da nefrkne sa nje... :haha:
 
e ako je to sad gotovo lepo kad otopli kupis cetkicu pa farbe pa uz farbu kao pratecu opremu gajbu pive uzmes samlicu sednes opalis pivu pa na farbanje da se sija :D
ja isto kad kupujem preko 1000lit. kamion donese na kucnu adresu i pretoci u cisternu a iz cisterne sipam uz pomoc pumpe neke male kao hidroforska kupio u rumi na vasaru kao i 10 metara creva a na kraju creva slavina od 1 cola i samo toci
 
Ofarbano još prošle nedelje... samo nisam slikao, a sad je spakovana da više nemogu ni prići da slikam...
 
Da... da.... :haha: Eno slike u temi "Rasipači veštaka" gde se vidi ofarbana, nego sam je parkirao pod krov da se suši farba jer je vreme bilo na kišu, a u radionici sam pravio mesta za sledeći "projekat" i odonda sam samo uterao Ursusa ispred nje.... A ursus sam rastavio, pa nemogu da ga pomeram.... :D
 
Jel zna neko kako se kreće cena onih plastičnih burića od 1000l na paleti za metalnim kavezom okolo? Hvala. :sta:
 
Nazad
Vrh