YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
K

Kristi

Guest
Potrebno mi je što više informacija o YTO X904 ali iz prakse tj. Kako se pokazao na delu koliko troši itd. Da bi uporedili sa traktorima iz njegove "kategorije" cena.
 
Ne igraj se sa tim, uzmi Belarusa za te pare, i sahranićeš dva Kineza sa njim.
 
Čugi je napisao(la):
Ne igraj se sa tim, uzmi Belarusa za te pare, i sahranićeš dva Kineza sa njim.

Posto ja imam YTO od 120ks, ti dodji sa bilo kojim rusom od 130ks, kod
mene pa da vidim kako bi ga sahranio!
Drugarov rus od 130ks trosi 30% vise, ide 30% sporije u oranju i da ne
pricam da sam ga jednom prilikom izvlacio iz njive!
Za oko 1000h koje sam do sad napravio sa kinezom nisam imao ni jedan
jedini kvar, doduse klima mozda ne radi efikasno kao prvog dana i to je sve!
Ali ako si mehanicar i volis da cackas oko traktora rus je dobar izbor jer
ti sa njim nikada nije dosadno uvek ima nesto na njemu da se cacka, barem
je takvo moje iskustvo!
 
sviki je napisao(la):
Za oko 1000h koje sam do sad napravio sa kinezom nisam imao ni jedan
jedini kvar, doduse klima mozda ne radi efikasno kao prvog dana i to je sve!

Još je to mlado, ako pregura 5000 bez problema (motor, menjač, trap, hidraulika), onda ćemo pričati drugačije, ne računam tekuće problemčiće koji su normalna pojava.
 
Ako stignem oticicu da uslikam YTO od 120ks kod coveka koji mi ga je i
preporucio i koji je ujedno i prvi kupac tog traktora u Srbiji!
Traktor ima oko 5000h i radi kao prvog dana, motor suv, menjac takodje!
Bilo je par sitnica tipa pucanja sajle rucnog gasa i tako nesto, ali to se resi za
sat-dva!
 
Prodavca koji prodaje i RUSE i KINEZE meni kaze da vise preporuceje kupcima RUSE jer ce trziste za rezervnim delovima u buducnosti biti mozda neizvesna za KINEZE, a Rusi su prisutni na nasem trzistu odavno i da se to njima sigurno nece desiti.
Cuo sam reci hvale i za jedne i za druge, doduse vise za RUSA jer ima vise korisnika, a opet KINEZ je mnogo lepsi na spolja na oko, usvakom slucaju moj izbor ne bih bio KINEZ od 120ks i 35000eura, ali svako ima pravo na svoj izbor i svoje misljenje. ja sam korisnik rusa i prezadovoljan naravno. POZDRAV :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Mišljenja sam da su kineski traktori kod nas neprovjereni i nedokazani. A još veći problem je opskrba rezervnim djelovima i servisna mreža. MTZ traktori su provjerni i dokazani i za njih ima djelova na sve strane, a što se tiče popravaka tu nemamo šta pričati jer ga gotovo svako može u vlastitoj režiji popravljat.
 
pozdrav svima,zeleo bih da pazarim Yto od 120 konja ali ne znam kako su se pokazali pored Belorusa od 130 konja,kakva im je potrosnja ,vucna snaga i sto je najvaznije kvalitet i pouzdanost tih traktora,to me najvise interesuje,jer stvarno su lepi na oko ali ponekad izgled vara,unapred se zahvaljujem...
 
Trbaš videti sa njihovim uvoznikom, jer neverujem da neko na forumu ima baš mnogo iskustva sa YTO. U svakom slučaju sasvim je sigurno da ne zaostaju mnogo za ovde popularnijim traktorima, bar po karakteristikama, samo je još tu pitanje rezervnih delova prisutno.
 
ima moj frend yta i zali se da mu je oslo kvacilo, zapekla kocnica, hidraulik nece da dize itd a traktor ima 2 god
covek stvarno pazi al jbg.
ak mene pitas nije ni rus dobar al zasigurno je bolji od kineza....ima vise delova itd
 
Evo mog novog YTA X904

n50foz.jpg
 
jeste dobar je to traktor jedan od boljh kineza :ppozdrav: bar tako kazu da je yto najbolji medju kineskim traktorima :D
 
na prvi pogled mi se ne svidja sto nisu stavili auspuh uz kabinu i isti slucaj sa usisnikom za vazduh (dovoljno je visok)samo kvari preglednost napred
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246563577[/time]_________________________________________________
koliko si pljunuo za njega? :ppozdrav:
 
ja mislim da takav traktor kosta oko 25000evra sa pdvom i po meni je to ok traktor kao sto je i moj foton to je sve slicno,ali na ovom fiatu je bitno kakav ima motor i menjac a motor kolko znam je perkinsov usisni bez turba od 90ks a menjac je fiatov kao i hidraulik i osovine i sve je to radjeno po FIATOVOJ LICENCI u kini i zato ima povoljnu cenu i dobro se prodaje,ali ti motori nezadovoljavaju euro norme pa se jos prodaju u tim zemljama gde se neogranicava euro norma pa je to slucaj i u srbiji,ali nadamo se da ce kinezi i taj problem resiti i praviti ekoloski ciste motore,i biti konkurentni evropskim traktorima :D
po meni ovaj traktor izgleda dobro ali najvise bi mu zamerio upravo taj aupuh i usisnu granu filtera za vazduh dok je preglednost iz kabine solidna kao i sami dizajn traktora,ali modeli yto 1204 imaju bolju kabinu i bolje resenje usisne grane filtera i postavljen je tako da ne ometa vidljivost iz kabine,ali sve u svemu to su jos uvek mladi traktori na nasim njivama i videcemo kako ce se pokazati :ppozdrav:
 
Evo da i ja dodjem do reči. Nisam dao za njega baš ništa. Dala je banka i ministarstvo. cena ce na kraju otplate biti ukupno 26000 Evrica. Prvi servis je prošao. Nadam se da ce biti sve u redu.
 
Nazad
Vrh