YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
ako neko misli da su ito traktori loseg kvaliteta puno se vara, evo jednog primerka sa imanja sava kovacevic Vrbas,vozi ich i kurta i murta, imaju nekolikom hilada RS a nikakvih ozbiljnih popravki nije bilo. :D
miroslav k je napisao(la):
10gldua.jpg




20us76v.jpg
 
Cuo sam i ja od vise ljudi za traktore iz Save Kovacevic.Voze ih ludo, a jos uvek su u dobroj formi. ::namigivanje::
 
De je kuca tom Mici,nesto nisam video takvog u vasici.Znam da ima Bacan novijeg,Dacko uzeo jesenas i to je to.
Post je spojen: [time]1274134866[/time]
_________________________________________________
U Ilincima ima Jajic kao tvog,samo sto je njega zezalo kvacilo cim ga je kupio i jesenas idem u ilince a on stoji pored puta i druka ga.
 
u kašanima-jedino broj kuće neznam tačno al mogu te odvesti,inspektore nagibu :D
Post je spojen: [time]1274135115[/time]
_________________________________________________
bio je neki dan da vidi kako sam ja naštelovao kvačilo-nikad nisam imao problem sa kvačilom,ustvari kad sam ga sam naštelovao bolje je nego u kolima mi,a fabrički nije valjalo
 
Ma bravo majstore,ni kinezi ti nisu ravni.
A ne razumem se ja u vascanske ulice,caje,kasani,rodinjak...Blizu cije je kuce taj lik??
Nikad nisam video takvog kineza...
Znam da Brane M i Brane S imaju NH svaki za sebe.
 
on je prvi kupio yto 120ks na ovim prostorima.kod njegovog traktora ručice od menjača i reduktora stoje u sredini a ne sa strane.ostalo je sve isto.to je prvi yto koji su kod nas stizali.on sa njim vuče veliki četvorobrazni plug i taj traktor je kod njega jako puno poorao-a nije imao nikakvih kvarova.on je malo napred od markovića samo sa leve strane mu je kuća. :ppozdrav: :ppozdrav:j...m te maaaaaaaaala
 
kakva je zemlja tu kod vas kad on sa njim vuce 4 brazde? ja kod mene sa mojim yto-om od 120 ks vucem 3 glave, msm mogao bi 4 ali dosta mu i 3 :D
 
kako gde,ima lakše i veoma teške(ritska crnica).ja sa mojim 80ks veruj mi vučem 3*14coli i nemam nikakvih problema,a on vuče 4*14coli sa njegovim od 120ks.moj je težak 4500kg,a njegov 5500kg :ppozdrav:
 
pa dobro, ima takve zemlje i kod mene, u nekim delovima atara, gde je uzvisenije i kako kazu laksa zemlja, mada ono smatra se da je potrebno 40 ks po glavi za neku lepu brzinu u oranju, iskreno ne razumem se u cole i shvatio sam da vuces 3 glave ali to sa colima ne razumem jel to zahvat 30cm ili 35?
 
to je 35cm zahvat.10coli je 25cm,12coli je 30cm itd.....pa zavisi i kakav je plug,kakva je daska pluga(tip daske).moj je leopard krivi gredelj,a i od tog čoveka je isto samo 4brazde
 
da, otprilike iz prethodnih komentara sam zakljucio, sve u svemu hvala, ja sa mojim yto-om vucem 3 glave sanderuma( slican kvenerlandu) ja msm da je zahvat 30, ali moze da se steluje do 40 ja msm, samo sto kad je veliki zahvat izbacuje velike brazde, i ne bude lepo oranje, lepse radi kad je manji zahvat, a imam i same-a od 130 konja koji je vukao u onoj mojoj laksoj zemlji 5 glavi al je isao sporo za sve pare, takodje i sa njim vucem 3 glave na 30cm isto leopardovov, ili kopija leoparda :ppozdrav:



izvinjavam se ako sam otisao od teme
 
acA cS prO je napisao(la):
kakva je zemlja tu kod vas kad on sa njim vuce 4 brazde? ja kod mene sa mojim yto-om od 120 ks vucem 3 glave, msm mogao bi 4 ali dosta mu i 3 :D
Kakva su i iskustva sa YTO-m, jel si imao nekakvih kvarova u pocetku, gas, lamela, isl ?
Meni se dopada traktor, ali nisam bas siguran, jedni ga hvale drugi zale ...
 
Nazad
Vrh