YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
ja sto sam se vozio u jednom taj je onda bio pokvaren :udri: (a tek ga je dovezonovog sa skladista) nekako pisti kao da negde protok ulja ili neki ventil zagusen
 
Sve zavisi koji ste traktor vozili pre YTO-a. Da ja sednem u njega posle mog IMT 565, sigurno nebi imao utisak da je bucan. :haha:
 
Kupio sam u februaru prosle godine yto 904.Posejali smo sa njim preko 400 ha,sve je ospartao,i isao u transport.Vukao je do 20 t robe.sto smo imali sitne kvarove servis je resio bez problema.A ja sam odradio zvucnu i toplotnu izolaciju kabine,i stavio auspuh sa malo vecim loncem.Nacuo sam nesto da ce poceti i kod nas da se sklapaju.Za sad sam zadovoljan,mozda cu za neko vreme starog rusa 920 zameniti na Yto-a.
 
Pa npr poceo je da curi semering na bosch pumpi,javio sam serviserima oni doneli novu pumpu.Sat za pokazivanje pritiska u boci kompresora otkazao (puklo crevo)zamenili.nista strasno.
2nls7qx.jpg

evo jedna slika sa medjurednim kultivatorom,a sutra cu da ga slikam sa kemperkom.
 
U planu je da se kod nas sklapa YTO 554 ili 454,najverovatnije 554, a veći modeli 904 TDI i 854 TDI sa euro 3 motorom već se proizvode u Turskoj
 
Tako sam i ja cuo. I ovi euro 3 motori su licenca perkins a ne fiat, kao na starim modelima.
 
@Fodor Jel bi mogao da nabacis slike kako si resio problem zvucne i toplotne izolacije?!?!?! Prvenstveno me interesuje kako si resio problem buke, posto i ja imam malih problema oko toga...
 
Skinuli smo sve tapacirunge i izolator smo lepili na lim i posle vratili tapacire.Poklopac kabine smo isto skinuli pa smo i to izolirali da bi bilo sto efikasniji rad klime.I trebao bi jos da zamenim one plastike na koje naleze kabina sa gumenim jastucima.
314doqh.jpg
33w4mf9.jpg
 
Koji si materijal koristio kao izolator i kabini?! I ja sam razmisljao da zamenim plastike na koje naleze kabina sa gumenim jastucima, ali neznam da li je to izvodljivo?! Jesi imao prilike negde da vidis kako to izgleda?! :ppozdrav:
 
Neznam kako se zove ovaj materijal lik mi je doneo iz Madjarske.A u vezi tih plastika cuo sam od servisera da su neki ljudi to zemenuli sa gumama od komisaljke bereca.E sad dal je to pametno? :sta:
 
Ne znam... Ako saznas koji je materijal u pitanju, javi!!! Kako si ti zadovoljan sa njegovim radom?!? :ppozdrav:
 
Navedi njegove osnovne karakteristike, brzina u transportu kakav je sa potrosnjom goriva ( jel eurodiyel) koja mu je ukupna tezina preglednost. :ppozdrav:
 
mica967 je napisao(la):
Navedi njegove osnovne karakteristike, brzina u transportu kakav je sa potrosnjom goriva ( jel eurodiyel) koja mu je ukupna tezina preglednost. :ppozdrav:
* Fiat technology
* engine power 66.5 kW (90 HP)
* 4- cylinder, water-cooled, diesel
* 4WD
* hydraulic steering
* transmission 12 / 4, option: creeper
* PTO shaft 540 / 1000
* combined hydraulics, position and draft control
* 3 pairs of additional hydraulic couplings
* air compressor with trailer installation
* Grammer seat
* pneumatics 11.2-28 / 13.6-38, option 13.6-24 / 16.9-34
* weight 4560 kg
* option: air condition
* option: narrow wheels 9.5-32 / double 9.5-48
Koristi obican dizel.potrosnju nisam merio,a kako i da merim kad on kod mene ne ore.Menjac bi mogao biti brzi,a u blatu cini mi se da je bolji od rusa. :ppozdrav:
 
Nije veliki potrosac, sve zavisi koliko se duboko ore, kojom brzinom, koliki je zahvat pluga(kao i kod ostalih traktora)! Ja sam uzorao nekih 40 jutara ove zime sa njim, nigde nisam orao ispod 30 cm, uglavnom na 35, i potrosnja mu je bila oko 13 litara (od 11 do 14l, zavisi sta sam orao, i koliki je zahvat bio)!
 
Nazad
Vrh