PDA

View Full Version : IMT hidraulika

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : [1] 2 3 4 5

leka
23-02-10, 01:14
Potrebna mi je savet-pomoc imam imt 549 89 godiste pre tri godine crkla mi je hidrulicna pumpa samo nesto je puklo,i hidrulika vise nije htela da dize,kasni je se ispostavilo kad smo rastavili traktor da se pumpa raspala,a pre nego sto je crkla hidrlulika,kad got sam dizao neki teret spartac,korpu prskalicu hidrulika je podrktavala,a evo sada mi se to isto desava posle tri godine sa tom remontovanom pumpom.Sta raditi,cekati da crkne ili?Unapred hvala >:({

leka
24-02-10, 10:24
Ne mogu da verujem da niko ne zna nesto u vezi ovog problema sa hidrulikom?

mzupunski
24-02-10, 10:35
skidaj i remontuj da ti ne pukne u njivi u radu.:)

leka
24-02-10, 10:37
Pre tri godine hidrulicnu pumpu remontovao mi je pera Sekulic iz Rume i dao garanciju

galki
24-02-10, 13:31
verovatno imas brloga u ulju pa ti je nesta podletelo pod neki od ventila :D

leka
24-02-10, 17:19
Kad sam radio pumpu pre tri godine,ispustio sam staro ulje i sve lepo ocistio i sipao novo,nebi trebalo da bude neki brlog

todor
24-02-10, 17:46
bar jedan ventil u bočnim kućištima ventila pumpe ne radi ispravno ili došlo je do probijanja odnosno oštećenja gumenog zaptivnog prstena na čepu kućišta ventila

tesin
24-02-10, 18:09
oce ds zajebava kad,pocepa gumicu na cevi koja ide iz pumpe u plocu hidraulika i kad se zapusi filter a moguce da ti majstori nisu dobro namestili viljuske pa ti je prosvirao sigurnosni ventil... >:D

mzupunski
24-02-10, 18:45
Pre tri godine hidrulicnu pumpu remontovao mi je pera Sekulic iz Rume i dao garanciju
e, meni je na 578 radio pumpu neki lik iz sm, zasad nema problema...

leka
24-02-10, 20:10
Ma radilo je kod mene besprekorno kad je uradjen remont pre tri godine ali od jesenas samo kad dize podrhtava.Moracu rastaviti traktor neme mi druge,da nebi opizdilo u sezoni :<<>

tesin
24-02-10, 20:31
oce kad se zapusi filter da podrhtava,bez obzira sto si ti radio remont.....a podrhtava i kad pukne cilindar hidraulika....samo mora biti da nesto nije uredu... :D

leka
24-02-10, 20:38
a najlakse mi je pogledati jel zapusen filter,a ako nije to sledi rasklapanje {"{":

tesin
24-02-10, 20:39
jel hteo da upusta poluge kad pustis gas? sa zakacenom nekom masinom...

leka
24-02-10, 20:56
jel hteo da upusta poluge kad pustis gas? sa zakacenom nekom masinom...
nije nikad

BATONI
24-02-10, 21:11
Pogledaj u kakvom ti je stanju opruga ona velika gdje kacis topling ako je labava zna
zezati pogotovo kod malo tezih prikljucaka

licno mene je zezalo kad sam nosao IMT sijacicu a 539 traktor to je u principu isto samo je na 549 pojacan hidraulik >:({

leka
24-02-10, 21:13
pogledacu ali praznu korpu sam dizao,sta je to 50 kg

leka
03-03-10, 14:43
a najlakse mi je pogledati jel zapusen filter,a ako nije to sledi rasklapanje {"{":
Ipak nije filter - sledi rasklapanje http://www.dodaj.rs/f/H/J3/2dkMKYw0/slika0223.jpg bice slika jos kasnije ovo je sami pocetak {"{":

gagi
03-03-10, 20:23
promeni lepo gumice na pumpi karike i pregledaj ona cetiri ventila i one gumice na ploci ispod klipa to nisu neke ::novac:: a vredi >:({

leka
04-03-10, 16:21
evo ga i nastavak:
http://www.dodaj.rs/f/z/PC/Bcf9POr/slika0227.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3V/SZ/3iyXi2tI/slika0224.jpg
http://www.dodaj.rs/f/42/cy/1KmzAsc1/slika0225.jpg
http://www.dodaj.rs/f/B/kV/15xOrCGf/slika0228.jpg
a kasnije sledi sastavljanje ;D} {"{":

grunt
04-03-10, 21:09
Jel si bas morao celu kabinu da pomeras?nije bilo druge mogucnosti da se izvadi pumpa?

leka
04-03-10, 21:15
Jel si bas morao celu kabinu da pomeras?nije bilo druge mogucnosti da se izvadi pumpa?
pa vidis na slici samo sam je kipovao nazad-mozda i moze drugacije- ali ovo je meni najednostavnije {"{":

todor
04-03-10, 21:29
leka može i bez skidanja kabine ja sam na 567 vadio bez skidanja i to za nepunih sat vremena je pumpa bila napolju samo treba dvojica da dignu poklopac hidraulika

grunt
04-03-10, 21:49
Slazem se,a i ovo mi je ok mnogo je komotnije za rad mozda nesto duze traje al netreba zuriti sa tim stvarima

leka
04-03-10, 23:59
leka može i bez skidanja kabine ja sam na 567 vadio bez skidanja i to za nepunih sat vremena je pumpa bila napolju samo treba dvojica da dignu poklopac hidraulika
ovako je meni komotnie za rad,ipak su to samo dva srafa i kabina se kipije u nazad ::namigivanje::

galki
05-03-10, 07:56
netrebas skidati deklo sa rucicom za kardan kad montiras samo vezes kanapom valjcic gde dodju makaze povuces i vezes gde se kaci automacka kuka kad spusti poklopac hidraulika podignes ga tek toliko da mozes da izvuces kanap i to je to makaze ce stajati gde treba.

todor
05-03-10, 08:16
netrebas skidati deklo sa rucicom za kardan kad montiras samo vezes kanapom valjcic gde dodju makaze povuces i vezes gde se kaci automacka kuka kad spusti poklopac hidraulika podignes ga tek toliko da mozes da izvuces kanap i to je to makaze ce stajati gde treba.
ma da i ako nešto ne funkcioniše kako da proveri pomoću kanapa ma da

galki
05-03-10, 08:26
meni je to posao i nisam jednu pumu ugradio vec tako radim 10 godina i sta to ima da nefunkcionise.

todor
05-03-10, 08:33
uvek se nešto nađe a i šta je problem skinuti deklu od kardana ja tako radim jer sam tako učio od ćaleta još od malena

galki
05-03-10, 08:43
ma nije problem skinuti problem je dihtung i na 549 nogostop i ja sam skidao dok mi neki stari majsto nije pokazao foru sa kanapom ustedis pola sata posla.a sto ti kazes uvek se nesto nadje hvala bogu mene jos nije nista snaslo.

CAR
05-03-10, 12:13
Do 1995.g.sam imao 549 89g.isto zezancija sa pumpom 2 puta skidao jednom remontovao drugi put novu cak je i volan odlazio krsilo je nesto u njemu pa je neki majstor to rijesio jer ja nisam se stim tad bakljao.Znala je zablokirati hidraulika u radu kad dignes nema sanse spustiti to je trajalo 2 dana i samo preko noci spusti samo tako da sam morao ograniciti hidraulik da nedize do maksimuma i onda nije blokirala nit zezala ali nisam puno radio i imao sam jos fergicu tako da se nisam nervirao previse.Volio sam sto je bio brz i sve je bilo odlicno ostalo na njemu osim sto je znao iz cetvrte nizbrdo izbaciti kad je pod teretom velikim i kad ljuljne preko prekopa samo mijenjac iskoci a kad sam to saznao onda naslonim ruku na mijenjac i nikad nije iskakao to nisam ni pravio tako je i otisao.

Bubu
05-03-10, 13:21
@todor
Na 560 stari tip je lako izvaditi pumpu bez skidanja kabine jer je kabina suplja nazad a kod novog tipa kabine to neces uspeti bez obaranja kabine. Obrati panznju na slikama gde sediste stoji i nosac sedista-tesko da bi uspeo da izvuces plocu kada je to sve spusteno i opet bi morao makar sediste da skines a obaranje kabine bas traje malo vremena pa zasto covek onda ne bi sebi olaksao ako moze?

@leka
Ako neces sam raditi pumpu, moja preporuka je da odneses u Agro-specijal Novi Sad i da ti to oni zavrse...

todor
05-03-10, 14:07
bubu ja sam na 533 vadio pumpu bez skidanja kabine koja je dosta manja od 549 tako da svako ima svoj način ali malo više pumpi sam izvadio i gledao kako se vadi,leka imaš u bačkoj palanci pumpe na bazi zamene mislim da se firma zove 2m

todor
05-03-10, 17:56
da ali sam vadio i na 542 na kojem je zadihtovana kabina pa sam opet izvadio bez skidanja jer nije mi prvi put da vadim pumpu pre je ćale i remontovao kad je imao vremena

Bubu
05-03-10, 17:57
@todor
U pravu si da je kabina od 533 manja od kabine na 549 ali ne zaboravi da je kabina na 549 zatvorena otpozadi i da na kabini stoji nosac za sediste i samo sediste sto dodatno komplikuje stvar. Kabina od 533 je gola ko pistolj otpozadi-samo je potrebno odvrnuti sediste sa ploce i sve ti je na dohvat ruke!

Bubu
05-03-10, 18:03
U sustini sve moze, kako je kome lakse. I ja bih pre zadigao kabinu jer vise volim kada mi je sve pristupacno zato sto sam malo gabaritan pa mi je nezgodno da se zavlacim svuda... :lol: :lol:

leka
05-03-10, 21:11
@todor
Na 560 stari tip je lako izvaditi pumpu bez skidanja kabine jer je kabina suplja nazad a kod novog tipa kabine to neces uspeti bez obaranja kabine. Obrati panznju na slikama gde sediste stoji i nosac sedista-tesko da bi uspeo da izvuces plocu kada je to sve spusteno i opet bi morao makar sediste da skines a obaranje kabine bas traje malo vremena pa zasto covek onda ne bi sebi olaksao ako moze?

@leka
Ako neces sam raditi pumpu, moja preporuka je da odneses u Agro-specijal Novi Sad i da ti to oni zavrse...
Pumpu nisam hteo da cackam sam, odneo sam kod jednog proverenog starog majstora u Sremsku Mitrovicu on samo radi hidrulicne pumpe {"{":

Post je spojen: 1267890720________________________________________ _________
Sklapanje zavrseno : :D
http://www.dodaj.rs/f/3m/PJ/4h4Yb7Zi/slika0230.jpg

mrforest
28-06-10, 19:36
kad počne hidraulika kako kažete da štreca i da škljoca neophodno je proveriti nivo ulja, a ako je sve u redu najverovatnije da su otišle kulise u klipnoj pumpi i karike neopnodno je izvršiti skidanje iste i servisirati. Svako nestručno montiranje i štelovanje može doći do loma ploče koja nije uopšte jeftina.

Post je spojen: 1277746733________________________________________ _________
trenutno najbolji za popravku i štelovanje hidrauličnih pumpi MIKRON Čačak 032/357-270, 350-340

gagi
28-06-10, 19:42
sta se bojite hidrulika to je prosto samo ko malo misli nema tu nista komplikovano ako nekom treba neka pita

Sumadinac-Gruzanin
28-06-10, 19:43
Zasto kod mog strica na IMT 558 kad podigne poluge hidraulika do kraja pumpa pocne da lupa, pa je postavio granicnik da ne podize do vrha?

Bubu
28-06-10, 19:49
Lupalo mu je zato sto hidraulicni klip ne moze vise da podigne poluge a pumpa i dalje gura ulje koje nema gde da ode jer upravo taj granicnik nije bio nastelovan kako treba!

todor
28-06-10, 20:15
kad počne hidraulika kako kažete da štreca i da škljoca neophodno je proveriti nivo ulja, a ako je sve u redu najverovatnije da su otišle kulise u klipnoj pumpi i karike neopnodno je izvršiti skidanje iste i servisirati. Svako nestručno montiranje i štelovanje može doći do loma ploče koja nije uopšte jeftina.

Post je spojen: 1277714333________________________________________ _________
trenutno najbolji za popravku i štelovanje hidrauličnih pumpi MIKRON Čačak 032/357-270, 350-340
jbš njih nosio je kolega pumpu pa godinu dana i zdravo a nije neki teret nosio prskalicu špartač i plug ja imam jednog čoveka u kisaču koji mi uvek radi na 567je pre 5god radjena i od tada nema šta nije dizao i još uvek isto diže kao posle remonta

mladenmaso
27-07-10, 12:46
pozdrav znali neko sta se desava sa pumpom na 533 kad dize npr.bocnu kosu dize veoma sporo i na jakom i na slabom gasu a kad kipa kipa solidno bez problema na malom gasu. bez obzira vruc ili hladan isto se ponasa

kloki
28-07-10, 15:56
promeni brzu spojku na kosi

poljoprivrednik u pokusaj
14-11-10, 13:44
Jedna molba imam problem sa hidraulikom na 539 desilo se dosad par puta prilikom podizanja prikljucka ili nekog drugog tereta rucicu hidraulika pomjerim samo malo u smjeru podizanja a poluge odu u gornji polozaj. Spustam rucicu u donji polozaj i nista se ne desava, jedino kad ugasim traktor poluge se spuste i nakon paljenja funkcionise normalno. Imate li kakvu ideju sta bi radio da to rjesim?

galki
14-11-10, 13:47
Jedna molba imam problem sa hidraulikom na 539 desilo se dosad par puta prilikom podizanja prikljucka ili nekog drugog tereta rucicu hidraulika pomjerim samo malo u smjeru podizanja a poluge odu u gornji polozaj. Spustam rucicu u donji polozaj i nista se ne desava, jedino kad ugasim traktor poluge se spuste i nakon paljenja funkcionise normalno. Imate li kakvu ideju sta bi radio da to rjesim?
zazor na razvodniku ti je veliki pa ti podglavi opiljak i zaglavi klipcic.

14-11-10, 13:49
zazor na razvodniku ti je veliki pa ti podglavi opiljak i zaglavi klipcic.
Hvala na brzom odgovoru a reci mi kako da to rjesim sta mjenjati moze li se bez majstora rjesiti ili mora se traziti strucnjak?

galki
14-11-10, 20:29
pokusaj da procedis ulje i sipaj ga preko magneta ,ako to neuspe onda moras da skines pumpu i nosis je u servis hidraulike da ti zamenu na njoj razvodnik

Kurkela
14-11-10, 20:48
Hoce da zaglavi i balansna opruga.
Skini topling sa traktora i napni pajserom da odglavi.

povratnik
14-11-10, 20:56
Ljudi pozdrav i od mene imao bih jednu molbu za vas na iIMT u 539 zaglavila je hidraulika i to tako da cim se upali traktor ona se podigne na maximum i tamo ostane ne reaguje na komande nikako . Da li neko od vas zna sta bi to moglo biti . Pozz

Kurkela
14-11-10, 21:01
Poledaj predhodne postove.
Desava se da se zaglave i poluge kod hidraulicne pumpe.
Istoci ulje iz menjaca, i skini dekl, ispod sedista sa desne strane gde je merac.
Tu ces videti dve polugice kod mene su ranije i one glavile.
Ili probaj ovo ranije sto sam pisao, ako nije to ::lose::

14-11-10, 22:23
pokusaj da procedis ulje i sipaj ga preko magneta ,ako to neuspe onda moras da skines pumpu i nosis je u servis hidraulike da ti zamenu na njoj razvodnik
ulje usuto novo i nakon toga se ponovo desava znaci servis, a to me malo sekira posto imam lose iskustvo u komsiluku su radili na par traktora i nijedan nije vise zadovoljan sa hidraulikom tako ako vjerujete da me je malo strah posto nema servisa da daje garanciju.

galki
15-11-10, 08:02
onda nosi u cacak u mikron

18-11-10, 09:54
onda nosi u cacak u mikron
Hvala u svakom slucaju moracu ipak traziti negdje u republici srpskoj servis cacak je ipak malo predaleko. ::namigivanje::

tomobanja
21-11-10, 22:30
ja imam problem sa hidraulikom na imt 560,mnogo sporo kipuje kada je hladno ulje. zna li neko u čemu je problem? {"{":

sinisa1979
21-11-10, 23:38
gusto neadekvatno ulje ili prljav filter hidraulike.

isidor
21-11-10, 23:43
ja imam problem sa hidraulikom na imt 560,mnogo sporo kipuje kada je hladno ulje. zna li neko u čemu je problem? {"{":
menjaj ulje ili pumpu

todor
22-11-10, 00:01
Ljudi pozdrav i od mene imao bih jednu molbu za vas na iIMT u 539 zaglavila je hidraulika i to tako da cim se upali traktor ona se podigne na maximum i tamo ostane ne reaguje na komande nikako . Da li neko od vas zna sta bi to moglo biti . Pozz

skini poklopac dole i tu gde ti dolaze te dve poluge malo isturpijaj sa turpijom i nema šanse da te zeza provereno ja sam to radio na svom traktoru

mityoo
22-11-10, 10:03
menjaj ulje ili pumpu
Nije do pumpe, ako toplo ulje radi kako treba! Ili je ulje neadekvatno ili je filter prljav!

Nasto
05-01-11, 15:19

ventil

mladenmaso
12-01-11, 16:29
pozdrav znali neko sta se desava sa pumpom na 533 kad dize npr.bocnu kosu dize veoma sporo i na jakom i na slabom gasu a kad kipa kipa solidno bez problema na malom gasu. bez obzira vruc ili hladan isto se ponasa

i kad nema opterecenja na polugama dize do kraja poluge a kad ima dize samo odprilike do pola i dalje nece

sale77
14-02-11, 22:38
Z

zemljak i kod mene se to desavalo.pa je u neko vreme skroz stala, i na kraju sam vadio pumpu. Uzrok je bio da je jedna mala karika pukla na pumpi visokok pritiska.

cikaACA
13-03-11, 14:37
Poledaj predhodne postove.
Desava se da se zaglave i poluge kod hidraulicne pumpe.
Istoci ulje iz menjaca, i skini dekl, ispod sedista sa desne strane gde je merac.
Tu ces videti dve polugice kod mene su ranije i one glavile.
Ili probaj ovo ranije sto sam pisao, ako nije to ::lose::

http://i53.tinypic.com/iei88j.jpg
poluge su se ukocile u gornji polozaj,skinuo sam hid.poklopac na imt 560 i video sam da ona osovina ventila bez opterecenja ide od tacke A do B(ne dejstvuje opruga)-dali da rasklopim pumpu?

galki
14-03-11, 14:32
dobijo ti je razvodnik zazor i podglavi ti spon i zato ti ostanu poluge podignute,lek jedini da zamenis razvodnik

cikaACA
14-03-11, 19:17
dobijo ti je razvodnik zazor i podglavi ti spon i zato ti ostanu poluge podignute,lek jedini da zamenis razvodnik

Tako je.
Danas sam skinuo pumpu,razradio razvodnik,i sklopio sve,sutra cu da probam dali sam sve dobro uradio pa ako je sve o.k nek ide tako do sledece zime kad budem reparirao hid. pumpu.

sasa22
15-03-11, 06:43
Jos jedan u nizu sa slicnom mukom.
Naime, na 539 hidraulik, tj poluge ostale u gornjem polozaju nebitno dali je traktor u radu ili ugasen,nemrda.
Da li da pogledam nesto drugo pre nego sto pristupim ranije navedenim radnjama.
Da napomenem da imam utisak da su poluge vislje no ikad.

dr Dule
15-03-11, 07:05
zaglavio ti razvodnik. otvori deklo sa strane, procackaj ga malo i stvar resena

cikaACA
16-03-11, 00:19
Jos jedan u nizu sa slicnom mukom.
Naime, na 539 hidraulik, tj poluge ostale u gornjem polozaju nebitno dali je traktor u radu ili ugasen,nemrda.
Da li da pogledam nesto drugo pre nego sto pristupim ranije navedenim radnjama.
Da napomenem da imam utisak da su poluge vislje no ikad.

ist slucaj kao kod mene.Prvo pokusaj preko onaj otvor, na dvostranoj polugi sa valjcima ,metnes ruku unutra i sa naglim trzaja napred-nazad ;D} na gornji valjak (treba viljuske da doteras da imaju slobodan hod u odnos na gornji valjak a to znaci da pomeris odprilike skroz dole komande za podizanje poluga) i ako imas srece onaj ventil odglavit ce se a ako nemas kao ja na primer rasklapanje ne ti bezi.

sasa22
16-03-11, 07:46
jel treba ulje ispustati pre otvaranja?

gagi
16-03-11, 08:04
nemoj ispustati natraj desni tocak na nesto vislje odvi deknu i razdrmaj ventil ii onda upali i probaj da li rad pa ga onda sastavi
ja sam to kolegi odglavio na njivi poso od 15 minuta >:({

sasa22
16-03-11, 09:36
nemrda.

gagi
16-03-11, 09:48
probaj sa pajserom da ga cimnes ali negine ti rasturanje izgleda da si ga dobro zakovo

sasa22
16-03-11, 12:28
jebo sam mu kevu, rastureno skroz. Kao da je bilo vode u menjacu. Sledi pranje, promena ulja ....

Korisnik1787
16-03-11, 15:43
Gospodine @sasa22
Molio bih Vas da malo pazite na te keve!Hvala! >:D

lisnik
16-03-11, 22:30
jebo sam mu kevu, rastureno skroz. Kao da je bilo vode u menjacu. Sledi pranje, promena ulja ....

Skini poklopac hidraulike.Imas jednu sipku koja ulazi u mali otvor prema zadnjem dijelu poklopca.Sipka je zrđala u tom otvotu i blokira polugu za spustanje hidraulike.Skini sipku ocisti rđu sa nja i u otvoru kud prolazi do balansne opruge.SipKA mora da se alko mrda rukom.

Goran.B
23-03-11, 01:46
Imam, za mene, veliki problem. Kupio sam bocnu frezu Rinieri ELX 140, koja ima dva creva za ulje, a na mom IMT 549 (2004 g) imam samo jednu uticnicu za hidrauliku(onu za kipanje prikolice) a i ona je velika za ova Rinierova creva. Postoji li nacin da se ugradi nesto , kako bih ukljicio oba creva od freze?

lisnik
23-03-11, 02:06
Moras nabaviti razvodnik.On se postavlja na poklopac hidraulike.Na prednjem kraju sa desne strane poklopca hidraulike ima dva vijka 12mm(kljuc 19mm)Oni drze jedan mali poklopcic koji je spoj protoka ulja sa pumpe na klip hidraulike.U trgovinama trak.dijelova kupis razvodnik postavis ga umjesto tog poklopca i onda ulje ide preko njega.Najcesce imaju oko tri izlaza.Kod mene u Bosni on kosta oko 80eura.+dva crijeva +plus utikaci hdraulike za kosu.

Goran.B
23-03-11, 07:56
Lisnik..................hvala. osto sam bez teksta.............a ja se javljao u IMT, pa oni nisu znali ko da mi odgovori, pa kao nisu razumeli pitanje ( a tel impulsi kucaju ko gajger milerov brojac.mislim da je iz Makedonije,najskuple telefoniratri u Srbiju.)
Kako se zove taj razvodnik, ima li neku oznaku, neki broj, ko ga proizvodi, kojih je dimenzija. gde se stavlja,... plainiam da otrcim do Soluna (tu mi je blizu na 60 km) ali moram znati sta da trazim.
Hvala

lisnik
23-03-11, 18:57
http://img220.imageshack.us/img220/7076/dvosmjernihidraulikxh5.jpg (http://img220.imageshack.us/i/dvosmjernihidraulikxh5.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Ovako izgleda samo je malo neprakticno za rad.Moras rukovati i rucicom hidraulike i ovom rucicom na njemu.Kombinovano.Na MF-ovim traktorima imaju dosta prakticniji razvodnik. IMT-577 ima pomocnu pumpu koja se veze na glavnu i ima svoj tvornicki razvodnik sa 4 izlaza.Mozes i taj sistem ugraditi al zavisi koliko si novaca spreman uloziti.Izajde malo poskupo.Vidi kod nekog ko ima IMT-577 kako izgleda taj sistem.On je najprakticniji.Mada je ovaj na slici razvodnik najeftinija opcija al malo komplikovan za rad.Sto se tice rinerovi spojnica na crijevu zamjeni ih sa standardnim.

sasa22
23-03-11, 19:57
Gospodine @sasa22
Molio bih Vas da malo pazite na te keve!Hvala! >:D

Izvinjavam se, nece se ponoviti.
Moja muka resena.Kao da je klip bio previse isteran napolje i sistem prenosa sile sa polugama(unutra u menjacu) je zapao u neki "mrtav" ugao.Klip vracen rucno nazad, oprano, spakovano, korisceno...

beljac
20-05-11, 23:34
pozdrav drugari iz aleksinca sam i evo imamo problem, danas smo kosili sa 549 i odjednom stalo vreteno i ujedno i hidraulik sta to moze biti ako ste to rasturali molim za pomoc unapred hvala.

lisnik
20-05-11, 23:49
Najvjerovatnije ti je otišla kardanska lamela.To ti je najčešći kvar (ode kroner na lameli).Uključi kardan i probaj nekim kljiještima(rolcangama) okretati kardansko vratilo.Normalno to radiš kad je traktor ugašen.Ako mozeš vrtiti a da se neokreće motor 99 posto je kardanska lamela.

levak
21-05-11, 00:00
ma iscupoa si srce male lamele rasturaj odmah nema sta da filozofiras

beljac
21-05-11, 23:24
pozdrav drugari danas sam resio problem otisla je lamela to jes pokidalew se nitne na srce lamele prebisio sam rupe i stavio nove nitne i sve je u redu jer ova je dobra greota da se baci hvala na pomoci pozdrav.....

ddzz
10-11-11, 00:31
Crkla mi je pumpa na 558... Gde mogu da nadjem drugu jer je ova prsla nacisto... I da li pase pumpa od 577 mislim da li moze da se nabudzi u 558?

Kosjerac
10-11-11, 09:13
Ima sigurno kod Zorana u Nepričavi ili u Irigu kod Steve ili kod Dragana u Ribarima. Ako ti trebaju brojevi tel. poslaću ti na pp.

kumanovac
10-11-11, 14:43
Kod mene isto glavi ventil razvodnika na 542 kada kipam prikolicu ili berac malo udaris po sediste pa se odglavi sam :lol::lol:

pocerina
10-11-11, 14:53
Pogledaj kod Miće u Brdarici, to ti je najbliže... On bi trebalo da ima sigurno, moj teča je proletos uzeo od njega pumpu za 565

ddzz
17-12-11, 17:43
Ima sigurno kod Zorana u Nepričavi ili u Irigu kod Steve ili kod Dragana u Ribarima. Ako ti trebaju brojevi tel. poslaću ti na pp.

Ako nije problem da mi pustis brojeve... Hvala...

---------- Poruka napisana u 17:43 ---------- Prethodna poruka je at 17:42 ----------

Skup je Akela ko za oci...

pocerina
17-12-11, 18:06
MIslim da ovo nije Akela, to je neki drugi

ddzz
18-12-11, 09:44
Mica Akela nema ko drugi...

SmitAlberto
10-03-12, 14:38
Imam problem na IMT 577 ('82) zakacio sam dvobrazni plug za njega i kad podignem curi (pisa) ulje nazad kod desnog tocka na cilindru, kako je meni neko objasnio da je to sigurnosni ventil, do sada se desavalo samo malo da suzi, neko krace vreme i to je to, ali sad bas trosi, pa sam hteo da u prvu ruku proverim filter ulja, da ga ocistim, ali ako neko ima neki predlog sta bi sem toga moglo da bude, bio bih mu zahvalan.

adamov zoran
10-03-12, 18:46
to nije sigurnosni ventil to je pomocni cilidar mozes da promenis gumice kostaju 500din ili da ga iskljucis da ne radi

miodrag94
31-05-12, 21:47
kako mogu na 558 da ugradim ovaj razvodnik ,treba mi dva smera zbog pikapa na presi
http://i47.tinypic.com/m8eln6.jpg
http://i46.tinypic.com/91b2v5.jpg

adamov zoran
01-06-12, 14:11
moye lako ali treba i dodatna pumpa

miodrag94
01-06-12, 19:05
a jel moze to bez te dodatne pumpe nego da se poveze na postojacoj......
zuri mi se nemam vremena da ugradjujem jos jednu pumpu

Bobo
01-06-12, 19:18
Moze se ugraditi.

Ja imam IDENTICAN razvodnik ugradjen na 549. Dovod ulja mu je doveden s kipe a odvod je stavljen nazad u mjenjac. S gornje strane razvodnika se kopcaju crijeva na koja idu uticnice i u njih se steka prikljucak. Dignes "kockice" do kraja, poluge se podignu, ulje krene kruziti po razvodniku i onda s ruckom razvodnika radis s pick-up uredjajem na presi. No zar pick-up ne bi trebao imati jednoradne cilindre, da dolje ide pod svojom tezinom, da mu pritisak ulja treba samo za podizanje pick-upa?

Za vucene strojeve za koje ne trebas podizne poluge, ovako spojen razvodnik radi savrseno normalno.

miodrag94
01-06-12, 20:31
ja sam video na 542 da ima ovakav ventil i trebalo bi da se preko njega gase poluge ,po meni je to idealno resenje
http://i50.tinypic.com/143kr2s.jpg i zamolio bih vas ako mozete malo da ubacite po koju fotku

Bobo
01-06-12, 20:34
Nemas potrebe ugradjivati ovaj ventil, sta ti smeta da su poluge skroz podignute? Makar nece zapinjati za otkose. Cemu bacanje novaca na taj ventil?

http://img853.imageshack.us/img853/7226/dsc0451c.jpg (http://img853.imageshack.us/i/dsc0451c.jpg/)

Znaci, crvenim zaokruzeno je komad crijeva koji ustekavam u kiper izvod kako bi razvodnik dobio ulje.

Na plavo mjesto ustekavam berac, tarup sto god treba i kontroliram ga zelenom ruckom.

Povrat ulja na poklopac hidraulika je oznacen zutom bojom.

Kad ne koristim razvdnik, "kockice" fine hidraulike vratim dolje, istekam crijevo i ustekam ga u plavo mjesto da prasina ne ide. hidraulik radi normalno, razvodnik se tako vozi na traktoru dok ne zatreba iduci put...

miodrag94
01-06-12, 20:54
ok ovde si obelezio koje je crevo za vracanje ulja ali gde je ono utaknuto na ploci?

Bobo
01-06-12, 21:11
Mozes ga ustekati na veliku maticu gdje se toci ulje u mjenjac a ja sam ga stavio ispod podizne ruke. imas jedan imbus cep. Svejedno je gdje stavis, ja sam isao na soluciju da nemam crijeva u kabini i na sto kraca crijeva da me ne izadje skuplje nego sto treba biti... Svejedno sam pljunuo 100€ za sve to ali ne kajem se ni naj manje.

miodrag94
02-06-12, 20:56
od kojeg ti je ovo traktora kabina?

cokikovac
13-11-12, 21:14
na imt 560 kad dizem plug,cuje se neko zveketanje ispod sedista,primetio sam da se ne cuje kad je traktor hladan,sta moze da bude,hvala unapred

beljac
16-11-12, 21:24
na imt 560 kad dizem plug,cuje se neko zveketanje ispod sedista,primetio sam da se ne cuje kad je traktor hladan,sta moze da bude,hvala unapred
Proveri bocne drzace na pumpu.

sinisa1979
16-11-12, 22:48
Ali će pre biti da je ovo [img=http://imageshack.us/thumbnmail.png] (http://imageshack.us/photo/my-images/822/kvadrant.jpg/)

cokikovac
17-11-12, 16:56
Proveri bocne drzace na pumpu.
ako mozes malo da mi pojasnis,gde se nalaze,sta treba sve da rasturam,pozz

565
17-11-12, 19:20
samo celu pumpu ili da nju remontujes ili novu da kupis

CetojevicM
27-01-13, 17:52
Pozdrav,

Danas sam gledao jedan IMT 577 i jedna stvar mi je zapala za oko, a to je cilindar pored blatobrana, zanima me koja je funkcija tog cilindra

http://i1292.photobucket.com/albums/b564/mile85/2013-01-27085323_zps55210493.jpg

Bobo
27-01-13, 18:01
Pomocni podizni cilindar...

CetojevicM
27-01-13, 18:20
Pomocni podizni cilindar...

A odakle dolazi ulje do tog cilindra, da nije slucajno sa dodatnog ventila sa druge strane sjedista, koliko sam video sa tog dodatnog ventila su dva izlaza za priklop nekog prikljucka koji ima dvosmjerni cilindar ako se ne varam.

http://i1292.photobucket.com/albums/b564/mile85/2013-01-27084950_zpsbfb0a939.jpg

Bobo
27-01-13, 18:57
Pa poprati crijevo od cilindra kud ide, vidjet ces da je spojeno u poklopac hidraulika... Mnogima to procuri pa iskljucuju taj cilindar. Ja jos nisam ni jedan vidio ispravan i u funkciji.

Taj razvodnik koji si uslikao sluzi za rad s dvosmjernim i jednosmjernim hidraulicnim cilindrima (plug okretac, sklopivi sjetvospremac i slicno) za kipanje imas standardni izvod posto preko ovog razvodnika nije pametni kipati prikolice. Moze se kad se prebaci ruckica na razvodniku u jednoradni polozaj radi slobodnog povrata ulja ali jbg, nije to TO...

mirmag
27-01-13, 19:52
Bobo,pojasni zbog cega nije pametno preko razvodnika kipati prikolice.

Bobo
27-01-13, 20:12
Iskreno da ti kazem vlastita iskustva nemam no ljudima su se te pumpe rascvjetavale u kipanju zmajevki. Kolega Kico je kupio novu za svoju brenu radi prednjeg utovarivaca i imao je srece da je na pumpi bila aluminijska kajla. kad je preopteretio sistem, sigurnosni ventil nije odreagirao i kajlu je prepolovilo. da je bila metalna, pumpa ode u vjecna lovista.

OK kod njega je sigurnosni ventil bio diran i nije mjerodavna situacija, jer ga je iz drugih razloga dotezao ali zna se dogoditi da taj ventil i sam od sebe zasteka i onda problemi. A znate i sami kako se "lako" kipa kamionska prikolica koju vecina na ovom forumu ima.

Ja sam na breni dobio tvornicki ugradjen ventil za kipanje i kad sam pitao covjeka koji je godinama radio kao mehanicar za 5100 i vece traktore u IMT-u cemu to kad razvodnik prebacim na jednoradno i kipam ko covjek. Rekao je da odem do par ljudi koje poznam pa ce mi oni reci jer je svima popravljao i mjenjao te pumpe bas zbog kipanja velikih prikolica...

Nemam razloga da covjeku ne vjerujem, pustao je u pogon zglobase i po njima sarafao dan i noc a nema brene na nasem terenu da je nova prodana da ju on nije odrzavao i popravljao...

Matic
27-01-13, 20:12
To nije tačno.

Bobo
27-01-13, 20:15
E, ti mu reci u oci da nije tocno... Covjek ima dokaze na vise adresa u cjeloj slavoniji a dobar dio ljudi s naseg terena koje je spomenuo osobno i poznajem i one koje sam se sjetio pitati su mi potvrdili da je istina...

Moze se kipati, ali dokle i zasto ja na novijem tipu traktora imam ugradjen standardni kip izvod?

Na manjim IMT-ima je rekao da se moze kipati ali da bi trebalo uduplati protok preko onog ventila da dio tereta preuzme i glavna pumpa, no to na breni ne postoji i zato obican izvod uz ovaj razvodnik.

Sumadinac-Gruzanin
27-01-13, 20:21
Za utovarivac moze da se korissti jer nije veliko opterecenje a za kipovanje ne moze ?

Bobo
27-01-13, 20:23
kazem da vlastitog iskustva nemam a da mi je majstor koji je zaradjivao placu dugo godina u IMTu kao mehanicar to rekao i da mi je vise ljudi tu pricu i potvrdilo...

Jbg, nemam prikolicu za brenu pa nisam ni kipao ali nakon cuvenog bih se bojao kipati preko pomocne pumpe...

PKB
27-01-13, 20:23
To mi nikad nije bilo jasno kako su lose resili razvodnike i uticnice em slabi pritisci em problema na sve strane . Na manjim traktorima nema nikakvih izvoda itd .Koliko postoji taj imt do sada su barem to mogli da ubace . Ako treba staviti tri pumpe nek budu tri ali da radi kako treba i naci mesta i za uticnice i za razvodnike ne sve preko k.....

Matic
27-01-13, 20:24
Bobo uvek imate neke tvrdnje koje ili ne piju vodu ili su tipa rekla kazala.

Bobo
27-01-13, 20:31
Vama je to cudno ali tako ispada da ja uvijek nesto izmisljam a samo prenosim tudja iskustva...

Govorim ono sto mi je covjek rekao kad sam ga pitao sta ce mi na traktoru obican izvod za kipanje prikljucan na poklopac hidraulika kad imam pomocnu pumpu na njemu i dva para izvoda. Rekao je ono sto sam ranije napisao a vi kako hocete. ja nemam gdje njegovu tvrdnju isprobati ali mi je cetvero ljudi potvrdilo njegovu pricu...

Radite to god hocete, ja nisam nikome ni otac ni majka niti sef pa da se mene mora slijepo slusati... Ovo je forum i valjda imam pravo na iznosenje nekih stvari a vi imate isto tako pravo dato moje misljenje uvazite ili ne...

Ako vam smeta ono sto pisem, ne morate citati moje komentare...

blaz
27-01-13, 20:31
Ja sam taj razvodnikk(4 izvoda) spojio na glavnu pumpu preko "kornjace" i radi odlicno.

Bobo
27-01-13, 20:34
I ja sam naknadno ugradio razvodnik u 549, ali napajam ga preko izvoda za kipanje, izbjegao sam kupovinu kornjace, ovako ga samo ustekam kad mi treba i to je to. Ne koristim ga cesto pa posluzi i ovako. Kornjaca je komfornije ali i skuplje rjesenje ;)

Matic
27-01-13, 20:35
Kako ste rekli da kod nas ljudi ne znaju kako se pravilno vozi Brena pa stičem utisak da kod vas ljudi ne znaju kako se kipuje sa IMT traktorima pa da organizujemo neki seminar i podučimo jedni druge oko pravilne upotrebe IMT traktora da bi nam duže trajali jer ovako nas nadživeše.

Bobo
27-01-13, 20:40
Oprostit cete mi na ovome ali ja ipak vise uvazavam misljenje strucne osobe nego necije "sa strane".

A to sto njegove tvrdnje ne piju vodu je tema za neke druge rasprave. Ja se necu u tudje ime prepirati s vama zato jer vi tvrdite suprotno od covjeka koji ima staza u IMT-u vise od vas i to kao strucno osposobljen mehanicar... Proslo mu je preko ruku i sluzbeno i privatno traktora i traktora tako da cu ja ipak vise vjerovati njemu.

Ista stvar i za oranje s brenom u 1. direktnoj, ko voli nek izvoli ja cu ipak slusati "sluzbernu osobu" s iskustvom i necu se oko toga prepirati...

Matic
27-01-13, 20:48
Danas su svi majstori i vrhunski stručnjaci.

Bobo
27-01-13, 21:04
Ponavljam, covjek je u IMT-u u Beogradu osposobljen da servisira traktore od 5100 i na vislje... Bio je zaduzen za odrzavanje i servisiranje traktora po kombinatima i vjeruj da se svega nagledao. Kad se drzava raspala IMT se povukao iz HR, poceo je privatno raditi s naucenim znanjem i isti posao radi dan danas kao i svi mehanicari koji su tad radili u IMT-u.

Ne znam zasto covjeka kojeg ne poznate prozivate "nadrilimajstorom", "lazovom" i sto vam daje za pravo da mislite da znate vise od strucne osobe? Lijepo sam objasnio od koga sam ovo cuo ali vi opet po svom...

Jednostavno ne razumijem vas posljednji komentar...

Matic
27-01-13, 21:37
Ja nisam napisao da on ne zna.Napisao sam komentar u vezi tvrdnji rekla-kazala koje po meni a i mnogima nisu na mestu.Da se ne bih raspravljao u nedogled bez potrebe reći ću da ste u pravu i vi i vaš majstor.

CetojevicM
27-01-13, 21:42
IMT Hidraulika

http://www.youtube.com/watch?v=W39my-7-xZU

pocerina
27-01-13, 21:50
Zna li neko otprilike koliko kosta nov a koliko polovan taj razvodnik za 560, ali sa 2 rucice tj sa 4 izvoda ? Trebalo bi mi zbog zadnjeg utovarivaca...

spasoje
27-01-13, 22:34
Fino čovek govori ,ali je to IMT klasika.Ovde se vodila diskusija o drugoj (pomoćnoj,ili tkzv brzoj )pumpi ,i mogućnošću njenog sparivanja sa glavnom ,i načinom njenog korištenja.Kad i zašto? A ovaj čovek nju nije ni spomenuo..

mirmag
27-01-13, 22:38
Od kako sam osposobio razvodnik,njega koristim za kipanje prikolica i nikada nije bilo problema.
Jedino mi nije jasno u vezi one male rucice(jednosmero-dvosmerno) radim sa tanjiracom,koristim obadva prikljucka, rucica stoji uspravno.Kada kipam,koristim samo jedan prikljucak rucica ponovo stoji uspravno.Ako je slucajno nogom gurnem u levu stranu,nece da radi nikako.Pa mi nije jasno sta je onda tu jednosmerno,sta dvosmerno ili kod mene nesto neradi kako treba.

Ej...i nemojte se svadjati...

MONTOYA
27-01-13, 22:49
koja mala ručica,na ploči hidraulika ili na samom razvodniku?

mirmag
27-01-13, 22:55
Na razvodniku...

MONTOYA
27-01-13, 22:58
onda ti je razvodnik prebačen na dvosmerni a kad kipuješ prikolicu povratni vod trpi...
kad je razvodnik na jednosmernom položaju crevo se kača na donji ventil,gornji nema funkciju...

mirmag
27-01-13, 23:04
Probao sam i na obadva da kacim crevo kipe kada je rucica u jednosmernom,ali nije hteo da digne prikolicu,kada sam rucicu prebacio u uspravni(dvosmerni) polozaj htela je da kipa i na jednu u na drugu spojku.

MONTOYA
27-01-13, 23:16
znači neće da ga prebaci u jednosmernu funkciju
onda ti nešto ne funkcioniše dobro u razvodniku...

Shale
27-01-13, 23:38
Pošto diskutuje te o tom razvodniku, taman da i ja pitam nešto. Naime kod nas je pumpa ta pomoćna izvađena, pre dve godine, a taj ventil je zapekao. Naime, mi hoćemo da razradimo taj ventil i da (kad se sedi u traktoru i gleda hidroulična ploča, tu se nalazi ona cev na kojoj bi trebao valjda da bude konstantan pritisak) zavrnemo ovaj ventil http://www.hidraulika.biz/hidraulika/1-hidraulicke-pumpe/klipne-pumpe-za-imt.html i da sprovedemo do tog pomoćnog ventila i da na to kipujemo zmajevku i eventualno da preko njega nosimo vučenu tanjiraču...

Šta vi kažete, jelo ovo pije vodu? Da li je tako neko radio?

Bobo
27-01-13, 23:53
Mozes ovo ugraditi i preko toga napajati razvodnik posto nemas pomocnu pumpu u traktoru... NO na toj usponskoj cjevi nije konstantan pritisak, nego samo kad ti das komandu za dizanje, onda tu krece ici ulje. Kad ugradis, vidjet ces i sam na sta mislim. Puno ljudi na ovaj nacin rjesava napajanje razvodnika.

Shale
28-01-13, 10:26
Mozes ovo ugraditi i preko toga napajati razvodnik posto nemas pomocnu pumpu u traktoru... NO na toj usponskoj cjevi nije konstantan pritisak, nego samo kad ti das komandu za dizanje, onda tu krece ici ulje. Kad ugradis, vidjet ces i sam na sta mislim. Puno ljudi na ovaj nacin rjesava napajanje razvodnika.

Dam komandu na razvodniku ili na onoj komandi za dizanje poluga?

Matic
28-01-13, 10:59
Poluga na ventilu za kipovanje se pomeri za jedan stupanj napred.Velika ručica za dizanje poluga se povuče skroz gore i onda se radi preko razvodnika.

Shale
28-01-13, 14:04
A predpostavljam da je bolje tako, nego na onu "duplu"? A predpostavljam da taj razvodnik može i da se prebaci i ne jednosmerni sistem?

Bobo
28-01-13, 14:23
Ako je original dosao u traktoru, ima ruckica na samom razvodniku preko koje se bira jednoradni ili dvoradni rezim rada razvodnika.

Matic
28-01-13, 16:44
Nije dupla već pomoćna pumpa.Ja je kod sebe nemam već idem preko poklopčića(ventila za kipovanje).

Shale
28-01-13, 17:02
Matiću mislio dam na onu ručicu za fino podešavanje, ja to zovem "dupla"... Ako ti nije problem jel bi ubacio koju sliku da vidim kako je povezano...

Bobo
28-01-13, 17:46
Ako stavis ovu "kornjacu" na poklopac onda "kockicu" ne diras. Samo "kuglicom" das protok ulja i to je TO. posto se poluge ne dizu, nema sto zatvoriti razvodnik i bit e stalan protok ulja kroz kornjacu a samim time i razvodnik.

Shale
28-01-13, 20:01
Bobo, ako sam ja dobro razumeo, ako stavim taj ventil na poklopac hidroulike, i nema više šta da diram "glavne" ručice, nego samo pomoću razvodnika radim (kipujem)?

Bobo
28-01-13, 20:23
Dobro si razumio. Samo preko glavne rucke moras dati protok ulja kroz razvodnik i to je to... Kipas ko covjek, radis s vucnom tanjuracom ko covjek, sve radis preko razvodnika samo sto nemas poluge iskoristive. Poluge mozes koristiti kad "kornjacu" prebacis u drugi polozaj al onda nema razvodnika... Ili jedno ili drugo.

Janosh
28-01-13, 20:46
Dali je to ova spravica?
http://s1.postimage.org/pky63y01r/images_4.jpg (http://postimage.org/)

Bobo
28-01-13, 21:09
Da to je to. Pratite temu, molim vas, da se jedno te isto ne ponavlja po 5 puta...

Janosh
28-01-13, 21:23
Da to je to. Pratite temu, molim vas, da se jedno te isto ne ponavlja po 5 puta...

Sta se ponavlja po 5 puta?

Bobo
28-01-13, 21:31
Sta se ponavlja po 5 puta?

Price o ovom ventilu... Svako malo ga netko spominje i nije ljudima jasno o cemu se prica a pisano je o tome do sad i previse...

Janosh
28-01-13, 21:36
Ne mogu ljudi da pronadju medju 564 strana.
A precicu ne znaju.

Kosjerac
28-01-13, 22:44
Evo malo slika od te hidraulike i razvodnika o kome je pisano na prethodnim stranama.
http://thumbnails102.imagebam.com/23447/36fd2a234467240.jpg (http://www.imagebam.com/image/36fd2a234467240) http://thumbnails108.imagebam.com/23447/df8cde234467243.jpg (http://www.imagebam.com/image/df8cde234467243) http://thumbnails108.imagebam.com/23447/709cd1234467247.jpg (http://www.imagebam.com/image/709cd1234467247)http://thumbnails102.imagebam.com/23447/ee5cb1234467250.jpg (http://www.imagebam.com/image/ee5cb1234467250)

Shale
28-01-13, 23:09
Zahvaljujem se još jednom svima na odgovorima, a i malo je teško naći odgovor na oovih 500 i nešto strana... Zato su uvek tu kolege da nam u par postova objasne kako da rešimo neke stvari...

I samo još jedno pitanje u vezi montiranja tog ventila: da li mora da se skida ploča, i da se vadi ta cev, ili se samo zavrne na one rupe?

Matic
28-01-13, 23:14
Samo se zavrne i to je to.Cev morate produžiti jer ce šetati gore-dole i to će uzrokovati često odlaženje gumica na šipci.Produženjem cevi taj problem se sprečava na duže staze.

Shale
28-01-13, 23:25
Kako misliš produžiti? Navariti je ili ubaciti istu takvu dužu? (ja neznam ni kako izgleda, ali zna burazer, i on mi je nešto spominjao neke gumice u/na cevi)

Bobo
29-01-13, 00:08
Zar nije lakse (i jeftinije) napraviti piksu "na mjeru" koja ce sjesti u ventil iznad cjevcice i sprijeciti setanje cjevi nego produzavati samu cjev? Iskreno, za ovaj problem do sad nisam cuo a ugradjivali ljudi i na 533, 539, 549, 558 i 560... Vjerujem da to ponajvise ovisi o izvedbi samog ventila.

Ako bude potrebe za vadjenjem cjevi, to se odradi u manje od minute. Ako niste vicni vadjenju iste, predlazem komad deblje zice koju cete ugurati kroz cjevcicu skroz do pumpe i kad cjev budete vracali ta zica ce sluziti kao "vodilica" za lakse nisanjenje cjevi na mjesto. No to jedini ako mislite da necete uspjeti cjev nanisaniti u pumpu pri vracanju.

Kremator
29-01-13, 00:21
Kad se poluge dignu do kraja, i sa ovim ventilom preusmeri protok, da li poluge padaju? (nevezano za ono polako padanje kad se ugasi traktor)..

Kosjerac
29-01-13, 07:25
Ako je dobar klip i stublina poluge neće padati ako ima riseva ulje će se provlačiti pored i padaće poluge polako, pričam ako ima nešto zakačeno na polugama.

Shale
29-01-13, 10:14
@Kosjerac

Za te poluge netreba ni da se dižu kada je onaj veltil otvoren da šalje ulje na razvodnik?

Matic
01-02-13, 21:46
Ko ima neko pitanje u vezi hidraulike na IMT traktorima neka pitanja i odgovore potraži u ovoj temi kako bi se izbeglo gomilanje bespotrebnih postova u temi IMT traktori.Ova tema postoji već skoro 3 godine i niko nije seo da malo pretraži forum i pronađe temu koja ga interesuje već se pitanja postavljaju gde se stigne.

pocerina
02-02-13, 22:24
Imam pitanje u vezi onog razvodnika za kipovanje na IMT sto se ugradjuje sa leve strane sedista.... Da li u isto vreme mogu da podizem poluge i da naprimer kipujem berac preko razvodnika ?

577
02-02-13, 22:30
bilo je 539 tvornickih s motorom DM33 i radilo je bez greske...
Imam jedan jeftino pa ako prodam svoj uzimam samo radi paljenja.
Traktor ne radi teško ništa pa bi to bilo ok jedino kombajn za krumpir.

MONTOYA
02-02-13, 22:30
može ako imaš pomoćnu pumpu

Bobo
02-02-13, 22:31
Imam pitanje u vezi onog razvodnika za kipovanje na IMT sto se ugradjuje sa leve strane sedista.... Da li u isto vreme mogu da podizem poluge i da naprimer kipujem berac preko razvodnika ?

Mozes ako imas u traktoru i zupcastu pumpu koja napaja taj razvodnik. onda mozes raditi npr sa okretnim plugom i sjetvospremacem/drljacom na rasklapanje...

pocerina
02-02-13, 22:33
Pa pumpu tu pomocnu nemam verovatno, posto i razvodnik tek planiram da stavim... Koliko li kosta ta pumpa da je ugradim naknadno ?

MONTOYA
02-02-13, 22:38
nova je mislim oko 200e

pocerina
02-02-13, 22:42
Ipak cu ja da trazim neku polovnu...

Bobo
02-02-13, 22:47
I ja sam to mislio i receno mi je da od polovne nema srece. nije ju nitko vadio iz traktora ispravnu a mnoge stradaju od ne mjenjanja ulja u mjenjacu pa se najedu opiljaka i gube pritisak...

Novo je novo i ako imas potrebe za takvom pumpom isplatit ce se ugradnja jer treba i nosac za nju i busiti kuciste za izvod ulja za napajanje razvodnika i tako... Ima tu dosta posla a da stavljas polovnu pumpu pa da opet skidas poklopac hidraulika i da ju vadis i mjenjas novom... nema smisla.

Od polovnog jedino iz petoletke uzeti remontovanu jer znas sta kupujes, a ovako, nula bodova.

Za sto uopce mislis koristiti razvodnik?

MONTOYA
02-02-13, 22:49
teško je naći polovnu a dobru...da ne kažem nemoguće

Janosh
02-02-13, 22:49
@Pocerina

Mislim da covek iz Glusaca sredjuje pumpe hidraulika, raspitaj se mozda ima na prodaju zupcastu pumpu.

mirmir
02-02-13, 22:55
Ipak cu ja da trazim neku polovnu...
Zaboravi polovnu,samo nova!!

pocerina
02-02-13, 23:01
@Pocerina

Mislim da covek iz Glusaca sredjuje pumpe hidraulika, raspitaj se mozda ima na prodaju zupcastu pumpu.
Nazvacu ga, ali ako resim da je ubacujem, najverovatnije ce biti nova...

- - - - - - - - - -

Za sto uopce mislis koristiti razvodnik?[/QUOTE]
Hocu da radim prednji hidraulik na 560...

Janosh
02-02-13, 23:10
Auuu,
vidi samo mi sirotinja jos vozimo IMT.
Ko ganci tamice. Lkl{{

Bobo
02-02-13, 23:15
Hocu da radim prednji hidraulik na 560...

Ne trebas za to dodatnu pumpu. ugradi "kornjacu" na poklopac, prebaci ju na napajanje razvodnika i tad upravljas prednjim hidraulikom, kad nastimas sta ti treba prebacis kornjacu nazad i koristis zadnji hidraulik... za neke ozbiljnije radove s prednjim hidraulikom 560 ima pre slabe rukavce pa razmisli malo i o tom "problemu"

pocerina
03-02-13, 10:23
Ne bih ja sa prednjim hidraulikom nesto previse radio, imam podalekih njiva, da mogu na primer da ponesem rasipac do njive, setvospremac, cistac snega, zadnji utovarivac bi kacao na njega.... A reci mi kada podignem zadnje poluge, i prebacim kornjacu da koristim PH, da li zadnje poluge ostaju u polozaju u kom sam ih ostavio ili ce pasti ?

Bobo
03-02-13, 10:49
Ovisno o stanju cilindra i klipa... Kolega je stavio TAFE klip u hidrauliku s gumenom manzetom koju IMT nema i tad mu je hidraulik dosta drzao... Inace, razvodnik ce drzati prednju hidrauliku u visini ako je u dobrom stanju a hormalnim hidraulikom drzis zadnji prikljucak...

pocerina
03-02-13, 11:07
Imam i neki dvosmerni cilindar povoljno da uzmem, koji odogovara duzini toplinga, pa sam mislio da ga i koristim kao hidraulicni topling preko razvodnika...

Janosh
03-02-13, 11:11
@ Pocerina

Covek je na 542 ugradio prednju hidrauliku. Odlicno odradjeno.
Na 560 bih stvarno dobro stajala.
Ukucaj na google

pocerina
03-02-13, 11:32
Ne znam da li je uradio neko u okolini da mogu da odem da uzmem dimenzije.

Matic
03-02-13, 11:43
Kako ćete raditi preko razvodnika kada kažu da tako ne valja?! ^-^

Janosh
03-02-13, 12:06
Pogledaj sliku
http://s18.postimage.org/efzshhhs9/172xk6.jpg (http://postimage.org/)

Mislim da je neko vec ovo ovde postavljao.
Nije problem ovo napraviti, samo kakvu pomocnu pumpu staviti da pogoni ulje.

pocerina
03-02-13, 12:14
Moran ja to malo lepse odraditi.... Kao sto je Bobo malopre napisao PH moze da se pogoni preko razvodnika koji moram ugraditi, i stavim kornjacu da preusmerava ulje u prednji hidraulik kada ga koristim...

milos bota
03-02-13, 12:20
Made by Baja Iličić

sinisa1979
03-02-13, 13:07
za neke ozbiljnije radove s prednjim hidraulikom 560 ima pre slabe rukavce pa razmisli malo i o tom "problemu"
Slabi rukavci? Ne bih se složio. 558 da,ali 560... još ako ima hidro volan onda ima istu prednjicu kao 577.

pocerina
03-02-13, 13:12
Ima hidro volan, novi tip 560 je kod mene...

sinisa1979
03-02-13, 13:58
Onda neceš imati problema.... Pazi,nije ti prednjica neuništiva ali je dobrim jača nego na 558.

pocerina
03-02-13, 14:45
Znam, nece ni ici neki preteski prikljucci napred... Samo da mi je nekako da dodjem do nekog koje pravio PH na 560, 577, da mi kaze dimenzije ida vidim slike kako izgleda...

Janosh
03-02-13, 14:49
Samo prskalica od 600 lzapremine. Lkl{{

Sta raditi za kardansko vratilo za napred?
Ima li resenja

North ARMY
03-02-13, 14:56
Oko pomocne pumpe sam ja kacio slike IMT-a 558 kako je uradjeno,mislim da je u temi IMT a period mart 2012.

pocerina
03-02-13, 15:32
Samo prskalica od 600 lzapremine. Lkl{{

Sta raditi za kardansko vratilo za napred?
Ima li resenja
Ima resenje, pravo sa radilice provesti kardan, samo sto ja ne planiram kardan da stavljam, isuvise je komplikovano...

Kosjerac
03-02-13, 15:58
Slaba je remenica od radilice da bi na nju zakačio izvod za kardan, a i morao bi da uskladiš broj obrtaja motora i kardana jer bi se brzo okretao. Morao bi da staviš neki reduktor otprilike 1:3, ali je to malo veći posao i da li bi imalo mesta sve to skockati napred, smeta hladnjak.

zico78
03-02-13, 16:10
ako treba za prskalicu napravis postolje nazad za pumpu i spojis sa crijevima do prskalice

pocerina
03-02-13, 17:32
Meni ne treba, posto planiram samo PH da stavim bez kardana...

- - - - - - - - - -

Kakv je ovo razvodnik, prvi put vidim
http://www.google.rs/imgres?q=Razvodnik+hidraulike+IMT&hl=sr&sa=X&tbo=d&biw=800&bih=448&tbm=isch&tbnid=xRsH8oz5lNrbyM:&imgrefurl=http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php%3Fp%3D877909&docid=9xvC3F-KAf9qsM&imgurl=http://img689.imageshack.us/img689/421/18062011464.jpg&w=800&h=600&ei=qJAOUbr4NofYsgbCvIGIAg&zoom=1&ved=1t:3588,r:17,s:0,i:130&iact=rc&dur=399&sig=111460761054244156493&page=3&tbnh=156&tbnw=187&start=16&ndsp=10&tx=73&ty=75

Bobo
03-02-13, 18:23
Ovo je kolega iz primorja napravio na 533... ima razvodnik s tri rucke od kojih je jedna jednoradna i poreko nje podize i spusta poluge hidraulika ali nema fini, tj ne radi na ovaj nacin rada. Ostale dvije rucke su dvoradni hidraulik.

Ako zeli koristiti normalan hidraulik bez razvodnika i da ima koristenje fine hidraulike tad prebacije ovaj preklopni ventil sa slike u drugi polozaj i ulje se preusmjerava na normalan rad hidraulika.

Evo, to je taj traktor na kojem je taj preklopni ventil:
Primjetite kako u pocetku "kuglicom" daje protok razvodniku...

http://www.youtube.com/watch?v=O-T-1g1cmY4

dc83
11-03-13, 22:44
Ljudi ,imam 539 i trenutno je rasklopljen,skinut je menjac,pa sam hteo da pitam dal treba oko hidraulike da promenim nesto preventivno kad je vec razdvojen,dal ima neki filter,gumice .Inace hidraulik je radio dobroem sto se je nekad culo kuckanje neko kad je podignuto neko teze orudje ?

zico78
11-03-13, 22:48
nemoj puno da cackas naces neki kvar ako je radilo nediraj tu nema preventivno ili remontuj pumpu ili ne diraj

lisnik
12-03-13, 00:51
Zico78 je potpuno u pravu.Ili komplet remont pumpe kad kucka ili nista.

dc83
12-03-13, 10:13
OK,hvala vam, necu onda nista da diram

lakarije
14-04-13, 23:30
Interesuju me vasa iskustva(ne misljenja), oko kvaliteta seta za remont hidraulika Indiskih proizvodjaca RTD i TAFE ?
Dali je ko od vas ugradjivao njihove sklopove i kakva su dosadasnja iskustva sto se tice kvaliteta?
Koji je od ova dva pomenuta bolji?
Unapred, hvala!

sova
15-04-13, 23:42
Ja sam stavljao u pumpu od 560 klizne kamenove, kulise, jedno kuciste i tako dosta toga posto sam sasuo svoju pumpu. Ne sjecam se ko je bio proizvodjac ali znam da su pakovanja bila nekakve zelene kutijice sa hologramom,( dal' Tafe ili neko drugo ime jbmg ne sjecam se, znam da nije RTD, ali je Indijac) i nisam imao problema. Ovaj RTD nikako to ti je moja preporuka, i da zaboravio sam njihov set gumica (Indijski) mi napravio problem pa sam morao ponovo vaditi pumpu zbog jedne puknute.Posle sam stavio "Higum".

sinisa1979
16-04-13, 00:14
Ako za sebe praviš traktor onda Tafe. Ako za prodaju onda Rtd.

pešut
17-04-13, 13:39
imam problem sa hidraulikom na 558 za sada radi ali planiram u skorije vreme da sredim to.ovih dana sam dosta vozao razne sejače i primetno sporije mi diže hidraulik.na leru jedva kad je hladan, vruć nikako.digne priključak tek kad mu dodam gasa.e kad podigne onda drži i u leru ne pada.ulje sam prošle godine menjao traktol 80.
kad ga ugasim sa podignutim sejačem on pada i čuje se kao da cvrči-škripi.nisam siguran jel to klip ili pumpa?
ja pretpostavljam da to klip propušta ulje jel da?jel dovoljno samo da mu stavim nove karike i gumice ili ću morati da menjam ceo klip i cilindar.

takodje planiram da odradim remont pumpe.našao sam podatak da te stare pumpe nemaju karike na klipovima pa planiram da naručim onaj komplet za reparaciju(kulise,ventile,klizne kamenove,sigurnosni ventil,gumice)i da to sam odradim.
dajte neki savet i iskustvo::pomoc:;

Kosjerac
17-04-13, 15:35
Kadaskineš poklopac hidraulika sve ćeš videti, ako cilindar ima riseve nevredi ti menjati gumice jer će isto da pusta ulje, a pumpu možeš poslati u Mikron u Čačaki i zameniti za remontovanu uz garanciju, cena je negde oko 12000 din( bila prošle godine).

pešut
17-04-13, 18:47
nisam bas planirao da je šaljem nigde više sam za to da da naručim onaj set za reparaciju i zamenim to sam.vukao sam neki kamen recimo i iskipujem punu prikolicu bez problema i to nazad tako je teže čini mi se.e nisam se setio da ugasim kad je podignuta prikolica da vidim koliko brzo tada pada i koliko pumpa pušta.veći problem imam na polugama pretpostavljam da je klip

mirmir
17-04-13, 19:49
Pumpe na 558 su slabe,fergusonova,ako nosis vece terete brzo crkne a od 540,542,560 nemozes da ugradis a ona je duplo jaca i bolja.Prvo proveri i promeni gumice(4kom) na cevi hidraulika,to je mala ploca ispod sedista,zna ona da zeza,a ako ne pomogne otvaraj plocu hidraulika.

pešut
17-04-13, 20:23
znam druze menjao sam te gumice nije do njih.kad neka od njih crkne poluge padaju kad se podigne u radu.a ovo samo sporije diže a kad digne on drži,ali dok podigne...

lisnik
17-04-13, 21:25
Prvo skines poklopac sa strane.Onaj na kojem je mjerac za ulje.Tako ces moci vidjeti rad poluga.Mozes i rucno isprobavati rad ventila na pumpi.Mozes vidjeti propusta li cilindar kraj karika.Sve to radis sa zakacenim npr.sijacem ili nekim drugim oruđem.
http://img259.imageshack.us/img259/8789/dsc03874m.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/259/dsc03874m.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

pešut
17-04-13, 22:46
zanimljivo.probaću ovo obavezno

beljac
17-04-13, 23:14
Pesut, proveri ventil sigurnosni oce i on da se ukopa od rad i nedrzi dobro.

Janosh
17-04-13, 23:42
Samo ti promeni kulise i ubaci klipove sa karikama.

milanristicks
18-04-13, 22:04
Ja sam na stare klipove zakopao kanal na strugu i kupio nove karike zamenio ventil predihtovao pumpu i sada je kao nov.

pešut
18-04-13, 22:30
Jesi li to sam radio ili ti je neki servis to sklapao?ima li nesto na sta treba posebno obratiti paznju?ima li tu nekog stelovanja(osim dvokrake poluge) kod sklapanja ili je samo srafljenje?

lisnik
18-04-13, 22:45
Kod remonta pumpe moras paziti na redoslijed skidanja i vracanja dijelova.Tacnije kako je sta bilo namontirano tako da se vrati.
Evo ti malo snimaka sa You Tube pa uci.Ako gdje zapne javi i pomoci cemo ti.
http://www.youtube.com/watch?v=mm80Hkdg5RU

http://www.youtube.com/watch?v=qR51U3K279g

Evo i malo o radu sa hidraulikom na IMT tarktorima
http://www.youtube.com/watch?v=W39my-7-xZU

Janosh
18-04-13, 23:50
Mozes da narezes ''kanalice'' za karike, ali ako hoces da poslusas savet, repariraj svoju pumpu sa novim delovima.
Tj, zameni kulise.
Mala je to razlika, cak i Indijac veoma lepo odradjuje posao.

milanristicks
19-04-13, 22:12
Jesi li to sam radio ili ti je neki servis to sklapao?ima li nesto na sta treba posebno obratiti paznju?ima li tu nekog stelovanja(osim dvokrake poluge) kod sklapanja ili je samo srafljenje?
Sve sam sam radio menjaj samo one delove koji su pohabani ili imaju veliki luft drug ima strugi ukopali smo kanale zakarike ventil sam stavio nov indiski ventil opterecenja nastelovao na 175 bara na hidraulickom klipu stavio nove karike i ispod nih na klipu iskopao kanal i ubacio oring prsten tanjiracu od 24 diska celu noc drzi nepusti na zemlju ja sam prezadovoljan .

Dolovac
20-04-13, 06:08
Peshut imas vetil jedan na pumpi to kad ode desava se kvar koji si opisao ja sam s tatom zamenio na 558 i sad radi ventil ti oko 700din

pešut
22-04-13, 10:35
Biće remonta samo da prodje ova prolećna gužva.
ja mislim da se ovi novi klipovi sada i rade sa 4 kanala i ima mesta i za gumicu.tako da ako budem menjao klip i cilindar tražiću takav

Dolovac na koji tačno ventil misliš? Sigurnosni, regulacioni ili na ona 4 radna?

Još jedno možda glupo pitanje. Jel nov sigurnosni ventil iz radnje naštelovan kako treba samo na se namontira ili bi trebalo da se to proveri na nekom stolu za ispitivanje?

sinisa1979
22-04-13, 11:46
Jeste namešten je na 170-180b a po potrebi se "digne" na nekih 220-230b.

pešut
22-04-13, 12:46
aaaa neka neka.ne bih da on meni posle "digne" sedišteLkl{{

MOMOSARIC
22-04-13, 13:09
Kad smo već kod 558 , kako najjednostavnije da napravim neki sistem da drži poluge u transportu da ne trpi pumpa . Čini mi se da je neko radio i stavljao slike sa nekim lancima , ali nemogu da nadjem. Inače sličan problem sa težim priključcima , npr prskalica kad sipam 600-700l a kad se ulje zagrije pada na manjem gasu.

pešut
22-04-13, 14:22
pravio je zombi na 539 te lance mislim da je na temi inovacije na imt.neznam tačno na kojoj strani.pojačavao poluge i dodao dva lanca koja zakači na poluge i gore na onaj lomljivi klin.nasteluje dužinu i oslanja se na lance sve

http://poljoinfo.com/showthread.php?2748-Namenske-masine-iz-nasih-garaza-URADI-SAM-mehanizacija

evo ga ovde u uradi sam na prvoj strani

sinisa1979
22-04-13, 14:48
aaaa neka neka.ne bih da on meni posle "digne" sedišteLkl{{ Sedište će dići samo ako klipnjača nasloni na kućište diferencijala. Sad dal zbog zaglavljenog radnog ventila ili ne podešenog graničnika visine dizanja ali zbog dignutog pritiska-jok. Retko ko to radi jer nema potrebe forsirati hidrauliku toliko ali eto čisto da znaš da se može.

pešut
22-04-13, 15:04
Pa da jeste ali u nekoj takvoj ne daj boze situaciji ako sigurnosni ventil ne odradi posao na vreme ode poklopac.bar sam ja tako shvatio ulogu sigurnosnog ventila da spreči previsok pritisak i nastanak havarije

sinisa1979
22-04-13, 18:47
Ploča ne puca tako lako.... Jedino ako ventil zariba skroz onda postoji opasnost da zvekne ploča ali i to samo pri nekom "nesretnom" rukovanju.... Dizanje sigurnosnog na veći pritisak nije toliko opasno koliko ne znanje pri rukovanju hidraulikom.

Xone
24-04-13, 21:21
Kod nas je puko poklopac prilikom oranja zaglavila se igla kad se balansna opruga sabila hidraulik je podiga nekontrolisano i sve se desililo za 5 sekundi pukla je kod desnog ramena

sinisa1979
24-04-13, 21:30
A jeste proverili sigurnosni ventil kada ste menjali poklopac?

Xone
25-04-13, 16:48
Ma proverili smo, to se desilo na 539 inace bilo je hladno prva brazda u kucnom placu pretpostavljam zbog gustine ulja nije moglo doci do brzog isticanja ulja kroz sigurnosni ventil a mozda je poklopac i ranije napukao,kupili smo polovan.

Kosjerac
25-04-13, 23:18
KOliko para je bio polovan poklopac?

sinisa1979
25-04-13, 23:27
Hm da moguće je da su se kocke posložile i rezultat je bilo pucanje ploče.... Aj sad lepo sledeći put kada budete skidali ploču hidraulike proveri veličinu rupa na sigurnosnom ventilu da ti se ne desi opet isto. Inače te rupe (6 komada) su na početku ventila većeg prečnika,ali ako se zagledaš videćeš u dubini da su rupe ustvari ,verovatno, manjeg prečnika. Ja sam tako "platio" školu što nisam znao pa sam dva puta skidao ploču jer je nov sigurnosni zaglavio u otvorenom položaju i naravno hidraulika više ne radi. A ostao je otvoren jer je šofer malkice agresivnije vozio 558 sa zakačenim spremačem i kad je popio rupu na letnjaku-leniji spremač je malo "poleteo" nabio pritisak u sistemu i ventil odreagovao-otvorio i ostao otvoren. E kad sam treći put stavio od drugog proizvodjača ventil,više nikakvih problema sa istim šoferom,traktorom i spremačem... Znači i nije bio problem do rupa na leniji,vozača nego u njesra od delova....

Xone
26-04-13, 11:24
Ventil sada radi pretpotavljam da je i tada radio nego eto desilo se. Polovni poklopac je bio 90e , a imali smo problemi na 558 traktoru upravo to da je ventil cesto ostajao u otvorenom polozaju sa setvospremacem ali otkad je zamenjen pre par godina radi odlicno.

dc83
27-04-13, 21:34
ljudiii desava mi se ponekad na 539 da se ona rucica okrugla za hidraulik spusti sama,i to se ne desava u transportu nego kad prvi put podizem nesto.a inace hidraulik sve normalno radi .sta bi moglo da bude problem ?

dukej
27-04-13, 21:59
Otpustila ti se platna koja pritiska tu ručicu uz kvadrant. Malo je dotegni, toliko da ručica ne pada sama (pod teretom radila), ali ni toliko da ide teško po kvadrantu.

dc83
27-04-13, 22:54
::super:: probacu to da uradim

blaz
01-05-13, 11:33
imt 577 nemože dic pikap od balirke preko razvodnika(oce na punom gasu),u leru se razvodnik oce iščupat iz šarafa ali ne dize,spojnice su ispravne,jeli do pumpe,ili da procackam razvodnik?

mladja kg
04-05-13, 10:46
U imt 539 u hidraulicnom menjackom sklopu je optimino ulje pa treba malo da dolijem,pa sad dali bih smeo da dolijem ulje famovo(krusevac)dosta je povoljno 13oo din 5 lit

lisnik
04-05-13, 21:12
U imt 539 u hidraulicnom menjackom sklopu je optimino ulje pa treba malo da dolijem,pa sad dali bih smeo da dolijem ulje famovo(krusevac)dosta je povoljno 13oo din 5 lit\

U 539 mozes i vode da dolijes on ce da radi.Inace ako si tako precizan u dolijevanjju ulja moras znati koja je vrsta ulja bila prije u mjenjacu.Znaci nije bitan proizvođac vec vrsta ulja.Inace u mjenjac 539 ide traktol 80 ili transhidrol 85.

mladja kg
04-05-13, 21:20
Isao je optimin traktol 8o.a traktor je 2oo6 god na oko je kao da je iz fabrike danas izasao,nedam da stoji na suncu ni sekunde pod trem je..cuvam ga bolje nego auto

Mijodrag
04-05-13, 22:33
Danas pruzao foliju za bostan i kad sam zavrsio stao i ugasio traktor i kad sam hteo da spustim hidrulik nije hteo da ga spusti. Posle 5 min sam ga je spustio. Ali kad upalim traktor hidrulik se sam dize na maksimum i tu ostaje sve dok neugasim traktor i onda ga on sam polako spusta... E sad kad ugasim traktor u izvodu za kipi ima pritisak ulja. Sta to moze biti? U pitanju je traktor 539. ^-^

Dejanco
04-05-13, 22:50
susreli se sipke od rucice koja dize poluge i sipke od fine regulacije
odvrni stafove sa strane gde se uklucuje kardan i rukom pomeri

Mijodrag
04-05-13, 22:59
Nisam imao problema dosad sa hidrulikom, ja sa tim rucicama ne radim nista on sam digne hidrulik cim traktor upalim i nabije pritisak u prikljucak za kipu. Videcu sad posle praznika pa cu javiti sta ga boli.>:({

Bunja95
04-05-13, 23:03
Da li neko zna gde moze da se nabavi ploca od hidrulike za 542?

dragan.kovacev
07-05-13, 12:26
@Bunja95, ja sam sad narucio u JUSEL za 539.

Cuo sam da za indisku plocu treba i duza sipka, ova sto je bila u traktor je 34mm, kaze ovaj iz JUSEL-a da je naj duza sto oni imaju 34mm i da ce odgovarati stara, dal ce odgovarati videcemo sutra kad stigne ploca.

mirmir
07-05-13, 13:22
Da li neko zna gde moze da se nabavi ploca od hidrulike za 542?
Ploca ti pase od 540,542,549,560,565,567,577,578,579,575,587,588,58 9,585........

dragan.kovacev
07-05-13, 14:44
Pitanje je bilo gde moze da se nabavi, a ne od cega pase.

nesko2563
07-05-13, 20:27
Hidraulika mi ne radi kod 558. Samo mi je u jednom momentu stala tj. nece nikako vise da digne. Dosuo sam ulja sto je falilo i opet ne radi. Ne klepece pumpa niti je puklo nesto u tom momentu. Jednostavno stala i ne dize vise. Traktor funkcionise, sve radi. Jel moguce da je sigurnosni ventil crkao pa stalno vrti ulje u krug?

milos bota
07-05-13, 20:31
pogledaj gumice na cevi,što povezuje pumpu i ploču

lisnik
07-05-13, 23:39
Prvo skines pokolopac sa strane pa provjeris radi li ventil i poluge.Dvokraka poluga oznacena strelicom treba tvrdo da ide prema nazad i da se sama vraca.Vjerovatno je kod tebe zaribo radni ventil ili je pukao osigurac na klipnjaci .Probaj poluge hidraulika rucno da dignes do kraja.U svakom slucaju ce poklopac hidraulika da se skida.
http://imageshack.us/a/img259/8789/dsc03874m.jpg

ironman
07-05-13, 23:50
Ma sve je moguće,
Meni se dešavalo da se raspunktuje onaj valjčić na koga deluju poluge i onda ga poluga ne gura nego prolazi pored njega.
Dešava se i da pukne rascepka koja drži klipnjaču (ako se to tako zove) u onoj šolji, i da ova padne.
Ni u jednom od tih slučajeva nema dizanja, a oba se dešavaju "odjednom", tj nema znakova da nešto nije u redu pre nego što se dese.

mirmir
08-05-13, 01:03
Pitanje je bilo gde moze da se nabavi, a ne od cega pase.
Imam ja,skinuta je sa 578,ali posto me zezate sad necu da je prodam.Bolje da stoji nego da je dam za 50 eura a i ne vredi vise.

dragan.kovacev
08-05-13, 01:23
To je vec neka druga pesma, da si povezao misao sa postom, ja nebi napisao ovo, jel bi to bio odgovor gde moze da se nabavi >:({

German hunting terrier | Jagdterrier