IMT hidraulika

leka

Član
Učlanjen(a)
25 Mar 2009
Poruka
1.830
Lokacija
Tovarisevo
Potrebna mi je savet-pomoc imam imt 549 89 godiste pre tri godine crkla mi je hidrulicna pumpa samo nesto je puklo,i hidrulika vise nije htela da dize,kasni je se ispostavilo kad smo rastavili traktor da se pumpa raspala,a pre nego sto je crkla hidrlulika,kad got sam dizao neki teret spartac,korpu prskalicu hidrulika je podrktavala,a evo sada mi se to isto desava posle tri godine sa tom remontovanom pumpom.Sta raditi,cekati da crkne ili?Unapred hvala :ppozdrav:
 
Odg: IMT hidrulika

Ne mogu da verujem da niko ne zna nesto u vezi ovog problema sa hidrulikom?
 
Odg: IMT hidrulika

mzupunski je napisao(la):
skidaj i remontuj da ti ne pukne u njivi u radu.:)
Pre tri godine hidrulicnu pumpu remontovao mi je pera Sekulic iz Rume i dao garanciju
 
Odg: IMT hidrulika

verovatno imas brloga u ulju pa ti je nesta podletelo pod neki od ventila :D
 
Odg: IMT hidrulika

Kad sam radio pumpu pre tri godine,ispustio sam staro ulje i sve lepo ocistio i sipao novo,nebi trebalo da bude neki brlog
 
Odg: IMT hidrulika

bar jedan ventil u bočnim kućištima ventila pumpe ne radi ispravno ili došlo je do probijanja odnosno oštećenja gumenog zaptivnog prstena na čepu kućišta ventila
 
Odg: IMT hidrulika

oce ds zajebava kad,pocepa gumicu na cevi koja ide iz pumpe u plocu hidraulika i kad se zapusi filter a moguce da ti majstori nisu dobro namestili viljuske pa ti je prosvirao sigurnosni ventil... :cao:
 
Odg: IMT hidrulika

Ma radilo je kod mene besprekorno kad je uradjen remont pre tri godine ali od jesenas samo kad dize podrhtava.Moracu rastaviti traktor neme mi druge,da nebi opizdilo u sezoni :nono:
 
Odg: IMT hidrulika

oce kad se zapusi filter da podrhtava,bez obzira sto si ti radio remont.....a podrhtava i kad pukne cilindar hidraulika....samo mora biti da nesto nije uredu... :D
 
Odg: IMT hidrulika

a najlakse mi je pogledati jel zapusen filter,a ako nije to sledi rasklapanje :udri:
 
Odg: IMT hidrulika

jel hteo da upusta poluge kad pustis gas? sa zakacenom nekom masinom...
 
Odg: IMT hidrulika

Pogledaj u kakvom ti je stanju opruga ona velika gdje kacis topling ako je labava zna
zezati pogotovo kod malo tezih prikljucaka

licno mene je zezalo kad sam nosao IMT sijacicu a 539 traktor to je u principu isto samo je na 549 pojacan hidraulik :ppozdrav:
 
Odg: IMT hidrulika

leka je napisao(la):
a najlakse mi je pogledati jel zapusen filter,a ako nije to sledi rasklapanje :udri:
Ipak nije filter - sledi rasklapanje
slika0223.jpg
bice slika jos kasnije ovo je sami pocetak :udri:
 
Odg: IMT hidrulika

promeni lepo gumice na pumpi karike i pregledaj ona cetiri ventila i one gumice na ploci ispod klipa to nisu neke ::novac:: a vredi :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh