Neki prikljucak??

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.438
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
Ne znam kako se ovo zove,ni za sta se koristi...Nisam video da neko koristi kod nas ovako nesto,ali na slovenackim sajtovima ih ima jako dosta.
O cemu se radi??
Kad dobijemo ime masine menjam naslov teme.
uv42w.jpg

s42hk3.jpg

155qf6q.jpg
 
Taj sto je na snegu nije to slika u radu,vec samo izvukao iz garaze da slika covek,inace su na ostalim masinama zubi na dole okrenuti.
Da nisu za njihove pasnjake da malo izgrebu travu,pa da nova nice??
 
pidikanac je napisao(la):
češu livade i masiraju travu :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Kratko, ali jeb...tačno! Čovek bio u pravu, rekao malo u zezanju, ali pogodio svrhu.

Na engleskom naziv je: Grass harrow, a na slovenačkom: travniška brana. Naški: Drljača za travu (možda neko smisli bolji naziv).



Razvijena za negu travnjaka, pašnjka, sportskih i ostalih travnatih terena. Pored toga, veoma se upešno koristi za ravnanje krtičnjaka, rasturanje stajskog djubriva, rasčupavanje travnate površine, rastresanje i aerizaciju gornjeg sloja travnjaka i odstranjivanje suvih delova. Fleksibilna je i prilagodljiva terenu, zbog čega se preporučuje se za tretiranje strmih travnatih površina i pašnjaka.

:ppozdrav:
 
@petarHR
Tako je, ja sam upotrebio reč aerizacija, jer u rano jutro, i prilično pospan, nisam našao adekvatnu našu reč, odnosno prozračivanje ili provetravanje površinskog, gornjeg sloja travnjaka, što reče pidikanac "češanje i masiranje"!

::svaka cast::, :ppozdrav:
 
da nije ovo za razbijanje kore koja se stvara recimo kad se seje kukuruz pa nemoze da probije koru uglavnom se stvara od previse kise ta kora ako nije za to onda bi odlicno mogla da odradi posao! ili detelina kad se poseje pa nemoze da nikne ! videli ste sifurno kako zna kukuruz da nikne do te kore i onda se okrene opet na dole jel je tvrda i nemoze izaci gore!
 
Naziv ove mašine je kratka ili kompaktna tanjirača i ovo je kopija jedne takve masine.
ovo je kompaktna tanjirača proizvodjača Amazone pod nazvom CATROS

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us proizvodjač Horsch pod nazivom JOKER
Služi da posle skidanja useva se obradi zemljiste, usitne biljni ostaci,pospesi rast korova (posle skidanja pšenice) i sačuva zemljišna vlaga.Ove masine postoje i kod drugih poznatih svetskih proizvodjača, a koriste se i u kombinaciji sa drugim mašinama. :cao:
 
Prijatelji, pomažite, kako se zove ovaj priključak i ima li toga kod nas? :sta:



Rastura malč između voćki, slamu, piljevinu i sl. Ova što zasipa samo sa jedne strane (vuče je mali zeleni traktor) je tačno to što me zanima. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh