Locust-specijal

tomybrzic

Član
Učlanjen(a)
13 Dec 2009
Poruka
556
Lokacija
apševci-bošnjaci
33f9slk.jpg
24v63vb.jpg
w0p835.jpg
eto da vas cujem malo o ovome stroju.....
 
kupljen je prije 5 godina ima 4500 radni sati a kosto je 55 000 eura, inaca je stroj od mojeg prijatelja koji ima farmu krava 800 grla koje cega a 350 se muze svaki dan znaci da je i sam stroj svaki dan u pogonu a koristi ga za ciscenje stala jer je nevjerojatno okretan....
 
E ja imam jednu anegdotu u vezi te masine :D

naime jedan covjek odavde iz mog sela je radio u nekadasnjem pik Mladen Stojanovic
i trebao je da preveze takav stroj u drugu radnu jedinicu, posto nikad to nije vozio poslovodja mu je u kratkim crtama objasnio kako se to vozi
znaci za naprijed obe rucice naprijed
za nazad obe rucice nazad
lijevo desnu naprijed
desno lijevu naprijed ako se zbog necega trebas zaustaviti samo tapsi rukama i nikoga usput ne pozdravljaj samo klimni glavom
posto je covjek prolazio kroz nase selo svakog zna a i njega isto tako dva tri covjeka je sreo oni ga pozdravili on samo klimno glavom kad je naisao njegov kum kum pozdravio komso isto
jedna ruka ostala na palici i upao u kanal dubine jedno 2.5 metra :haha:
 
Rođak je kupio takav polovan "tenkić", samo neznam koja je marka. Jedva čekam da ga isprobam da vidim kako ide "na zadnjak".
 
Na svim novijim skid-steer utovarivacima lijevom rukom je kontrola voznje a desnom rukom kontrola kasike, tako da nekada mozes i znoj obrisati, ili otresti cigaretu ;)

Vidio sam u svojoj ulici kad su kopali za plin Rumuna koji tjera takav stroj i na zadnjim i na prednjim tockovima koliko hoces. na mjestu ga okrene na prednjim tockovima ko od sale. Ganja ga kao da je u njemu rodjen.

Steta sto tad nije bilo digitalnih fotoaparata, da sam ga uspio snimiti. Stvarno ga je bilo zanimljivo gledati.
 
Vozio sam ULT i on ima samo jednu palicu desno sa kojom napred-nazad dizem kasiku,a lavo-desno otvaram i zatvaram,a vozio sam i pravi bager CAT onaj veliki kad su pravili granicni prelaz na Batrovcima,ima 2 pedale napred i 2 dzojstika,kad stisnem samo levu ide na levo,desnu desno,a kad stisnem obe ide napred.
Na levoj rucici okrecem kabinu i prvi zglob kasike,a na desnoj finije zahvate sa kasikom 2i3 zglob.
Odoh u off.
 
Stariji Locust od ovoga sa početka teme. U banani je do temelja, al to novog vlasnika nebrine. :haha: Nije to loš strojčić za čišćenje štala i određene manipulativne poslove na farmi (građevinske radove neću spominjat jer ovo nije mjesto za to), al pored njega na farmi mora biti i traktor sa utovarivačem ili neki utovarivač točkaš.



 
takav sam ja stroj vozio na farmi pored ivankova SLATINE SE ZVALA becarina zna o kojoj je farmi rijec i zbilja je bio ok imao je zetorov motor 3 cilindra, cak me podsjeca na taj isti stroj, tko zna mozda i jeste.....
 
tomybrzic je napisao(la):
takav sam ja stroj vozio na farmi pored ivankova SLATINE SE ZVALA becarina zna o kojoj je farmi rijec i zbilja je bio ok imao je zetorov motor 3 cilindra, cak me podsjeca na taj isti stroj, tko zna mozda i jeste.....

Ko zna, možda i je to taj. Kupljen je od Bilandžije iz Nijemaca, njega znaš jel.
 
e to je taj onda, jer je bilandzija kupio farmu ljeskovac na obilaznici vinkovackoj a on je stojo tam neispravan, he he bravo to je to i to je taj, jao sta smo radili sa njega he he, koliko je bio novaca ako nije tajna..?? e druze moj taj je prosao sito i reseto........
 
tomybrzic je napisao(la):
e to je taj onda, jer je bilandzija kupio farmu ljeskovac na obilaznici vinkovackoj a on je stojo tam neispravan, he he bravo to je to i to je taj, jao sta smo radili sa njega he he, koliko je bio novaca ako nije tajna..?? e druze moj taj je prosao sito i reseto........

:haha: :haha: :haha:


Ma to se vidi iz aviona.

Kaže da ga je platio 25000 kn. Stroj je u banani i treba pod hitno kod dobrog mehaničara i hidrauličara.
 
cuj nije puno i da ulozi u njega jos toliko bice kao novi, jer to je dobar stroj i upotrebljiv i p.m a osim toga ak ima krave stale i to sigurno nije pogresio sto ga je pazario s obzirom koliko kosta novi to je vise nego odlicna cijena...
 
tomybrzic je napisao(la):
cuj nije puno i da ulozi u njega jos toliko bice kao novi, jer to je dobar stroj i upotrebljiv i p.m a osim toga ak ima krave stale i to sigurno nije pogresio sto ga je pazario s obzirom koliko kosta novi to je vise nego odlicna cijena...

Ma džaba priča kad će to kod njega uvijek biti krš. ::lose::
 
tomybrzic je napisao(la):
kupljen je prije 5 godina ima 4500 radni sati a kosto je 55 000 eura, inaca je stroj od mojeg prijatelja koji ima farmu krava 800 grla koje cega a 350 se muze svaki dan znaci da je i sam stroj svaki dan u pogonu a koristi ga za ciscenje stala jer je nevjerojatno okretan....

Dali je ovo neka stamparska greska,ili ja neznam da citam.
Ucinilo mi se da sam video negde 55 000 evra.Pa kakav to covek treba da bude da bi kupio tako nesto?
 
Nazad
Vrh