AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
@Lala iz Banata
Zbog toga sam ga i sejao na to rastojanje. To je neki optimum bez obzira na agrotehniku.
 
Ako bih ubedio caleta da probamo i posejemo jednu vrecicu 72-je na koji razmak preporucujete ?? Bacimo oko 300kg kojekakvog djubriva.
 
North ARMY je napisao(la):
Ako bih ubedio caleta da probamo i posejemo jednu vrecicu 72-je na koji razmak preporucujete ?? Bacimo oko 300kg kojekakvog djubriva.
Možes i na 22.5 cm ako seješ nodetkom. :ppozdrav:
 
Ja sam zeznuo stvar kod sejanja i posejao AS 72 na 27cm a isti klip bi bio i da je sejan na 24cm a mozda i na 22cm. njiva je bila dobro nadjubrena zivinskim stajnjakom tako da bi u prosloj godini kada je imao idealne uslove rod bio izvaredan. Ovako smo imali oko 38 tona kukuruza u klipu sa 3 hektara sto je takodje vise nego dobrar rod.
 
Evo sad sam bio na sajtu,prvi utisak jako los na slici ima jako plitko zrno,kakav li je tu prinos i koliko je tolerantan na susu ??
Post je spojen: [time]1295286712[/time]
_________________________________________________
Bar mi na slici puno bolje izgleda 63-jka. Ili je to samo slika ?? :sta:
 
preporuka AS promotera- hibridi za vrsidbu

-AS 31, grupa zrenja 300, vegetacija do 105 dana. u prosloj godini ovaj
hibrid je davao prinose do blizu 13t/ha;
-AS 42, grupa zrenja 420, vegetacija do 108 dana. U prosloj godini prinos
mu je bio do blizu 14 t/ha;
-AS 54, grupa zrenja 450, vegetacija do 110 dana. To je jedan od
najadaptibilnih hibrida za vrsu, do sada nas nikada nije obrukao, njegov
prinos se kretao oko 12 t/ha;
-AS 55, grupa zrenja 500, vegetacija do 115 dana. U prosloj godini njegov
prinos je bio oko 12 t/ha;
-AS 66, grupa zrenja 620, vegetacija do 120 dana. Njegov prinos u prosloj
godini je bio blizu 14 t/ha, a nama najblizi ogled bio je u polj. skoli
Svilajnac gde je prinos bio oko 12 t/ha.
 
Za clanove koji su ga sadili pitanje
Kakvo je seme? Da li je kalibrirano odnosno ujednacene velicine?
Planiram da ga sejem ove godine mehanickom OLT sejalicom pa
me zbog toga interesuje.
Meni za sejanje najvise odgovara ujednacena veca frakcija a neznam kakvi su AS hibridi.
Unapred zahvalan..
 
AS hibrida ima frakcije i od 5,5 pa do 11, tako da pre kupovine moras pogledati dekleraciju. i ja imam mehanicku sejalicu i bez problema sejem frakciju 6-8, nisam nikada kupovao frakciju 5-6, jer mislim da to i nebi mogla posejati mehanicka sejalica jer je najmanja ploca 8.
AS 63 sam sejao prosle godine i ove cu na jos vecim povrsinama, bolji mi je od 72, ima krupnije i dublje zrno, umereno otputa vlagu sto ga cini idealnim za berac.
hvbf9e.jpg
 
ivanm je napisao(la):
Zasto je 63 bolji do 72? Samo zbog berbe ili je u pitanju prinos i potrebna agrotehnika?
Kako na kojem terenu, kod nas u Sremu AS-72 je imao bolje prinose i zbog malo veće vlage zrna kod nas se uglavnm koristi za berbu u klipu za razliku od AS-63 koji je imao za nijansu slabiji prinos ali i nešto manju vlagu pa su ga mnogi koristili i za berbu u klipu ali i za vršidbu u zrnu. Agrotehnika je ista za oba hibrida. :ppozdrav:
 
macvanin je napisao(la):
AS hibrida ima frakcije i od 5,5 pa do 11, tako da pre kupovine moras pogledati dekleraciju. i ja imam mehanicku sejalicu i bez problema sejem frakciju 6-8, nisam nikada kupovao frakciju 5-6, jer mislim da to i nebi mogla posejati mehanicka sejalica jer je najmanja ploca 8.
AS 63 sam sejao prosle godine i ove cu na jos vecim povrsinama, bolji mi je od 72, ima krupnije i dublje zrno, umereno otputa vlagu sto ga cini idealnim za berac.
hvbf9e.jpg
Uredu je to ako je mala razlika izmedju najveceg i najmanjeg zrna. Ali mislio sam da ako je frakcija u jednoj vreci od 5,5 do 11 onda mi to nikako ne odgovara.
Najbolje ako postoji frakcija od 8-10 ali videcu kad bude stiglo seme u prodaju.
 
obrati paznju ja sam danas gledao po apotekama i frakcija na svim hibridima 6,5-11 :zli: uzas i za pneumacke a kamoli za mehanicke
AS 63 ima dublje zrno, umereno otpusta vlagu i to ga cini pogodnim za berac, proredjen sklop nadoknadjuje vecim klipom i ima po dva i cak tri ista krupna klipa, i kod mene je imao veci prinos od 72 uz istu agro tehniku
 
6,5-11 pa to nije normalno. Ja se zaradovao jer sam gledao prilog o njihovom doradnom centru gde na kraju kazu da seme prolazi kroz sita kako bi se odvojile razne velicine ali izgleda da su oni ta sita preskocili.
Onda cu i ja njih preskociti ako tako bude. Sami su krivi.. :nono:
 
Nazad
Vrh