AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
Kengur je napisao(la):
Imao sam AS 62 i on je tako :D Extra roba... najlepsi mi je bio pored NS 6010, NS 6030 i ZP 677

NS 6030 i AS 62 kao da su braca... extra rode :D :ppozdrav:
72 je jos bolji.
 
Eh da sam negde nasao seme sejao bi njega... ali svi su mi bili FAO 600... morao sam tako... a ovi drugi sto su se krunili u berbi :udri:
 
Mi smo sejali 72 i bio je odličan. Sve se mislim da ću od domaćih sorti da zadržim samo ovaj hibrid ::namigivanje:: Dal se zna koje će cene semena da budu, vidim ostali konkurenti se polako zahuktavaju :sta:
Post je spojen: [time]1293565698[/time]
_________________________________________________
Kengur je napisao(la):
Eh da sam negde nasao seme sejao bi njega... ali svi su mi bili FAO 600... morao sam tako... a ovi drugi sto su se krunili u berbi :udri:
Kruni se jer ima plitko zrno, slobodno počneš ranije s berbom, manji rastur, manje se jediš
 
sejao sam jedan od ta dva ali nisam zapamtijo koji je lako se komuso i po suncanom danu, sejao bi ga i ove godine pa sam zato pitao
 
Koji mi sortu preporucujete AS za krunjenje kombajnom nisam ga dosad sejao pa bi da probam
 
steva 1984 je napisao(la):
Koji mi sortu preporucujete AS za krunjenje kombajnom nisam ga dosad sejao pa bi da probam
Isto sam teo da pitam i ja. Oni koji su ga skidali kombajnom, da li mogu da izvrše poređenje otpuštanja vlage as hibrida sa recimo pionirom ili zp-om? :sta:
 
Nisam do sada sejao AS, pa molim za savet - jesu li njihove vrece od 30.000 semena?
Koliko je 72 osetljiv na korov ? - dosta sam rasturao stajnjak, pa ako bude bilo dosta kise bice veselo!
Na koju gustinu da ga sejem - preporucuju ga fabricki na 58.000-65.000, ali koja su vasa iskustva?
 
Imaju vreće od 25 i 30 hiljada semena. Po meni svakom hibridu smeta korov pa će tako i sedamdesetdvojci. Kvalitetna hemija, adekvatno i na vreme odradjena sprečava taj negativen uticaj. Ja sam ga sejao na 24cm. Bio je odličan.
 
Ove godine pakovanje će biti 30.000 zrna, tako su nam rekli na prezentaciji pre neki dan. :ppozdrav:
 
Šta su rekli za cenu na prezentaciji?

Naravno da svakom usevu smeta korov, ali moraš da priznaš da nisu svi usevi isti. Npr, pre par godina sam posejao KWS Klausen, i tamo gde je bilo iole korova on uopšte nije ni nikao ili ako je nikao bio je visok jedva 1 metar, naravno bez prinosa. Iste godine, na njivi gde sam imao Mikado, korova je bilo toliko da se u berbi nisu videli redovi (prodali su mi tarot koji nije imao ni 50% učinka - očigledni falsifikat), ali je rod bio fantastičan.
 
Cenu će formirati u toku sledeće nedelje, biće opet povoljniji od drugih semenskih kuća. :ppozdrav:
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Imaju vreće od 25 i 30 hiljada semena. Po meni svakom hibridu smeta korov pa će tako i sedamdesetdvojci. Kvalitetna hemija, adekvatno i na vreme odradjena sprečava taj negativen uticaj. Ja sam ga sejao na 24cm. Bio je odličan.
Da si ga sejao i na 21, isti bi bio. On nema osobinu da sa redjim sklopom produzuje klip. On je isti sejan na 21 ili 30 cm.
 
Nazad
Vrh