AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
AS 72 najbolji hibrid, i ove i prosle godine.
 
ja sam prosle godine sejo as 62 i 72,bolji prinos je imao 62 ali ni 72 nije bio los nego mi je bio nekako retko posejan.na koji razmak sejete 72 dali podnosi veci sklop?
 
Klasika nista sad narocito
Predusev SOJA i Psenica
Oranje na 30
Rano zatvorio brazdu
Setva ne mnogo rano 18 april
400 kila MAP pre oranja
250-300 kg Urea
Hemija klasika+atrzincic
1 spartanje bez ogrtanja
Dobar sklop
AS 54 na 19
AS 72 na 22,5 cm
Dobro seme (sve niklo bilo je sitno ko pirinac za neverovati) i onda nema problema sacekas oktobar i uletis sa kombajnom

Hemija klasika sa malo atrazina[
quote author=Rabadzija link=topic=6619.msg204715#msg204715 date=1288092681]
mile bozic je napisao(la):
Lokalitet Sremska Mitrovica
AS 54 13560 kg/ha jus-a vlaga u berbi 19.4 18.10
AS 72 14220 isto kao gore samo vlaga 23.5
Mile,

svaka cast za prinos
Napisi nesto i agrotehnici za toliki prinos
Pozdrav
[/quote]

K
 
kod nas u republici srpskoj su se pokazali dobro AS hibridi u dobrim sklopovima dobro podnose gustinu i sušnu godinu u odnosu na ZP hibride tako se pokazalo i prosle godine i ove takođe,
ja sam sejao AS 62 i veoma sam iznenađen sa velikim brojem redi zna od 16 do 22 nije mu dužina nešto pretjerana ali je solidan nekad je takav bio i ns640 ali sad mu nije ni blizu.
u temi kukuruz 2010 ima slika kojeg sam brao juce i prekuce na dosta losijem zemljistu i dao je dobar prinos
nebi da komentarisem koliko koji prikolica naj mjerodavnije je dao kod vas koji skidate u zrnu i mjerite vlagu
i da napomenem da je sejan 05 aprila
ova
2ildeom.jpg
 
Za AS-72 imam samo reci hvale nisam ga sejao ali sam ga brao na nekoliko njiva i prinosi su stvarno veci u odnosu na druge semenske kuce :cao:
 
Ja sam sejao AS 73 klasicnom mehanickom sejalicom olt jednom isprskao posle sadnje, jednom prosao kultivatorom i oredio a zatim prskao mortonikom i vise me nije video do berbe. A u berbi 15. septembra punih 8 loznickih prikolica od hektar onako da se ne rasipa.
 
steva mrštanac je napisao(la):
Ja sam sejao AS 73 klasicnom mehanickom sejalicom olt jednom isprskao posle sadnje, jednom prosao kultivatorom i oredio a zatim prskao mortonikom i vise me nije video do berbe. A u berbi 15. septembra punih 8 loznickih prikolica od hektar onako da se ne rasipa.
Smanji ribu. :cao:
 
North ARMY je napisao(la):
steva mrštanac je napisao(la):
Ja sam sejao AS 73 klasicnom mehanickom sejalicom olt jednom isprskao posle sadnje, jednom prosao kultivatorom i oredio a zatim prskao mortonikom i vise me nije video do berbe. A u berbi 15. septembra punih 8 loznickih prikolica od hektar onako da se ne rasipa.
Smanji ribu. :cao:
ne kapiram :cao:
 
znas ono hvalili se pecarosi koliku su ribu upecali i pokazuju rukama,a onda zavezu im ruke a oni kazu znas kakvog soma sam upecao a on pokaze sakama ima oko kao jabuka, kontas sad :ppozdrav:
 
Hteo je reci da oduzmes koju prikolicu.
Koliko psenice moze stati u tvoju loznicku?Nisi naveo od koliko je tona prikolica,a ima ih vise vrsta. ::namigivanje::
 
Ja se izvinjavam sto nisam naveo da je od 3.8 t al ne verujem da u klipu moze stati tolko zato nemojte misliti da se ja hvalim vec sam izneo sta imam. :cao: A ribar sam inace u slobodno vreme onako amaterski. :haha:
 
I ja sam ove godine imao AS 72 pomešano sa ZP 684 i prezadovoljan sam mada mi je ovo prvi put da sam sejao AS hibrid pa mi malo interesantan (zaobljen vrh ) ali i kod mene po 18-20 redova zrna, po merenjima 684 i 72 isti po prinosu možda as nešto manji odnos klipa -zrno ali i klipovi su bili nešto manji od zp ,sve u svemu ima šanse da ga sejem i dogodine ali možda neki raniji hibrid :cao:
 
Ove godine smo imali odlicne rezultate sa AS 72 i sa AS 62. Ukupna povrsina za AS 72 je bila 3ha a prinos je bio 12900 kg klipa po hektaru ali sa vlagom od 19%. Bio bi jos bolji prinos da smo ga posejali gusce (na 24 cm) a ne na 27 cm ali posto ga koristimo za zivinu vazan je bio kvalitet i niska vlaga. Losa strana kasne bebe je sto se dosta okruni prilikom branja (bar 10%) , AS 62 je imao oko 12000 kg klipa po hektaru na povrsini od 7 ha ali je i njiva bila slabija. Njega smo sejali isto redje ali posto njive djubrivo zivinskim stajnjakom u susnim godinama gusta setva zna da ga skroz sagori. Sledece godine ubacujemo i AS 54 za raniju berbu a ostalo ova dva proverena.
 
Imao sam AS 62 i on je tako :D Extra roba... najlepsi mi je bio pored NS 6010, NS 6030 i ZP 677

NS 6030 i AS 62 kao da su braca... extra rode :D :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh