AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
tomica je napisao(la):
ma kad ide u cardak vlaga nije toliko bitna samo da ne bude previsok to je za tarup i rajku muka ziva
imas torpeda cuvaj rajku dosta je ona radila
 
dragansavin je napisao(la):
ja sejem 72 sigurno, a to sto kazu da je jako otporan na poleganje e tu su se malo zajebali meni prosle godine srusi 62 steta sto nisam slikao da vidite

Isto i kod mene 62 porusio vetar sigurno 20%.Polomilo se stablo na nekih 10-20 cm od zemlje.Istarupirali pun k.... kukuruza po njivi.A u istoj parceli pored njega B23 i Kermes ni jedan polomjen.
Kad kazem njihovom promoteru, "to ne moze biti, toga kod njihovih hibrida nema".
Ja sam zavrsio sa asovima.
Samo Pioneer i Dekalb!
 
Moj pioneer b 23 je prosle godine polegao ali sam ga brao sa 12,5 %vlage a stabljika je bila potpuno sasushena ali to je cena niske vlage i sushne jeseni ,to nema veze uvek sa hibridima to da se zna, problem je kada hibrid leze a stabljika je jos zelena e to je strashno.
Takvih ima par hibrida ali po mom iskustvu nije ni 72 ni 62 (AS)ja sam ih sejao po 2-3 kj u 2008 i 2009 i nisu losi.
 
sejao sam od as 51,62,72 a ove godine samo cu as 63 za branje beracem jer je za to namenjen. Sto se tice as 62 i 72 brzo otpustaju vlagu, i imaju dobar prinos, 72 ima nisku biljku sa niskim polozajem klipa, brao sam ga beracem 8.septembra i okrunilo se 10%, trebalo je bar 10 dana pre.
 
eva ga as 63 koji je posejan na 1ha na probu, niska biljka oko 2,20cm po dva klipa ima na sebi, jos da ga oberemo pa da konacno zumiramo ogled. mislim da ce sledece godine zauzeti vece povrsine, inace hibrid namenjen beracu.
xfaja0.jpg
 
Danas mi covek iz AS-a merio vlagu na hibridu AS 72 sejanog 29-og aprila: 27,5%. Nije lose s obzirom na vreme setve i FAO grupu. Po njegovoj proceni ne bi trebalo da bude ispod 10t/ha.
 
as 63 obran na berac, prinos 5 dubrava po ha negde 15 tona klipa po ha, klip zdrav nema nijedan budjav za razliku od drugih hibrida drugih semenskih kuca
 
macvanin je napisao(la):
as 63 obran na berac, prinos 5 dubrava po ha negde 15 klipa po ha, klip zdrav nema nijedan budjav za razliku od drugih hibrida drugih semenskih kuca
cek malo,sta ovo znaci,
samo 15 klipa po ha?
 
ja sam ove godine prvi put sejao as hibride i to 72 jako je lepo curio a jako se lako bere a komsiji sam brao 73 i nije bas nesto posebno a i teze se bere
 
Zavrsena berba u parceli gde je bio AS 72. Ako jedan kubni metar klipa ima priblizno 350kg. suvog zrna onda je prinos oko 13.5 t/ha. Mislim da je to odlican rod ma da mi je to najkvalitetnija njiva njiva.
 
Lokalitet Sremska Mitrovica
AS 54 13560 kg/ha jus-a vlaga u berbi 19.4 18.10
AS 72 14220 isto kao gore samo vlaga 23.5
 
mile bozic je napisao(la):
Lokalitet Sremska Mitrovica
AS 54 13560 kg/ha jus-a vlaga u berbi 19.4 18.10
AS 72 14220 isto kao gore samo vlaga 23.5
Mile,
svaka cast za prinos
Napisi nesto i agrotehnici za toliki prinos
Pozdrav
 
Nazad
Vrh