Hobi-poljoprivrednici

Zoran0230

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
1 Jan 2010
Poruka
14.069
Lokacija
Kikinda
Hteo sam da započnem ovu temu da vidimo šta je nama raditi u ova burna vremena pošto u temi za subvencije za nas nema mesta
 
Ja cu poceti od baste i tovnih pilica a mozda cu i neko cure da ubacim.
Malo pre sam se cuo sa drugarom, on drzi Norveske landrase, pa camo i tu neku kombinaciju da napravimo! ::namigivanje::
 
ja vam se pridruzujem radim u zrenjaninskom autobanatu neke vajde nema ni tamo ni u poljoprivredi imam 17 ha zemlje prosle god registrovao sam na tatu poljoprivredni penzioner ove god jos neznam kako da se registrujem mozda nikako
 
Teraju nas da mućkamo samo da bi nas uvukli u PIO za penziju od 8000 i to u zadnje vreme a pre par godina je to bila mizerija-Moj starac je celog veka izdvajao po jednog bika za PIO a uživao je u penziji 5 godina i šta sad-nikom ništa.Čisto poljoprivredno domaćinstvo od pre 2 rata,ja sam samo nastavio.Radim kao kotlar u zdravstvu pa zato imam mogućnosti da radim poljoprivredu.
U ovaj PIO kada uđeš možeš da izađeš samo sa nogama napred.Još su ga i vezali sa zdravstvenim osiguranjem
Neće uvek biti samo 45000,pa ako se desi da ne možeš da platiš onda se nećeš ni lečiti pa još ako imaš još kojeg člana porodice...
 
HOBISTA !

Placam PIO po drugom osnovu a tako bi im slatko uzeopare :ppozdrav: bez imalo grize savesti
 
Ima nas dosta, takodje uplacujem PIO po drugom osnovu, mada kada bolje razmislim ako izmene ovaj zakon o penzijama da li se to uopste i isplati uplacivati. Koce od nas docekati penziju ? ::lose::
 
Ljudi neznam dali nama koji uplacujemo PIO po drugom osnovu vredi da se registrujemo ako nemamo nista od toga a nije nas malo,drzava bi trebala da obrati paznju malo i na nas bez obzira iako smo hobisti,licno ja imam bolje rezultate u poljoprivredi nego neki "PROFESIONALCI''.Cast izuzetcima.
 
Sada se ministarstvo poljoprivrede zabrinulo za poljoprivrednike
Mislim da oni time hoće da skinu sa grbače države bar jedan deo populacije koja je nezaposlena time što će uplaćivati PIO preko poljoprivrede ali mislim da će biti kontraefekat,mislio sam da su mnogo pametniji





Post je spojen: [time]1266703652[/time]
_________________________________________________
lacarac je napisao(la):
Ljudi neznam dali nama koji uplacujemo PIO po drugom osnovu vredi da se registrujemo ako nemamo nista od toga a nije nas malo,drzava bi trebala da obrati paznju malo i na nas bez obzira iako smo hobisti,licno ja imam bolje rezultate u poljoprivredi nego neki "PROFESIONALCI''.Cast izuzetcima.
potpuno si u pravu-ne interesuje to njih.Nešto se iza brda valja oko tog PIO-tu nisu čista posla zato ni neću da prebacujem gazdinstvo-vratite se na uslove za subvencije od početka i to sve govori-ministarstvo je htelo da kao zaštiti poljoprivrednike prave a to su uglavnom ljudi koji uplaćuju PIO već decenijama-a sada se pojavljuju kvazi poljoprivrednici koji već imaju para i za njih je ovo samo dobra investicija
 
Znam ljude koji su uzeli ogromne pare na subvencijama koji su licitirari zemlju za drugoga,ti isti nisu ni videli zemlju
a dobili su cistu lovu kako nije mi jasno?Mislim da se to nebi desavalo da je ostalo onako kako je pocelo,svima isto. ::lose::
 
lacarac je napisao(la):
Znam ljude koji su uzeli ogromne pare na subvencijama koji su licitirari zemlju za drugoga,ti isti nisu ni videli zemlju
a dobili su cistu lovu kako nije mi jasno?Mislim da se to nebi desavalo da je ostalo onako kako je pocelo,svima isto. ::lose::
Slažem se sa tobom ali vidiš i sam da smo u manjini sa takvim iznošenjem činjenica-jer ljudi idu linijom manjeg otpora(pogledaj u temi subvencije za 2010
 
Slazem se ja sa Vama vecina od nas koji se bavimo "hoby" poljoprivredom ima maltene sve masine tako pored moje zemlje stignem uslozno nekom da pokosim ili slicno tako da pokrijem troskove za naftu sto sebi obradjujem zemlju.
A kako ce onaj jadnik da prezivi koji ima 2-3ha zemlje koji nema svoje masine sa ovim cenam koja je nasa draga drzava i prepametni ministri formirali uvozom, stvarno neznam.
Vecina domacinstva su takva u centralnoj i juznoj Srbiji.
 
Mijat80 je napisao(la):
Slazem se ja sa Vama vecina od nas koji se bavimo "hoby" poljoprivredom ima maltene sve masine tako pored moje zemlje stignem uslozno nekom da pokosim ili slicno tako da pokrijem troskove za naftu sto sebi obradjujem zemlju.
A kako ce onaj jadnik da prezivi koji ima 2-3ha zemlje koji nema svoje masine sa ovim cenam koja je nasa draga drzava i prepametni ministri formirali uvozom, stvarno neznam.
Vecina domacinstva su takva u centralnoj i juznoj Srbiji.
Ne znam ti bolje poznaješ region ali ni kod nas nije bolje-U vreme najveće krize oni donose takve uredbe pa ako su već imali mali budžet ,bar da su pomogli onima do 5ha ne bih rekao nireč ali ovako su pomogli najviše onima koji već imaju
 
po meni izgleda da su se hobi poljoprivrednici pomirili sa sudbinom da ne dobiju subvencie po ha a koliko vidim ni profi se nece mnogo ovajditi nisam zloban ali takva nam drzava
 
pa to što imamo malo zemlje neznači da smo glupi ili lenji več nismo u mogučnosti da u ovim vremenima radimo više zemlje sa isto ovoliko zemlje je moj otac super živeo i nije mu padalo napamet ka kupuje još a poznato je svima kako su neki dolazili do para pa onda i do zemlje SVAKA ČAST ONIMA KOI SI SA ZNOJEM LICA SVOJEGA ZARADILI ali ima i onih što su po partijskoj liniji dobili nepovratna sredstva itd.pa sad pametuju . :D
 
ima i ona narodna ko hoče mnogo neče dugo :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1266950560[/time]
_________________________________________________
 
Nazad
Vrh