Silaža od useva sa postrne setve

Učlanjen(a)
21 Avg 2009
Poruka
4.721
Lokacija
Stubal, Kraljevo
Već tri godine pripremam silažu od kukuruza iz postrne setve i jako sam zadovoljan.Ove godine sam mešao i peti otkos lucerke.Da li neko ima bilo kakvih iskustava iz ove vrste proizvodnje?
 
ja sam ove godine prvi put posejao postrni kukuruz na 5kj radio sam i silažu a 1 jutro sam obrao u klipu i to 1 decembra
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Koji hibrid si sejao i kako si zadovoljan tj.da li ti se to sve isplatilo?Dali si koristio inokulante?
sejao sam i zp684 i sindžentin maverik i turtop i tisu sve zajedno,nisam ništa koristio jer njiva mi je blizu sela pa sam svaki drugi-treći dan donosio mi to tako iz prikolice sam davao
 
ja sam posle skidanja žita velika tanjirača dva progoda i setvospremač jedan i sejalica samo i to je to a prinos ti zavisi i od godine dali je suša dali navodnjavaš
 
Ja sam sejao NS-420 i 444,kao pred usev zob/grahorica,bole se pokazalo oranje,setvospremiranje nego tanjiranje ,zrno bude posejano u vlagu ,a posle il se bogu moliš ili zalivaš
 
jel neko ima iskustva, npr. da je u jesen sejao smesu npr. stocnog graska i jecma ili tako nesto i u prolece od te mase pravio senazu, a zatim na tu povrsinu sejao kukuruz za silazu(mada bi trebalo da moze stici da se bere i u klipu)??
 

Juče iseckan R-10 i završena priča o kukuruzu kod mene za ovu godinu. Mogu samo da kažem nadam se da će ovakvih godina biti što više.
 
Ovogodišnja silaža iz postrne setve. KWS 3381...

15-12-101352.jpg


15-12-101353.jpg
 
hteo bih da pitam nesto... sada planiram da sejem kukuruz postrno sve sto mi je ostalo od osnovne setve, aLi da li je neko pravio mozda silazu a da je bila slana, pa je zelen kukuruz poprimio onu zutu boju, jer prosle godine jedan je hteo da mi proda aL nisam smeo da uzmem jer sam se plasio da ne bude mozda suv pa da se pokvari?!
 
Ja opet čuo za ovaj stočni sirak. Može se sejati posle žetve do 15.07 a dosta bolje podnosi sušu nego kukuruz. Ima li neko iskustva.
 
Ja cu sledece godine po prvi put posejati kukuruz na jecmiste za probu, naravno ako vreme dozvoli. Ako ne stigne za silazu posecu ga u zeleno.
 
Juče sam posejao AS 31 na na dve parcele (ukupno 1ha) gde je bio stočni grašak. Odmah posle setve je palo oko 10-ak litara kiše a u toku noći još toliko. Idealno za kvalitetno nicanje. Danas sam poprskao Acetosavom i Terbisom.
im19if.jpg
 
Da si znao da ne pršćeš tim herbicidima već onima koji deluju preko lista na korov. U tom slučaju si mogao kad budeš špartao i bacao dubrivo da kroz špartač ubaciš i seme sudanske ili sirka. Ipak pokušaj te izmešaj sa veštakom seme sudanske jedno 10kg i proturi kroz špartač. Nećeš ništa izgubiti a možda dobijes puno više mase naročito u slučaju suše.
 
Negde sam čitao da isti herbicidi deluju i na sirak i na kukuruz, samo ne znam koliko treba sirku da poraste kako bi u isto vreme došli na branje.
 
Nazad
Vrh