Trešnja

Hvala Vam..


Koristite opciju -Zahvali se- u donjem levom uglu.
 
Poslednja izmena od urednika:
neka ti neko napravi jednogodisnje sa prevremenim granama (one bi bile 18 meseci stare)
Sadis iz kontejnera u martu/aprilu, kalemis u jesen i sledece godine imas dobre sadnice, ako ih sadis na stalno mesto bolje je ali ima puno vise posla i postoji mogucnost da imas neujednacen sadni materijal.
slobodno sadi jednogodisnje, ne gubis nista specijalno
 
Planiram da ih sto duze drzim u rastilu,dokle god postoje uslovi za normalan razvoj biljke , a na povrsini gde planiram da ih sadim bih redovno posadio kukuruz ili soju da ne bih zbog tamo nekih malih biljaka propusti jednu godinu ratarenja.Mislim da je isto dali one bile posadjene na mesto ili u rastilu jednu godinu vise.Neznam nerazumem se pa zato Vas iskusnije pitam.Kljucno pitanje je dali ima razlike kad su posadjene na mesto na 4x2 ili u rastilu na cescem razmaku kolko god on bio.
 
Ostecenje korena kod vadjenja ja jedina razlika.

Ako je u rastilu mozes da posadis ujednacen kvalitet sadnice (to ces jako tesko da dobijes ako pasadis na stalno mesto)
 
krcinac kaži mi jel si ti rekao da u Pančevu kupuješ gotove podloge il seme? Ako znaš molim te kaži mi gde tu kod tebe kupuješ seme.
 
seme mozes da kupis u revi 2 na pancevackom putu. u tvom slucaju kad dodjes ispred pancevackog mosta skrenes prema pancevu i nakon par km videces putokaz za reva2 . imaju svoju internet stranicu. bolje pozovi pre nego odes do njih.
a podloge sam kupovao u jednom selu kod Backe Topole zove se Bunaros ili gunaros ne secam se vise a tip se zove Sirak Jozef. Magriva je bila 9 dinara a takva kao sto je oktopod kupio 7 dinara, ali ne verujem da vise iko ima dobre podloge i mi nismo uzeli dovoljno jer nismo sve na vreme rezervisali.
 
Baš sam pričao sa jedni stručnjakom o vremenu skidanja plemki sa matičnih stabala za kalemljenje iz ruke. I kažem ja njemu kako ono ide sve popravilu da se plemke skidaju odmah po opadanju lišća i kako se čuvaju, a on na to meni kaže da po njegovom mišljenju tako plemke treba skidati ako će zima biti jaka a ko ne to jest blaga plemke treba skidati tek sledeće god. pred samo kalemljenje a pre kretanja sokova. Eto momci šta vi mislite o tome jel se slažete sa ovim il imate neka drugačija mišljenja.:cool:
 
lepo on covek kaze. i jeste u pravu samo je to malo relativna stvar, jaka zima . nekom je jaka nekom nije. mraz nepovoljno utice na hormone i bolji je prijem ako se skinu pre mrazeva.
ali je komplikovanije da se ocuvaju do proleca i za amatere je bolje da skidaju kalem grancice pre kretanja sokova . a i ako krenu sokovi ne znaci da vam se nista nece primiti vec samo da vam je veci procenat sadnica koje se nece primiti .tako reci ako imas srecu bice dobro a ako uradis na vreme ne moras da se uzdas u srecu .
 
Gde bih mogao da nabavim sadnice,kalemljene na magrivi,kolicine nisu velike,popunjavam proslogodisnji zasad, sanburst,burlat i herc?
 
Ja ću sebi da kalemim, tačnije kalemiće mi rođak kalemar sad na proleće "iz ruke", kalemimo na magrivi, najviše ću burlat i herc, a ponešto lionske rane, šareni kalem i sanburst (ako budem imao kalem grančica), verovatno će dosta njih da mi pretekne pa možeš ako želiš da svratiš ali to tek za sledeću jesen, sad trenutno ja ne znam, znam samo da u Radmilovcu na Smederevskom putu kod Vinče i Leštana, imaju sanberst i burlat ali na koltu je sanberst, za burlat ne znam, nazovi pitaj 011-8066-933 rade do 15h, ili nazovi Reva2 kod Koteža http://www.revadva.co.rs/katalog/index.html , to je ono što ja znam :ppozdrav:

Herc ti je germezdorfska...tako pišu u cenovnicima
 
hvala svima,nasao sam sadnice u rasadniku Argus i to vrlo povoljno,cena je 120 din za prvu klasu,na vece kolicine daju dodatne popuste.
 
To je upola cene nego što sam ja plaćao, aj stvarno daj neku fotku, pretpostavljam da si ih već posadio pa ne možeš da slikneš i korenov sistem?
 
nisam ih jos posadio,trebale su sutra da stignu brzom postom,odlozili smo na nekoliko dana zbog niskih temperatura i snega, da ne izmrznu prilikom skladistenja i transporta,Postavicu fotografije bavezno.I ja sam prosle jeseni prvu klasu placao 2e i to oko 650 kom,sada sam narucio 70kom i cena je 120din.Osim tresanja narucio sam i desetak sadnica raznog voca za dvoriste,imali su sve sto sam trazio,deluju ozbiljno,javljam cim stignu.
 
Pisao sam vec negde, ja sam sa argusom prezadovoljan sljiva po 85din a kajsija preko posrednika 3 godisnji koren 150din , dunja 100din jednogodisnja korektna no to je cena za kolicinu i to bez pdv-a i bez sertifikata za kesh unapred , za manje ide cena i duplo + moj prevoz svakako !!! Sadnice prve klase dobrog kvaliteta klasicne stap sadnice koje na prolece skracujem, dok je kajsija svaka bila sa vec 3-5 grana lepo rasporedjenih ! Svaka preporuka za coveka !Ako treba slike ce stavimo i slike :) Moram priznati da je koren na kajsijama bio los , dosta pokidan mali , na nekim sa par zilica pa ce biti nezgodno za prijem, cak na 2 sadnice ga nije bilo uopste :) sigurno prilikom vadjenja je doslo do problema jer je bila nenormalna susa, ali covek posle pozvia prihvatio gresku radnika i poslao o njegovom trosku zamenu i jos neki poklon preko :) . Svakako preporucujem rezervaciju unapred vec sad na prolece za jesen za vece zasade.
p.s. moram priznati da su sadnice iz mavm-a bile dosta bolje ( cak u zivotu nisam video bolje ) al da se ne lazemo ne i duplo i vise kolko im je cena bila veca !
p.p.s. tresnju sam narucivao od mavm rasadnika iz Kaca za drugare i okucnicu i zadovoljni smo ! Placali smo je mislim 250din + prevoz za jednogodisnju stap sadnicu takodje bez pdv-a i sertifikata ( mada bi za tu cenu moralo da ih ima ) mada jedino se od njega ne cimam da ce mi poslati jedno a izrasti drugo sto za prvopomenuti rasadnik nebih smeo da garantujem, pa mi dodje stenly umesto rane na rod za 4-5 god pa da se ubijem :p zato najbolje sam covek da kalemi ako ima mogucnosti bar ce za sortiment biti miran !
 
Prvo sta mi je covek iz argusa naglasio i ponovio vise puta je da su sorte sigurno te koje sam trazio,garantuje za svaku sadnicu.
 
i meni to reko nisam reko da laze cekam da udje u rod pa cu onda i taj podatak znati da li je ok :) mada to svi kazu... neki se cak i kunu u decu... svasta ima druze , kalemaru pa da ti je brat rodjeni nemoj mnogo da verujes :) No valjda su vec poceli da shvataju da moraju i mogu postenim radom da zarade i opstanu
 
Nazad
Vrh