Treba odabrati stocarsku SLAVU

Jabukovac

Novajlija
Učlanjen(a)
8 Feb 2010
Poruka
12
Сточарска Слава треба да се одабере као заштитница свих сточара а и име Светитеља да буде у том духу , да се слави кад је најпогодније време да је мрс , да има клања , тј. меса , да није превише хладно за слављење ,да не зађе у велику зиму тј. тешке дане ,ДА НИЈЕ ПОСТ итд.

мој је предлог да то буде СВЕТИ МАРКО ПАСТИР који се слави 11.10.(октобра ) по новом а 28. 09. (септембра по старом )
Поздрав свим пољоделцима и чуварима стоке и срећни Вам сви празници из Тимочке Крајине !
 
Hm, :nono: znas da je onda sezona u jeku.Setva psenice,berba kukuruza itd.Daj drugi termin.Januar,februar.... :ppozdrav:
 
svetimodestkt7.jpg
 
Palo mi na pamet Sveti Sava jer se i u himni spominje da je bio pastir,pa otud mi doslo....

Ali ok... :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1266520967[/time]
_________________________________________________
Moze i nesto neutralno....

Da se neko ne uvredi...
 
galic je napisao(la):
Palo mi na pamet Sveti Sava jer se i u himni spominje da je bio pastir,pa otud mi doslo....

Ali ok... :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1266492167[/time]
_________________________________________________
Moze i nesto neutralno....

Da se neko ne uvredi...
Sveti Sava nije bio pastir. To sto se u himni spominje rec pastir ne misli se da se bavio cuvanjem stoke.
Sveti Vlasije episkop sevastijski se takodje smatra zastitnikom domacih zivotinja.
Sveti Modest se slavi 18. decembra po julijanskom a 31. decembra po gregorijanskom kalendaru.
 
Nazad
Vrh