Agris

Da li je neko sejao prosle godine AGRIS 500,i kako se pokazao(da li se lako bere,da li se kruni prilikom branja beracem,da li ostaje mnogo lisca,kakav ima prinos itd.).
 
juce mi doneli ljudi iz agrisa 4 kese ags 500 i 2 kese ags 730 po 1800 din za probu posto ovde kod nas ne moze da se nadje nigde.videcemo kako ce da se pokaze.prosle godine sam imo ags 83 i bio je jako dobar...
 
ags 500 niska tuluzina lako se bere ali prinos i nije neki,ags 83 nebu pod oblake tesko se bere zbog visine jako kasno stize ne kruni se solidan rod.najbolje mi je rodio ags 730 za ostale ne znam...sejacu i ove godine ali samo 730
 
Sad sam video ovu temu pa da i ja napisem utiske... Po prvi put sam sejao AGS hibride AGS 500 i AGS 83,AGS 500 mi je rodio vise od 83 ali nije nista za pohvalu. ZAdrzavaju vlagu a i 83 mnogo kasno stize a na svu tu muku je i previsok ::lose:: ::lose:: :nono: ove godine sigurno necu sejati AGS 83
 
Ja sam sejao prosle godine ags 83,kod mene se odlicno pokazao,ove godine isto cu njega da sejem,stoka najvise njega jede...
 
Imam dobra iskustva sa Agris semenima. Godinama ih sejem, samo nema više 82v, ko ga je ikad sejao zna kakav je.
Da dugo drže vlagu to je sigurno.
 
Ove godine uzeo sam na probu ag 730 , ali nisam zadovoljan sa nicanjem , imao sam pored agrisa u istoj njivi KWS Kermes ona je nikla za 7 dana a agris nice vec' 3 nedelja , neznam kako ce izgledati dalje , ali ako ovako nastavi nikad vise agris u mojoj njivi
 
Nazad
Vrh