Koji je ovaj motor?

bg

Član
Učlanjen(a)
2 Jan 2011
Poruka
99
Lokacija
skopje mk
Malo je tema offtopik ali dali je neko do sada vidio ovakav motor? Na plocica ne pise nista skoro a fali mu alanser pa nemoze se odrediti od sta pasuje ili koji je model ovo. Bio je nekad vojni agregat za vodu ali malo mu fale djelova.

MC98TuH.jpg



QHZwXOH.jpg


9VUXyaI.jpg
 
Čini mi se da je ovo Deutz-Torpedov motor. Nešto slično nosi pobedin pneumatik za pretovar.
 
Vidi covek da nema hladnjaka za vodu napred pa veli torpedo.:haha:

sad bi najjaca fora bila da je stvarno neki deutz....mi se zezamo a ono...
 
Deutz definitivno nije. Ursus/zetor isto nije jer precnik kuciste zamajca je ispod 1m a do sada takav traktor nitko nije video. Po izgled dekli najblize do njega je Steyr WD413 ili njegova kopija Csepel D414 ali i to izgleda da nije, ne pasuje jer imam ih dva u dvoriste.
 
A bre ljudi nagridiste me :haha:

Evo ovako: video sam da je motor sa hladenjem putem tecnosti (vidi se vodena pumpa i crevo za vodu), postoje dajcevi motori koji nisu vazdusari (msm da imate primer na ovom forumu u temi agregati)

Evo slike pumpe koja je skinuta sa pobedinog pneumatika, pa sami uporedite
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

Slikao bi i ceo motor da ga deda jedno popodne kad nismo bili kod kuce prodao obojenima u staro gvozde :sta:

Samo konstrukcija motora dosta podseca na vecinu dajcevih; anlaser i obe grane sa leve strane; pvp i cep za sipanje ulja sa desne strane

Ne mora da znaci da sam u pravu, ovo je samo moje misljenje i onoliko koliko se secam da je izgledao motor na nasem pneumatiku
 
Nazad
Vrh