Pomoć oko kosačice za travu!

ilija90

Član
Učlanjen(a)
12 Feb 2010
Poruka
32
Lokacija
Jarkovac
E ovako nisam zao gde da se raspitam ovom problemu,pa eto mislim da cu na ovom forumu dobiti pomoc!

Imam travo kosacicu quatro 40 koju sam zbog zime odlucio da spakujem i ostavim za sledecu godinu,medjuti ovih dana sam odlucio da probam da je upalim da malo radi ali javio se problem nece da upali!

proverim dali ima goriva ima,proverim dali baca varnicu na svecici baca,proverim karburator da nije zapusen nije sve je ok ali ona i dalje nece da upali pa me zanima dali neko zna sta bi mogao biti problem! :sta:
 
Odg: pomoc oko travo kosacice!

Nije rano ja volim da sve pripremim za sezonu to jes da znam sta radi a sta neradi nisam od onih sto cekaju zadnji momenat! ::namigivanje::
 
Odg: pomoc oko travo kosacice!

cist bezolovni benzi

kosacica je cetvorotaktna briggsova 158cc

qohhrc.jpg
 
Odg: pomoc oko travo kosacice!

vidi, kod briggsovih motora ima jedna membrana izmedju karburatora i rezervoara. posto je karburator iznad rezervoara, gibanje te membrane tera gorivo do karburatora. proveri tu membranu, i proveri spojeve cevi, kao i samu cev vakuma
 
Odg: pomoc oko travo kosacice!

vidis to nisam gledao ali ima ona pumpa kojom kada pritisnes ubrizgas benzin u cilindar to jest u usisnu granu tako da i posle toga nista skinem svecicu posle pokusavanja a ona od benzina, osusim stavim nazad i ponovo nista :sta: cak i kada skinem vazdusni filter i pritisnem pumpicu jasno se vidi kako prsne benzin u usisnu granu!
 
Odg: pomoc oko travo kosacice!

nema veze ta pumpica sa ovom. mada me cudi da bas nece nikako da upali ni kada uprskas benzin. kolko je stara?
 
Odg: pomoc oko travo kosacice!

kupio sam je polovnu kod mene je godinu dana ali sto se tice nje dosta je ocuvana ocistio sam joj i bombinu a kada sam to radio probao sam rukom da joj okrenem radilicu i pod rukom se oseca da ima dosta dobru kompresiju
 
Odg: pomoc oko travo kosacice!

kod njih se paljenje tesko pomera, tako da ne verujem da je to. ono sto je problem kod, nekad jako kvalitetnih briggs motora, a sada tek nesto prosecnih je plastican razvod i plasticni bregovi na, nazovi, bregastom vratilu. znaci, svi zupcanici, ako i samo vratilo su plasticni. ti bregovi umeju da se pojedu a i da lepo puknu. mozda se neki od ventila ne otvara, ili je neki zupcanik u razvodu pukao.
 
Odg: pomoc oko travo kosacice!

probacu da proverim tu membranu i vakum cev kao sto si rekao ako nece probacu i benzin sa neke druge pumpe!

a sto se tice ventila videcu da skinem glavu pa da vidim kakvo je stanje sa njima mada mislim da su ok jer da se usisni ventil ne otvara nebi mogla svecica da bude mokra od benzina a da je izduvni nebi moglo da se oseti kada se okrece radilica da duva napolje vazduh!
 
Odg: pomoc oko travo kosacice!

problem je sto ona nece nikako da upali. tu mi nesto mirise na los tajming otvaranja ventila. mozda se oni otvaraju i jedan i drugi, ali u pogresno vreme, ocu reci, mozda je prezupcila. e sad, mozda sam prerano zakomplikovao, ali pricam iz iskustva. ja sam moju staru rasturio i batalio (doduse pukla je klipnjaca, pa sam je zato svu istresao i video gde sve moze da nastane problem). stvarno sam se razocarao kad sam video kakav se krs od materijala ugradjuje, pogotovo kad sam video stanje "bregaste". posle mi buraz rece da je i na njegovoj ista prica a nije brigsov motor. ja onda kupim drugu, opet sa brigs motorom, ko velim, prilicno sam familijaran sa njim, pa cu nekako znati da je odrzavam. ajde kreni izpocetka, prvo svecica druga, pa vakum cev, pa membrana...
 
Odg: pomoc oko travo kosacice!

ma videcu ali neverujem da su ventili jer je ona radila i ja je pripremim za zimu i ostavim i gle sada! mada meni smrdi tu nesto drugo los benzin ili lose paljenje to jest losa varnica na svecici!
 
Odg: pomoc oko travo kosacice!

ilija90 je napisao(la):
ma videcu ali neverujem da su ventili jer je ona radila i ja je pripremim za zimu i ostavim i gle sada! mada meni smrdi tu nesto drugo los benzin ili lose paljenje to jest losa varnica na svecici!
Ako je svećica od benzina kad je izvadiš, znači da nema dovoljno jaku varnicu, ili varnica nije bačena u odgovarajućem momentu!
 
Odg: pomoc oko travo kosacice!

to i ja mislim baca ona varnicu ali neznam kako se steluje paljenje na njoj posto bombina je fiksirana na telu motora a nema nikakvih oznaka jedino mozda moze zamajac da se pomeri malo ili neznam videcu jos ipak hvala na pomoci :ppozdrav:
 
Odg: pomoc oko travo kosacice!

zameni onu membranu sto je dule rekao,veruj mi to ce biti,cale imam kosacicu kupljen u madjarskoj i tamo su nam odmah rekli za tu manu a cale kupio bar 4-5 kom.tih mambrana i mora da zameni svake druge godine jer inace se isto tako pnasa kao tvoj
 
Odg: pomoc oko travo kosacice!

ohlgut.jpg


evo ovako izgleda karburato i ja sad ne kontam gde ju tu ta membrana?
 
Odg: pomoc oko travo kosacice!

ah ja sve drzim da je to dihtung sto posto se od stajanja slepio pa nemoze da pumpa! hvala!
 
Odg: pomoc oko travo kosacice!

hvala vam ljudi problem resen a evo sta je bilo:

Skinem ja rezervoar i karburator odvojim karburator od rezorvoara gledam membrana ok,izduvam karburator operem rezervoar vratim sve nazad sipam benzin i iz prve upalili :bravo: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh