Čičkaš za razbijenje pokorice

glavas

Član
Učlanjen(a)
9 Jan 2010
Poruka
154
Lokacija
Novi Becej
Preko zime sam se malo zanimao pa sam namestio cickas,imao sam tri polja pa sam odlucio da namestim ramu.Radni zahvat je 3.5m a u transportu je 2.5m!Nadam se da ce sve raditi kako treba!
12022010169.jpg

12022010170-1.jpg

12022010170-1.jpg

12022010176.jpg
 
Netreba mu prostor izmedju redova,sa njim se ide kao sa obicnim valjkom,vazno je da se spajaju prohodi a kukuruzu i suncokretu nista nesmeta!
 
Istina je,ne smeta biljkama.Ne treba voziti brzo,a utice i na korove.Dobar deo unisti i zadrzi ih...
 
Gledao sam kako ovo radi i nije tačno da baš ništa ne smeta biljkama, pogotovo ako su fazi klice koja ne može da izađe od kore. Doduše veća šteta je ako ne nikne pa treba presevati. Kad je već veći kukuruz i "čička" se da se "raspusti" od kore onda gadno izgleda posle prohoda ali za par dana se to više ni ne vidi, a kukuruz brže krene sa rastom.
 
dukej je napisao(la):
Gledao sam kako ovo radi i nije tačno da baš ništa ne smeta biljkama, pogotovo ako su fazi klice koja ne može da izađe od kore. Doduše veća šteta je ako ne nikne pa treba presevati. Kad je već veći kukuruz i "čička" se da se "raspusti" od kore onda gadno izgleda posle prohoda ali za par dana se to više ni ne vidi, a kukuruz brže krene sa rastom.
Mašina nije loša, ali kao što dukej kaže, ako je usev u fazi nicanja onda ovakav valjak zna da napravi veliku štetu. Najbolje je terati što pre, čim se ukažu uslovi, dok ne dođe do klijanja zrna. Mada ja mislim da bi i teži kembidž valjak(npr onaj iza ovog čičkaša) polomio svu pokoricu, a ne bi oštetio ni jedno zrno...
 
Siljci na cickasu se okrecu na jednu ili na drugu stranu u zavisnosti kakva je pokorica,ovako kako sada stoje blago pritiskaju zemlju dok kada se obrnuto okrenu vise se zabadaju i kopaju!
 
lepo odradjeno :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
_________________________________________________
da jos nesto naknadno pitam... moze jos par slika tih zubaca, da vidim kako iz bliza izgledaju?
gde ima tako nesto da se kupi, ili je to rucni rad?
 
Ovo prvi put vidim. Baš kad moram nateram drljaču plitko da razbijem pokoricu...pa šta mu Bog da.
 
@North ARMY
Ovo drugo, inace strucni naziv za ovu masinu je zvezdasti razbijac pokorice. :D




Editovao sam ime teme posto je ime malo specifično da ne bismo nabadali pravo ime ove mašine.
 
Pokoricu mozete uspesno resiti i sa valjkom pre dve godine smo to uspesno uradili na repi a i ovaj cickas mi deluje kao prava stvar :D :cao:
 
Lepo uradjeno, moja iskustva sa slicnim stvarima su da u kukuruzu ne smeta bas nista, cak i kad je delimicno nikao ali sa suncokretom treba paziti, kad je blizu povrsine tj. pod korom veliki broj biljaka se osteti i ne moze se oporaviti, imace stablo ali ne i sesir!
 
zozon je napisao(la):
Lepo uradjeno, moja iskustva sa slicnim stvarima su da u kukuruzu ne smeta bas nista, cak i kad je delimicno nikao ali sa suncokretom treba paziti, kad je blizu povrsine tj. pod korom veliki broj biljaka se osteti i ne moze se oporaviti, imace stablo ali ne i sesir!
slikaj tvoju ljutu masinu i postavi sliku da ljudi vide sta sve treba u ratarstvu
 
Nazad
Vrh