ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    425
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Inače ove godine zlatica leti nenormalno svuda po ataru...
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

pidikanac
Kako Ti izgleda ZP684 ultra?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

rašo hvala na pitanju suuuuuuuper klipovi su dužine oko 30cm ispunjeni do vrha i svaki ima u proseku po 800 zrna i trenutno sa ovom vlagom sada kada se okruni klip teži 300g po klipu ja sam prezadovoljan ali videćemo do kraja šta če biti :D :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Danas sam malo pogledao kukuruze u ogledu i oduševio se kada sam na ZP 666 nabrojao 20 redova.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

U cetvrtak 02.09.2010. je dan polja ZP hibrida u Zemun polju.Ide li neko od kolega sa foruma?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

evo i moj 684 ultra
2up5wmo.jpg
sejan 11.04 razmak 24cm zaorano 250kg 3x16 po lancu i predsetveno 200kg uree isto po lancu pa se nadam da ču moči da kupim doooooosta ovih flašica :haha: :haha: :haha:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

684 je ove godine fantastican, al je zato 666, da izvinete, golo govno. ::lose:: ::lose:: 505 me je odusevio. :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@Kish
Ako si zainteresovan sto se ne dogovoris sa nekim od kolega pa da dodjete zajedno.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Da napomenem kamera je malo losija a dan tmuran,rezultete pisem bez puno kenkanja,tj ono sto sam izbrojao i izmerio.
Ovako izgleda moja mini ogledna njiva s leva na desno idu 434,606,666 i 684.
o2xxd.jpg


Posto sam na ovoj njivi sejao samo ZP bez uporednog testa,na drugoj sam sejao i Maisadur hibride sa kojima sam poredio NS630.
Evo i slike kako izgledaju svi klipovi na jednoj gomili,klipovi su nasumicno birani u njivi trazio sam prosecno velike.
1zyfn7o.jpg


Prvi na redu je bio ZP434.
Evo slike iz njive,na 5 koraka od lenije,svi su iste velicine i odlicni su za ranu sortu vec mogu da se krune.
14m5t77.jpg

Slika poprecnog preseka.
2pqkwlf.jpg

Ovaj klip ima 14 zrna u krug i 45 u duzinu,ukupno 630zrna,samo okrunjeno zrno tezi 305grama.


Sledeci na redu je ZP 606 ujedno i pobednik takmicenja,najbolji po velicini i prinosu od svih merenih.
Imao je 49 zrna u duzinu i 16 redova u obimu klipa,od toga 450grama cistog zrna.

Evo i slike poprecnog preseka klipa.
http://www.image-upload.net/viewer.php?file=8daeavppcdoxzqjyfez.jpg
A ovako izgleda u njivi.
8daeavppcdoxzqjyfez_thumb.jpg


Sledeci je 666 inace drugi po tezini cistog zrna od 8 uporednih hibrida.
Imao je 45 zrna u duzini klipa i 14 redova u obimu sto je dalo 305 grama cistog zrna.
Slika u njivi.
7dyw2n4v3xg5dk0x7h.jpg

Poprecni presek.
dg9euaaq6y6pxn01ucoa.jpg


I zadnji je 684 koji mi je ujedno i najlosiji hobrid,po malo razocarenje jer ima jako veliku stabljiku sigurno 2.5m,klip se nalazi u visini moje glave ili vislje znaci 165-180cm od zemlje,jaka stabljika a slab klip,no ni on nije tako los kao drugi sa testa.
Imao je 38 zrna u duzini i 16 u obimu sto je dalo 260grama cistog zrna.
Poprecni presek klipa.
h86vd2cvakwbg2bmoxf.jpg

U njivi.
6q5no3a8hlx17d63h7ea.jpg
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Prava analiza ::svaka cast:: Ja sam bio isto pre neki dan i 434 mi je kao tvoj gustina 20 cm i klip već naginje dole komuša se sasušila ali stabljika i list zeleni sejano oko 24.apr ,ali si me bacio u nedoumicu i danas ću da odem u drugi kraj tu imam 684 pa da vidim šta ima tamo :sta:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Za "North Army": Svaka cast za analizu ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::, ako moze zeleo bih par dodatnih informacija, da li si brojao sklop biljaka pred berbu, da li si uzimao prosecne klipove ili najbolje i znas li otprilike koliki je sadrzaj vlage po hibridu? Ovi tvoji podaci obecavaju jako visoke prinose!!
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Na zalost to je samo po 4 reda,ali imam 2kj posejana u glavnom sa 606 i 666,samo je pred kraj ubaceno malo 684.
Kao sto vidite po slikama klipove sam uzimao nasumicno jer su svi odlicni,a to je bilo na 3-5 koraka u njivi od tabli nisam hteo bas sa pocetka.
Gustina izmedju stabala je 24cm.
Vlaga...nisam merio i ne mogu reci djuture jer se stvarno ne razumem ali mogu reci ovako za 434 da posle dana dobrog suncanja moze da se okruni kroz mlin,posto sam krunio rucno sa 434 su vrcala zrna i jako se lako krunio,za 10 dana moci ce da se bere po mojoj proceni(ako nastavi suncano vreme),606 ima jako jaku i zelenu stabljiku ali je i on isao dosta lako nisu vrcala zrna kao kod 434 ali nema sanse ni da je pustio kap mleka,zrno je izlazilo celo iz cokanja tj nije se lomilo kao kad je kukuruz zeleniji.Sva zrna su na spoljnjem kraju prosupela tj nijsu onako zaobljena kao kad je zelen kukuruz vec imaju po malu rupicu.
 
Nazad
Vrh