ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    425
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

:haha: haha dada sam tek p[rimetio,izvinjavam se.Dakle posejan je 24.04.2010. :cool:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

zp 560 prinos 12 540kg po 1h vlaga 14,6,zp 544 10 875kg po 1h vlaga 14,4 ns 444ultra prinos 14 229 kg po 1h vlaga 12,8 nedelju dana bran pre zemunca najbolji hibridi po meni ove godine sadio sam i pionir pa cemo videti ko sta daje i koliko to je ogled od prosle godine sa nekih 200kg po hektaru djubriva u srednjoj zemlji nista posebno plodnoj ove godine sam sadio 544 dosta i ostalo sam mesao posadio sam po jedan hektar 606 i 666 i mislim da ce biti 606 bolji jer nekako mi lepse zrno a jedno njivce 60ari posadio sam as72 da vidim i njega sta kaze pozdrav!!!
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ogled lepo napreduje :ppozdrav:
zy7exz.jpg
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Evo i od mene malog doprinosa moja mala ogledna parcela ZP hibrida.
Idu s leva na desno 434,606,666 i 684. Najmanji su 434 i 606,najbolji su za sad 666 ali im ne zaostaju ni 684. :D
k397vs.jpg

o6mmbr.jpg
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Slike su ovogodisnje,da ne moram argumentovati drugim slikama...
Razmak je 24, 100npk,100ureje na 0.5kj i vec je prehranjen murtonikom +.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@NA
Kukuruz stvarno deluje kao da je slika od prosle godine,svaka cast za ogled :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Svaka cast, kakva je godina bila, hladnoca i kise i evo na slici kukuruz sjajno izgleda, ZP :D

Reci mi samo sta si koristio od hemije u ovom ogledu, da li si isao dva ili jedno prskanje?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

North ARMY kukuruz ti je odlican. Neznam kakvi su uslovi bili kod tebe krajem marta, pocetkom aprila ali ja sam nekih mojih desetak lanaca posejao jos 31. marta dok su sve ostale njive bile posejane do 15 aprila. Slike cu postaviti kasnije kad ga budem slikao :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Dubinsko je prskano acetogal + atrazin,a povrsinsko nekim na M i sa murtonikom za prihranu,jer ana ili kana nije bilo.
Ostali istina nisu kao moj,a posto prve godine radim ogled red je da opravdam poverenje ljudi koji su mi dali posao,a i naslov ove teme. :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

North ARMY dobro ti je uspelo to dubinsko prskanje? jel to na crno bilo ili nisam shvatio dobro?
Ne razumem se u prskanje :(
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

North ARMY je napisao(la):
Dubinsko je prskano acetogal + atrazin,a povrsinsko nekim na M i sa murtonikom za prihranu,jer ana ili kana nije bilo.
Ostali istina nisu kao moj,a posto prve godine radim ogled red je da opravdam poverenje ljudi koji su mi dali posao,a i naslov ove teme. :ppozdrav:

Lepo pise- dubinsko prskanje = prskanje na crno ili ti PRE-EM prskanje-prskanje posle setve a pre nisanja kukuruza
I Povrsinsko prksanje ili ti POST-EM-prskanje nakon nicanja kukuruza i korova
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Evo novih slika ogleda.Slike su od juce,isao sam u obilazak i da vidim moze li se spartati :haha: ali kise je palo toliko da nema ulaska u njivu ni danas.Mozda tek sutra popodne naravno da nebude novih padavina.
el34zt.jpg
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

imam 1h da sejem kukuruza sad na neuspeli bostan,koji mi zp preporucujete da posejem sada kada je ovako kasno.....? :sta:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Imas vise ranijih hibrida grupe FAO 100 i FAO 200 npr ZP196,ZP209,ZP260 cak mislim da bi stigao i ZP341 ako se poseje ovih dana.Ako tih hibrida nemas tu kod tebe da kupis najbolje ti je nazovi u ponedeljak institut na tel.011/37-56-704 ili sefa prodavnice u Zemun Polju na tel.062/888-61-50 :D :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

rasa02 je napisao(la):
Imas vise ranijih hibrida grupe FAO 100 i FAO 200 npr ZP196,ZP209,ZP260 cak mislim da bi stigao i ZP341 ako se poseje ovih dana.Ako tih hibrida nemas tu kod tebe da kupis najbolje ti je nazovi u ponedeljak institut na tel.011/37-56-704 ili sefa prodavnice u Zemun Polju na tel.062/888-61-50 :D :ppozdrav:
hvala u ponedeljak idem u institut..... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh