ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    425
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ja sam 11.04.2010 posejao dubina 5-6 cm a razmak podešen na 24 cm ali prilikom kontrole posejanog i merenja bilo je svega 20-26 pa negde čak i 30 ali vrlo vrlo retko a brzina setve je bila ok šta reći sve u svemu ja sam zadovoljan.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@pidikanac
Pa sta je uzrokovalo taj neravnomeran razmak semena?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

rasa02 nije svuda po njivi neravnomerno posejano nego ima izuzetaka ali sve u svemu tačno je posejano evo ovako na tri hektara potrošio sam 6 vreća i od sedme je ostalo 3.80kg a sve vreće su od 25000 zrna i bile su teške 8.20kg po mom proračunu u tih preostalih 3.80kg ima 11500 zrna pa tako ispada da sam posejao 163500 zrna na 3h ili ti 54500 po hektaru
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

54500 zrna po ha, po tablici 54945 zrna po hektaru priblizno tom tvom broju je razmak od 26cm u redu, a medjuredno 70, a ti si podesio na kako rece 24cm.Na 24 po tablici ide 59524 zrna /ha.

E sada da te pitam da li je trebalo ici cesce tj.na sejalici recimo na 23cm da bi u njivi dobio 24cm?

Pikadinac koje si hibride posejao tog 11.04 i kakva je klica trenutno kako napreduje usled ove kise dosadne? :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja sam posadio sve 18.04. 677 i 684 na 26 cm.Međutim zapazio sam da je kod 677 seme vrlo različte frakcije od 7 do 12 mm i veliki procenat semena je bio polomljen ili ga je već probušio žižak.Kod 684 seme je frakcije od 10 do 11 mm ali mnogo kvalitetnije nema polomljenog semena.I ostali ljudi kod mene u kraju se žale na 677 sa istim problemima iako svi godinama sadimo ovaj hibrid.Kao da žele da nas nateraju da kupujemo nove fibride.Ja sam seme kupio i Zemunu i sačuvao sve deklaracije i račune ali mislim da će mi i to biti uzalud ako budem imao slabo nicanje.
Da li neko od vas imao ovakav problem sa 677?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

upravo to frakcija igra veliku ulogu u postizanju planiranog sklopa, nisam ima susreta sa 677, a kako i sam rece teraju nas na kupovinu novih hibrida, ima i tu istine, zato sam ja uzeo novi 505 pacu za koji dan da na njega nanosim semafor pa cu videti kakva je frakcija, u apoteci gledam kada mere dobra je i ZP i NS kada vagaju na kilo, izgleda kako se kome zalomi koja vreca tj. ko je doradjuje.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Na deklaraciji za 677 stoji Institut Zemun polje,a na 684 Sremska Mitrovica.Sve vreće su bile teške od 8,10 do 8,40 kg mada ponovo ponavljam 684 frakcija od 10 do 11 mm bez oštećenog semena.Sledeće godine sadim samo nove ZP hibiride ili od nekog drugog proizvođača.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

bice do godine mislim u prodaji novi 606, ove godine rekose samo u ogledima ce biti, a ove godine ima i 666 odlican i jos 505 i 560 su tri nova od zp
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Dragojlo mašina je bila nameštena na 24 ali ja sam ubeđen da sam trebao namestiti na 22 i bilo bih super ali šta da radim kada nemam svoju sejalicu nego mi drugi seje ali vidrču kada nikne do sada još nisam bio da vidim u kakvom je stanju ali dok idem na posao gledam u druge parcele i vidim da lepo niče obzirom na česte kiše da zaboravih da kažem da sam sejao 684ultra i da je seme super :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Evo stigao sam sa setve,uspeo sam danas posejati 10 k.j..Nadam se da ce i sutra vreme posluziti da nastavim dalje.Imam jos 27 k.j. za setvu :ppozdrav:
Post je spojen: [time]четвртак, 22. април 2010. 03:36:59 MST[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]четвртак, 22. април 2010. 03:39:08 MST[/time]
_________________________________________________
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Evo konacno juce sam uspeo posejati ZP ogled.U ogledu se nalazi 21 hibrid,rezultati na jesen :D
35jxg5f.jpg
ir875v.jpg

Post je spojen: [time]1272117974[/time]
_________________________________________________
i214qc.jpg
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Svaka cast jesi pripremio parcelu, sto bi nas narod reko "ko kafa" :haha: :haha:

P.S. Sto bi dr Arsla reko " Znas sta je EU za nas? Ma Shasha! :haha: :haha: :haha:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Uzeo 434 da probam.
Dal ga je neko sejao ikako se pokazao? :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

bewisa je napisao(la):
Uzeo 434 da probam.
Dal ga je neko sejao ikako se pokazao? :ppozdrav:

Pa sta da ti kazem kod mene se trazi karta vise za 434,rodi odlicno a ne trazi neki ekstra agrotehniku i zrno mu je odlicno za tov ima proteina dovoljno 10.6%, i do sada najbolje izdrzava susu, u Srbiji-Loznica apoteke ne mogu da nabave semena 434 koliko ga za RS kupuju jer je jeftiniji za citavih 8e po vreci.... ::novac:: ::novac:: nego ovde po nasim apotekama, dok je hemija ovamo kod nas jeftinija nego u Srbiji pogotovo Bayer,basf i ostali strani preparati.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@ Dragojlo

U Sapcu ga je bilo,2100 din .
Ako dobro radja na levoj obali drine bice dobar
i na desnoj :haha:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Kukuruz koji sam posejao proslu subotu 24.05. vec je nikao,poznaju se redovi :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ne,nisam pogresio sa datumom.I sam sam se iznenadio,za 8 dana poznaju se redovi :ppozdrav: slike cu postaviti kasnije.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Gospodine @rasa02
Vratite se na Vas post i dobro pogledajte danas je 03.05.
 
Nazad
Vrh