ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    425
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

sejem samo ZP hibride zp341 i 434. pocetko septembra berem za cardak, a pocetkom oktobra berem beracom pa krunjenje krunjacom tako da godinama lozimo cutku i samo cutku!!! ::novac::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Juce sam zavrsio sa nabavkom semena kukuruza i soje,izabrao sam hibride iz nekoliko grupa zrenja,ZP341,ZP434,ZP505,ZP606,ZP666,ZP684 i ZP735,cene su nepromenjene 2690 din za pakovanje od 25.000 zrna i svo seme je tretirano sa insekticidom Imidor.Soju cu sejati ZP Lana i ZP Nena,kilogram semena kosta 70 din.Setvu necu poceti pre 07.04.
:ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ako sve bude po planu sutra sejemo malu oglednu tablu ZP hibrida na 0.5kj,nije bas najsrecnije vreme,ali gledamo da se obavi kad sam ja kuci da mogu odraditi koju sliku. :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja radim oglede za ZP sejemo 19 rszličitih hibrida na 3 h površine ako vas bilo šta interesuje u vezi sa ZP hibridima slobodno pitajte :ppozdrav: :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

jesam imao sam i njih i jos 17 drugih od kojih neki jos nisu priznati tek su na ispitivanju prinos je bio 13 t suvog zrna po hektaru 666 a 505 je bio za nijansu slabiji inace 666 je bio pobednik na ogledu mada i 341 i 434 su se pokazali odlicno
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

SAKULJAN je napisao(la):
jesam imao sam i njih i jos 17 drugih od kojih neki jos nisu priznati tek su na ispitivanju prinos je bio 13 t suvog zrna po hektaru 666 a 505 je bio za nijansu slabiji inace 666 je bio pobednik na ogledu mada i 341 i 434 su se pokazali odlicno

Nebi bilo lose da nam ovde postujes jednu statistiku, sve te hibride sto si sejao prosle godine, popises npr.
1. ZP 505- vlaga u berbi 13%; prinos 10t-vlaga jus 14%
2. ZP 606-
3. ZP 434-
I tako dalje kao sto je rasa02 kacio podatke o svom prinosu.

Pozdrav :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Danas sam isao sa jednim kolegom u Zemun Polje u prodavnicu Instituta za kukuruz i cujem da im pojedinih hibrida vec ponestaje,prodaja im odlicno ide,sreca pa sam ja na vreme nabavio sebi potrebne kolicine :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@Rasa02 ja sam imao tu srecu da su mi doneli hibride kuci. :cao:

Tablica je posejana,smestili smo 4 hibrida,gustina 24cm,a do sad je baceno 100kg mesavine po oranju,100kg ureje pred setvu i jos cemo kasnije baciti 100kg KAN-a.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ja bi voleo kad bih imao jedno 25~30 kj kukuruza,na svaku njivu bi sejao drugi hibrid.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

šta mislite o razmaku u redu 22 obzirom da je bačeno 400kg 3x16 i 330kg uree po hektaru neki mi kažu da je to mnogo čest šta vi mislite
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

pidikanac je napisao(la):
šta mislite o razmaku u redu 22 obzirom da je bačeno 400kg 3x16 i 330kg uree po hektaru neki mi kažu da je to mnogo čest šta vi mislite
Koji je hibrid u pitanju?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Preporuka Instituta za kukuruz za hibrid ZP684 je gustina setve od 55000-60000 biljaka/ha a obzirom da si odlicno nadjubrio njivu mozes slobodno ici na 60.000 biljaka/ha tj na 24 cm :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja sejem 341 i 434 na 19cm a 684 na 23,5cm i verujte mi da je dobro i da izdrzavaju bolje nego sa vecim rastojanjem. ::super::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja sejem hibride grupe 300 i 400 na 22 a grupe 500 i 600 na 24 i takodje sam veoma zadovoljan :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Nikako da se vreme stabilizuje pa da krenem sa setvom punom parom.Posejao sam tek 7 k.j. kukuruza i to 4 k.j. ZP684 i 3 k.j. ZP544 a ceka me setva jos skoro 50 jutara kukuruza.Seme je spremno i samo vreme da se prolepsa,za tri lepa dana bi bilo posejano :cool:
 
Nazad
Vrh